Page 11 of 11 < 1 2 ... 9 10 11
Lehetőségek
Szavazz a témára
#332798 - 2015-04-02 06:09:34 Re: edzés Moszkvában. [Re: Dia]
Z_M_Robird Offline
mindenegyen túlvan

Regisztráció: 2004-11-26
Üzenetek: 1174
Helló Dia,
Megtisztelsz érdeklődéseddel.
Igen, van családom, ezért is nehéz ez a Moszkva+utazgatás kombót fenntartani. Csak utazgatás belefér, azzal nincs gond, csak a kettő együtt már sok.

Tegnap az edzőteremben egy pali megkért, hogy fotózzam le, amint edzés után ráállt a mérlegre. Megtettem neki, mert nemcsak, hogy nem szelfit akart, hanem még fényképezőgép is volt nála.
"So it is in the antinomy between the individual and the community; man who is an end in himself and man whose tradition, whose culture, whose works, whose words have meaning in terms of other men and his relations to them. All our experience without reference to these antinomic modes. has shown that we can neither think, nor in any true sense live, without reference to these antinomic modes. " -J. R. Oppenheimer

#332814 - 2015-04-02 15:13:35 Re: edzés Moszkvában. [Re: Z_M_Robird]
Biomechanika Offline
veterán fórumos
**

Regisztráció: 2011-08-22
Üzenetek: 4547
Lakhely: A váz közepe
Biztos ufó volt.
„...az utolsó napokban nehéz idők állnak be. Mert lesznek az emberek magukat szeretők, pénzsóvárgók, kérkedők, káromkodók, szüleik iránt engedetlenek, hálátlanok, tisztátalanok, szeretet nélkül valók, kérlelhetetlenek, rágalmazók, mértéktelenek, kegyetlenek, a jónak nem kedvelői." (2Tim 3,1-5)

"Az a baj, hogy kibaszott segghülyék az emberek."

#332868 - 2015-04-03 22:39:30 Re: edzés Moszkvában. [Re: Biomechanika]
Z_M_Robird Offline
mindenegyen túlvan

Az biztos. De tegnap jött egy másik. ott vagyok egyedül, hátedzés. Bejön a faszi. Szép volt. Ezért aztán első dolga volt az okostelefonnal lefényképezni magát a tükörben párszor, majd azt basztatta, gondolom feltöltötte, molyen kemény csávó ő, hogy hajnalban már edz. 15 percet cseszett el erre.
Robird
"So it is in the antinomy between the individual and the community; man who is an end in himself and man whose tradition, whose culture, whose works, whose words have meaning in terms of other men and his relations to them. All our experience without reference to these antinomic modes. has shown that we can neither think, nor in any true sense live, without reference to these antinomic modes. " -J. R. Oppenheimer

#334028 - 2015-06-02 21:02:40 Re: edzés Moszkvában. [Re: Z_M_Robird]
Z_M_Robird Offline
mindenegyen túlvan

És íme, beköszöntött a nyár! Bloggertársaim elfogytak, mint a kocaedzők az edzőteremből a nyár közepén.
Ma hátedzésem volt, ami nem lenne olyan rossz, csak bicepsszel kombinálom, amit viszont utálok. Próbálom megbombázni a bicepszet, mert fontos, de egyszerűen az agyam nem bírja a karhajlítást. Valami extrém módszert kellene kipróbálni. Nagyon nagy súllyal, vagy nagyon kicsivel nagyon lassan. Nem tudom, mindenképpen szar. Most éppen csak rúddal csináltam az állva bicepszet, koncentráltan, 5-öt alulról vízszintesig, majd 5-öt vízszintestől felső holtpontig. Mindezt megállás nélkül természetesen. Valahogy mégsem találtam el... Lehet ki kellene próbálni egy gépet?
Tegnap meg olyan jó idő volt, sétáltam egy jót a folyóparton, csak az edzőcipőt nem vettem fel, aminek az eredménye az lett, hogy hólyagos lett a talpam, remek. De azért jól esett.

