Lehetőségek
Szavazz a témára
#305881 - 2013-01-07 10:41:02 Miért is tűntem el?
Juan D Offline

Team Scitec
Mel Gibson

Regisztráció: 2008-03-07
Üzenetek: 883
Lakhely: Ajka
Sziasztok Kedves régi és új ismerőseim!
Elég régen jártam a fórumon, de még edzőterem közelében is.
Úgy érzem tartozok annyival, hogy pár szóban összefoglalom miért is hagytam ebbe a sportot - illetve csak ezt a sportot - és hogy mit is tevékenykedek azóta.
Az utolsó érdemi időszakom a 2009-es tavaszi (nyár eleji) szezon volt. A fejlődési ütemem, az elért eredményeim nagyon biztatóak voltak és már a 2010es őszre készültem fejben, testben, pénztárcában - hisz ez elég meghatározó ezen művészeti ágban ... sajnos.
Nem mindenki van beavatva abba, hogy a Scitec által szponzorált versenyzőknek ez milyen kiváltságokat, előnyöket jelent. Egy-két apróságot mondanék erről én is, nem kívánok minden információt megosztani, de a story megértéséhez elkerülhetetlen. A támogatás - számunkra, sportolók számára - legnagyobb része az anyagi, azon belül táplálékkiegészítőkkel való szponzorációja. Esetemben ez havi 25.000 Ft-ot jelentett, ami abban az időben is egy vödör proteinnel és némi vitamin kiegészítésre volt elegendő. Ez ÓRIÁSI segítség volt, főleg, hogy saját keresettel nem rendelkeztem, hisz pont a 2009-es szezon diétája és versenyei között fejeztem be tanulmányaim, nyelv-vizsgáztam, szakdogát írtam és védtem meg, minden szigorlatom és záróvizsgám teljesítettem. Igazából ez számomra nagy eredmény volt - hogy az elindult kb 80 főből "az időben végző" (értsd 8 félév - és kezébe diplomát, nem oklevelet kapó) kb 15-20 fő közé tartozhattam, mindezt kőkemény diétával fűszerezve.
2010 elején történt, hogy a már őszre időzítő tömegelésem indítottam gőzerővel, motivációtól duzzadva, célokkal felvértezve, amikor is megérkezett életem első fizetése. Úgy éreztem, hogy innentől a sporttal kapcsolatos szülői támogatás 80-90%át vissza tudom "adni" és magam finanszírozom a hóbortomat. Számszerűsítve ez azt jelentette, hogy a 120e-s fizetésemből, miután a munkámhoz szükséges 30e Ft-ot eltankoltam, ugyanennyit befizettem a diákhitelre (ami már okos fejjel nem vennék fel), maradt 60.000 Ft. Amennyiben a kocsimra nem kell költeni egy vasat sem, nem veszek magamnak ruhát és nem szórakozom, akkor napi szinten 2000 Ft marad étkezni, kiegészítve a szüleim segítségével - hiszen velük laktam, ígyis-úgyis elém raknak valami ételt ...
Amikor nagy nehezen megemésztettem, hogy a pénzem 100%a a sportra megy el jött egy döntés.
A januári támogatásom leadása után egy órával visszahívott a Scitec, hogy a jövőben nem kívánnak támogatni. Tudom, hogy ilyen jellegű támogatottság a testépítők 95%ának nem jár és mondhatjátok teljes joggal és nyugodt szívvel, hogy ezért???
Azonban tedd fel magadnak azt a kérdést, ha versenyszerű testépítő vagy, hogy rááldoznád-e a fizetésed 100%át, úgy, hogy a korábban megszokott szint (értsd táplálékkiegészítés) alá csúszol? - a terveim szét hullottak, a motivációm nemhogy lecsökkent, hanem dühvé és haraggá alakult át! Azóta kb 2x voltam konditerem közelében! Úgy döntöttem, hogy a pénzem másképpen költöm magamra és megpróbálok az életre koncentrálni. Tudjátok a testépítés az illúziók sportja. Jól nézel ki, "egészséges" vagy, a ruhatárad folyamatosan kinövöd, a bőrőd szétreped, mozogni nehézkessé válik, pénzed semmire sincs ...
Köszönöm nem!
Így más sport(ok) után néztem. Mozogni imádok, így a diéta alatt megszálottan űzött terepbringázásba csaptam, majd jó-néhány tánciskola megalapításába csaptam - akkori párommal, manapság viszont a fallabdázásban lelem örömem!
A táplálkozásom továbbra is az egészsgesebb vonalon mozgatom és emiatt is kezdtek újra blogolni ...
Folyt köv wink