Jelentem Murmanszkban az idő jó és beköszöntött a folyamatos világosság. Ott éppen tavaszodik, rügyeznek a fák, Moszkvában még az orgona virágzik, otthon meg már leérik lassan az eper. Így a nyárba belemenve egész jó, mert valahol mindig tavasz van, ami az egyik legjobb része az évnek. Lehet, hogy említettem már, de szerintem Moszkvában a nyár és a tavasz egyszerűen remek. Ilyenkor a városban lehet élvezni a remek parkok nyújtotta lehetőségeket, mindenütt virágok, növények.

Volt egy magyar hölgy aki blogot vezetett annak örömére, hogy ideköltöztek. Nemrégen megnéztem és látom, hogy abbahagyta, mivel elköltöztek. A búcsúbejegyzését elolvastam, ahol azt írta egyik mondatában "nyugat-európai lányként megtapasztalni blablalba" valami ilyesmit. Hangosan felröhögtem. Hol Nyugat Európa Magyarország bazdmeg? Balkán! Mindegy, a világképével kis problémák vannak, úgy tűnik.

Robird

#334056 - 2015-06-04 20:00:28 Re: edzés Moszkvában. [Re: Z_M_Robird]
Dia Offline
már alig 999 kell a nagyok klubbjához

Regisztráció: 2007-05-01
Üzenetek: 9156
Lakhely: gettoba
Igaz en csaj vagyok,ettol fuggetlenul leirom,hogy a bicepsz az ami nalam is orok nyug.
Izomlaz,izom erzet szinte soha.szerintem miota edzek,megtudom szamolni talan a ket kezemen ha nem eggyen,hogy hanyszor volt izom lazam vagy bedurranas.
Akarmit,akarhogy probalok szinte semmi.
Talan mostmar van 2 gyakorlat amit erzek de annyi.
Ettol fuggetlenul fejlodik szepen.
Csak bosszanto biggrin

SZEMETEK!!!!
mindig a kicsit bantjatok bawling
biggrin biggrin

#334064 - 2015-06-04 21:45:51 Re: edzés Moszkvában. [Re: Dia]
Z_M_Robird Offline
mindenegyen túlvan

Igen, nekem még a váll volt ilyen, azzal a különbséggel, hogy a vállat edzeni egész megtanultam. Viszont, ha abbahagyom a edzést, elsőnek a bicepsz, meg a váll esik össze.
Robird

#337259 - 2015-10-11 16:02:28 Re: edzés Moszkvában. [Re: Z_M_Robird]
Z_M_Robird Offline
mindenegyen túlvan

Nos, kedves fórumtársaim, az a helyzet, hogy sajnos allergia miatt nem tudom meginni a régebben megvásárolt whey isolate-t. Itt áll a polcon már jó ideje, ezért két lehetőség van, vagy kidobom a szemétbe, vagy valakinek elküldöm.
A következő a felajánlásom:
Postai úton megküldöm címzett fizet alapon, az első embernek, aki igényt tart rá. Csak a postaköltségbe kerül, a por ingyen. Csak belföldön működik gondolom, ezért csak belföldön.
2000 g IronMAXX whey isolate, csokis. Már felbontottam, de van benne még feléig, szerintem egy olyan 1-1,5 kiló. A minőségmegőrzési ideje már lejárt, de én meginnám még. Semmi baja. Száraz, hűvös helyen volt. Szóval elküldöm, garancia, reklamáció nincs, viszont pénzbe se kerül, leszámítva a postaköltséget.

Várok egy hetet, ha senki nem jelentkezik, akkor kuka.

Robird

#337261 - 2015-10-11 18:09:31 Re: edzés Moszkvában. [Re: Z_M_Robird]
Biomechanika Offline
veterán fórumos
**

Regisztráció: 2011-08-22
Üzenetek: 4547
Lakhely: A váz közepe
Nekem jöhet. biggrin De ha már fáradsz vele, hogy elküldöd, csak valami jelképes összegért cserébe.
„...az utolsó napokban nehéz idők állnak be. Mert lesznek az emberek magukat szeretők, pénzsóvárgók, kérkedők, káromkodók, szüleik iránt engedetlenek, hálátlanok, tisztátalanok, szeretet nélkül valók, kérlelhetetlenek, rágalmazók, mértéktelenek, kegyetlenek, a jónak nem kedvelői." (2Tim 3,1-5)

"Az a baj, hogy kibaszott segghülyék az emberek."

#337265 - 2015-10-11 20:12:34 Re: edzés Moszkvában. [Re: Biomechanika]
Z_M_Robird Offline
mindenegyen túlvan

Na ezt akkor megnyerted, a részleteket megbeszéljük üzenetben! Méghogy jelképes összeget? Erre nincs szükség, de esetleg lájkolhatnál a fészbúkon biggrin

#339216 - 2015-12-16 21:25:13 Re: edzés Moszkvában. [Re: Z_M_Robird]
Z_M_Robird Offline
mindenegyen túlvan

Nem azért kell gyereket vállalni, hogy megmaradjon a nemzet. Nem azért kell gyerek, hogy elmondhassam én teljesítettem kötelességemet. Nem azért kell, hogy legyen, ki gondoskodjon rólam öregkoromban. Nem azért, hogy adókedvezményt kapjak. Nem abban a reményben és azért kell gyermek, hogy megerősítsek egy széteső kapcsolatot. Nem azért kell, mert ez egy szent kötelesség, vagy küldetés. Nem azért, mert ez az élet értelme. Nem azért, hogy legyen valaki, aki a tiéd és csak a tiéd. Nem.
Nem. Ha a gyerekedre gondolsz, mosolyra görbül a szád. Ha a fényképét nézed, a nevetését hallod, az illatát érzed. Mert ha átölel, mikor megérkezel, akkor nincs rossz, nincs gonosz, nincs jövő és múlt, csak a szuszogó, mosolygó kis lélek, aki az ő annyira ismert hangján mondja neked, hogy apa. És ha el kell köszönni, akkor fáj. Ezért.

#340432 - 2016-02-05 20:58:29 Re: edzés Moszkvában. [Re: Z_M_Robird]
Z_M_Robird Offline
mindenegyen túlvan

Most jöttem vissza Párizsból, csak egy egynapos ottlét volt, ami három napot vett el. Este mentem, ott aludtam egy "budget" hotelben, hogy takarékoskodjak a vállalat pénzével (tényleg, magamtól), pénteken ott voltam, éjfélkor meg jöttem. Ez azt eredményezte, hogy hajnali ötre voltam a lakásban Moszkvában. Ezért volt három nap. Odafelé tele volt a gép, ráadásul erfranszos kiépítésben repült az Airbus, ez azt jelenti, hogy szinte semmi lábtér nem volt. Visszafelé az Aerofloton sokkal kényelmesebb volt, az az utastér elrendezés felér más légitársaságoknál egy drágább, "economy plus" osztállyal. Már biztosan kifejtettem, de nem győzöm még egyszer, hogy nem értem azokat, akik szabadidejükben megvesznek azért, hogy utazgassanak. Nekik ajánlom a multinacionális vállalatok különböző régiós pozícióit. Mindenesetre arra jó volt, hogy elmondhatom - rengeteg helyen jártam már. Elég is volt.
Persze ezt csak én gondolom így, ezért aztán jövő hét után irány Madrid.
Erről jut eszembe, pont most olvastam egy cikket az aviationweek-ben, hogy egyre gyakoribb, hogy a barmok az egyre olcsóbb és hozzáférhetőbb lézerekkel szórakoznak. Megcélozzák vele a leszálláshoz készülődő repülő pilótafülkéjét. Több ezer ilyen eset volt már tavaly is és egyre gyakoribbá válik. Nem nagyon lehet olvasni a sajtóban erről, gondolom azért, hogy ne csináljanak neki reklámot. Pedig lehet, hogy kéne.
Ugyanis ez korántsem olyan vicces dolog, mint ezek az idióták gondolják. Én teljesen őszintén mondom, hogy egy ilyenért, mindegy, hogy milyen okból csinálja valaki, nem börtönt kellene adni, de legalább életfogytiglant. De lehet, hogy halálbüntetést. A leszálló gép, sötétben egy műszeres megközelítéskor teljes koncentrációt igényel. Szerencsés esetben mindkét pilótát sikerül ideiglenesen elvakítani, ami akár több percig is tarthat, de a mai egyre erősebb lézerekkel akár teljesen is megvakíthatja mindkettőt viszonylag egyszerűen néhány másodperc alatt. Talán laikusoknak sem kell magyarázni, hogy eddig csak a szerencsén múlott, hogy nem baszódott a földbe egy gép sem emiatt még, 200 emberrel, gyerekkel, felnőttekkel, családokkal a fedélzeten.