Módosította: Juan D (2013-01-07 10:42:27)

#305885 - 2013-01-07 12:02:18 Re: Miért is tűntem el? [Re: Juan D]
Thunderace Offline
X
**

Regisztráció: 2008-07-22
Üzenetek: 5798
Lakhely: szőröstalp country
üdv újra itt

www.taygetos.hu

#305904 - 2013-01-07 17:15:48 Re: Miért is tűntem el? [Re: Juan D]
guldenburg Offline
víziló :D

Regisztráció: 2002-09-19
Üzenetek: 3169
Lakhely: Degec
hoppácska smile zsírság!
"A jányok olyan kis teremtmények vaginával"
www.guldsgym.fw.hu

#305908 - 2013-01-07 18:00:12 Re: Miért is tűntem el? [Re: Juan D]
Chef Offline
a séf

Regisztráció: 2009-03-10
Üzenetek: 270
Lakhely: K.nyék
Isten Hozott újra! :-)

#306073 - 2013-01-09 22:04:27 Re: Miért is tűntem el? [Re: Juan D]
Űrbél Offline
stabilan fórumos
**

Regisztráció: 2007-02-27
Üzenetek: 871
Lakhely: Az élet Habos megyéje
korrekt írás,,egyet értek..
Közvetlenül az olimpiai játékok előtt az ókori sportolók nem ettek kenyeret, és sok aszalt fügét fogyasztottak, hogy legyen energiájuk. Ami az italt illeti, a legnépszerűbb a bor volt. Még Hippokratész is azt tanácsolta az izomlázas atlétáknak: „rúgjatok be párszor.

#306594 - 2013-01-19 09:46:45 Re: Miért is tűntem el? [Re: Juan D]
biri Offline
kezdõ fórumos

Regisztráció: 2005-09-08
Üzenetek: 484
Lakhely: változó
üdv és további sok sikert!

értem a mondandód lényegét, de bevallom nekem matematikailag nem stimmel a történet:
- korábban kaptál tápkieget 25000 Ft értékben
- elkezdtél dolgozni, amikortól a fizetésedből 60000 Ft-ot költhettél volna a sportra
- ha utóbbiból levonod a megszűnő támogatás, még akkor is + 35000 Ft-nál vagy, ráadásul a saját 25000 Ft-odat akár "hatékonyabban" is költhetted volna el

tehát a közvetlen okozat szeritnem sántít, de a fő érvvel (vannak fontosabb dolgok is az életben)egyet tudok érteni

ráadásul ezt a döntést és az indokolást azért leírhattad volna már akkor is ide a fórumba (ami nem egyenlő a scitec-kel)

Módosította: biri (2013-01-19 09:49:30)

Moderátor:  Biomechanika, Harvy, Juan D 
Csevegő

Shop.Builder Hirdetés
Ki van Online?
0 Regisztrált (), 79 Guests and 5 Spiders online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
BB.Tv Flash
BB.Tv  |  BB.Rádió  |  BB.Tv Flash
Fórum statisztikák
12107 Tag
26 Fórum
1579 Téma
307920 Üzenet

Max Online tagok száma: 506 @ 2014-06-05 09:18:00