Amúgy el akarok menni innen. Egyrészt távol vagyok a családtól, ez kb. egy napig jó, utána már szar, másrészt a rubel romlása miatt a fizetésem éppen szarabb lett, mint otthon volt. Viszont minden drágább. Képzeljétek el, ez olyan, minthogy előléptetnek, kineveznek, nagyobb felelősséged van, többet kell dolgozni, és azt mondják, hogy gratulálunk, hajrá, de akkor holnaptól az eddigi fizetésed feléért kellene dolgozni kicsit többet. Hát elég szar :-)
Van jelenleg egy lehetőség, ugyanitt, ahol dolgozom, csak nem Oroszországban, meglátjuk mi lesz. Ígérték, hogy készül az ajánlat, kíváncsian várom.
Edzés most elég másodlagos, de azért csinálom amikor csak tudom, négynapos, szokásos edzésterv, megfűszerezve egy kis más jellegű erőnléttel (futás, ugrálókötél, húzódzkodás, fekvőtámasz, felülés, gimnasztika). Ez utóbbit nagyon hasznosnak találom. Meg kellemes is.

#341266 - 2016-03-22 20:50:51 Re: edzés Moszkvában. [Re: Z_M_Robird]
Z_M_Robird Offline
mindenegyen túlvan

Éljen éljen!
Összejött! Legyen elég ennyi most, de érdemes lesz elmesélni, mert nehéz szülés volt!
https://www.youtube.com/watch?v=4TUkuUgxa9I

Húzok innen!!! biggrin

#341356 - 2016-03-25 12:32:59 Re: edzés Moszkvában. [Re: Z_M_Robird]
Z_M_Robird Offline
mindenegyen túlvan

Unalmas perceimben (nem volt sok), még a jómúltkorában elkezdtem írni egy novellát. Nincs befejezve, de az elejéből egy részt leközlök nektek, csak úgy ízelítőnek. Úgy, mintha belelapoznátok az első néhány oldalba. Nem tudom, mikor lesz ihletem, meg időm befejezni, de talán egyszer összejön mind a kettő.

Hatalmas győzelem volt.
A jogvédő szervezetek legnagyobbikának vezetője – természetesen magáénak tudva a sikert – hosszú nyilatkozatban méltatta a történelminek mondható döntést, melynek értelmében a Marsra történő hosszú és veszélyes utat olyan emberek tehetik meg, akiknek eddig a szexuális irányultságukból fakadóan a részvétel ilyen úttörő vállalkozásban soha nem adatott meg. Soha nem adatott meg a gondolkodó és értelmes ember több ezer éves története során, hogy egy homoszexuális, transszexuális, vagy leszbikus ember, aki talán még különb és bátrabb is az átlagnál, lehetőséget kapjon a talpraesettsége és rátermettsége bizonyítására ehhez hasonló és ilyen nagyléptékű vállalkozásban.
A holdraszállás, az első űrrepülés, Amerika felfedezése, a Föld körbehajózása olyan sötét, elnyomó korszakokban valósult meg, amikor az egyén különbözősége, mássága szexuális téren, nemhogy érték nem, de elítélendő, sőt üldözendő volt. Sok küzdelem és az önnön boldogságukat, nyugalmukat, nemegyszer életüket feláldozó bátor hősök sokasága kellett hozzá, hogy ez megváltozzon. A ma embere könnyen elfelejti, hogy a már kézenfekvőnek tűnő dolgok – a szexuális orientáció gyermekkorban történő befolyásolásának szigorú tiltása, ehhez kapcsolódóan a csecsemő és gyermekruhák nemi semlegességének kötelezővé tétele, az iskolai oktatásban a szexuális felvilágosítás megújítása, amely értelmében a szexualitás és a reprodukció bármilyen formában történő összekapcsolása nem megengedett, az először a médiában és a politikában, majd az üzleti életben is bevezetett kötelező kvótarendszer a homo- és transszexuális kisebbség munkához jutásának elősegítésére, a korábban kifejezetten hímsoviniszta munkakörökben, mint például hentes vagy autószerelő, a heteroszexuális férfiak szakmai képzésének teljes megtiltása – nem jöhettek volna létre a hosszú és kitartó harc nélkül. Ma már senki nem vonja kétségbe a gyermeket örökbe nem fogadni kívánó homoszexuális párok jogát a gyermekgondozási segéllyel megegyező szintű támogatásra, de nem is olyan régen ez még nem így volt. Lehetne még sorolni a mozgalmak vívmányait, de ezek az eredmények visszatekintve csupán kisebb megnyert csatáknak tűntek, amikor néhány szervezet először halkan, szinte bátortalanul, majd egyre erősödő hangon kezdte kérni, majd követelni a szexuális kisebbségek részvételét az emberiség fejlődésének és képességeinek szimbolikus csúcspontjában, a marsi űrutazásban.
Az ötletet lassan, de határozottan a közvélemény magáévá tette. Rövid idővel azután, hogy a mozgalmisták, a politikusok, a médiamunkások melléálltak, az üzleti élet csúcsvezetői is felsorakoztak ügy mellett. Rendkívül népszerű lett az ismert üzleti közösségi oldalon indított #spacegays mozgalom. A mozgalom nevét tartalmazó hashtag-gel megjelölt szelfik feltöltése pillanatokon belül elterjedt a multinacionális cégek vezérigazgatói között. Sok vállalat belső programot indított és ezzel biztatta dolgozóit a másság melletti kiállásra. A rengeteg követőt és a spontán indult mozgalom erejét látva a NASA nyilatkozatai a gondolat elutasításáról lassan elerőtlenedtek. A szóvívők gyenge és átlátszó magyarázatai a hozzáértésről, hosszú kiképzésről, a kiválasztási folyamatról, melyet a jelölt szexuális orientációja nem befolyásol, lassan elhaltak és senki, de senki nem figyelt már azokra. A botrány, mely végül meghozta a győzelmet és a nemzetközi felháborodás nyomán meghátrálásra kényszerítette az űrügynökség fafejű vezetőit, egy ilyen félresikerült szóvivői magyarázkodás során robbant ki. Nyilvánvalóan pillanatnyi zavarában a szóvivő azt találta mondani, hogy a másság magában hordozza a mentális kiegyensúlyozatlanság nagyobb esélyét, amelyet egy ilyen több évig tartó összezártsággal járó űrutazásban nem lehet megkockáztatni. Meggondolatlan szavai nyomán elemi erővel tört fel a felháborodás és a NASA rövid időn belül megfutamodott, majd elismerte az ötlet előremutató és az emberiség közös ügyét előmozdító mivoltát. A hatalmas nyomásnak engedve elköteleződött amellett, hogy az egyik űrhajóst kötelezően a társadalom homoszexuális tagjai közül választja ki. A közvélemény nyomása azonban nem csitult és végül a három űrhajós közül kettő homoszexuális, másik pedig transznemű lett a kiválasztás során. A felkészítés során hamar bebizonyosodott, hogy a döntés minden szempontot figyelembe véve jó volt. A jelöltek fejlett érzelmi intelligenciája alkalmas volt arra, hogy segítse a kemény kiképzés során óhatatlanul felmerülő konfliktusok elsimítását. A felkészítő és támogató stáb pedig hamar megszerette a mindig vidám, jókedvű és motivált űrhajósokat.
...

#342338 - 2016-04-23 06:13:00 Re: edzés Moszkvában. [Re: Z_M_Robird]
Z_M_Robird Offline
mindenegyen túlvan

Naszóval. Már vagy tíz éve nem utaztam vonattal, most ismét azon ülök. Sokat fejlődött a Máv, új kocsik vannak a bézémotok helyett, és lehet ingyen faszbúkozni is.
Mint ahogy említettem, elköltöztem Moszkvából, ezért aztán az edzést is hanyagolom március vége óta. Ezzel,együtt a tãplálkozást is eléggé ad hoc módon intézem, intéztem, mert az albérletben konyha még most sem tökéletes. Pl ma jöttem rá, hogy a teflonedényem nem működik az indukciós sütőn. Ma reggel pl. ezért főtt tojást voltam kénytelen enni.
Majd ha ismét beáll a rutin, akkor reggel edzőterem is lesz. Szerintem csak jövő hónapban, úgyhogy kezdődik majd az átmozgató edzés. Kicsit elkeserítő, hogy nem tudom a rutint tartani, de sebaj. Lényeg az, hogy új munkahely!
Úgyhogy most ez a prioritás és nem az edzés. Nagyon meg kell nyomnom a nyelvtanulást, ésatöbbit. Meg ki kell alakítanom a helyem is itt, ami azért is különösen nehéz, mert az előző kolléga nyolc évig volt a pozícióban. De mindig van aki a vãltásnak örül és egy lehetőséget lát benne. Ezért biztosan lesz támogatóm elég.

#344036 - 2016-05-19 23:44:28 Re: edzés Moszkvában. [Re: Z_M_Robird]
Z_M_Robird Offline
mindenegyen túlvan

Megtaláltam az edzőtermet, ami elég kôzel van a munkahelyhez. Nem tökéletes, de a célnak megfelel. Csak az a gond, hogy hiába kelek ôtkor és meg se állok, de mégsem tudok legalább hétre odaérni. Akkor kell kelni négykor, jöhetne a válasz...:)
Kezdem az átmozgatással, meg közben a futóversenyre is készülni kell, amire indul egy csapatunk a cégtől. Nem nagy táv, csak tíz kilométer, de nem szeretnék szégyenben maradni. Egyelőre úgy állok, hogy nem tudnám lefutni. Arra vonatkozóan az az edzésterv, hogy első körben a 12 perces futást hozom fel 3000-re, aztán növelem a távot, egész 5000-ig. Utána heti egyszer futnék hosszabbat, más napokon meg 3 kilométereket. Valami ilyesmi, de nincs kiforrva. Majd még gondolkozom rajta. Októberig még van idő.

#352888 - 2016-11-18 22:21:22 Re: edzés Moszkvában. [Re: Z_M_Robird]
Z_M_Robird Offline
mindenegyen túlvan

Sajnos a regi laptopom beszart, ezert nincsenek ekezeteim.

A felmaraton vegul sikerult, lefutottam szamomra rekord idovel. Csak keveset setaltam a vege fele. Akkor kezdtem el a gyaloglas-futas kombot, amikor a neger futok sorozatban suhantak el mellettem, ugy, hogy ok a masodik kort tettek meg. Nem volt tul motivalo smile
A felkeszulesrol annyit, hogy termeszetesen nem tudtam eleg idot szanni ra. Ketszer futottam le a 20 km feletti tavot, legtobbszor heti egyszer futtottam felkeszuleskepp 8 km-ert. De azt is csak atlagban 2-3 hetente. Rajottem, hogy a hosszutavfutas azoknak valo, akik raernek. Ez semmi masrol nem szol, csak arrol, hogy el tudsz-e szakadni hetente legalabb 8-10 orat a csaladodtol, hogy futkarozzal. En nem talaltam meg azokat az ertekeket ebben a sportban amely arra motivalna, hogy a csalad helyett ezzel toltsem az idot. De azert megcsinaltam, ha mar megfogadtam.

Page 11 of 11 < 1 2 ... 9 10 11

Moderátor:  A-T, Biomechanika, Dia, GéBé, Harvy, Strexx, Weak, tpapru 
Csevegő

Shop.Builder Hirdetés
Ki van Online?
0 Regisztrált (), 82 Guests and 5 Spiders online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
BB.Tv Flash
BB.Tv  |  BB.Rádió  |  BB.Tv Flash
Fórum statisztikák
12107 Tag
26 Fórum
1579 Téma
307920 Üzenet

Max Online tagok száma: 506 @ 2014-06-05 09:18:00