Body.Builder |  Shop.Builder |  BB.Tv |  Share on Facebook  Tweet  Follow on Google  Follow on Youtube  Follow on Pipnterest  edzésterv |  edzőválaszol |  étrend |  cikkek |  galéria |  videók
Ki van Online?
3 Regisztrált (3 láthatatlan), 20 Guests and 4 Spiders online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Shop.Builder.Hu
Top Posters (30 Days)
NuLab 76
pingvin 56
Tornádó 52
deneverember 49
Shark 45
Hurka 28
queensryche 24
Biomechanika 24
Z_M_Robird 12
Harvy 7
guldenburg 7
Weak 2
Mátéé 1
Günther 1
koska 1
greeen 1
Friss Fórum Hozzászólások
Phoenix Pro
szerző: Hurka
2014-10-23 00:54:13
Arnold Classic
2014-10-22 00:58:49
Goldentimes Pro
2014-10-21 00:59:20
Egyéb hírek a profivilágból
2014-10-17 00:58:19
Nordic Pro
2014-10-11 22:24:34
Új tagok
freestar, kike, Korybig, Dimaistro, Zaz
12110 Regisztrált felhasználó
Fórum statisztikák
12110 Tag
26 Fórum
1551 Téma
292579 Üzenet

Max Online tagok száma: 506 @ 2014-06-05 09:18:00
Page 1 of 9 1 2 3 4 5 6 7 8 9 >
Lehetőségek
Szavazz a témára
#166164 - 2008-10-30 19:43:30 Hol jártál a világban?
pingvin Offline
félisten a fórumon

Regisztráció: 2001-12-16
Üzenetek: 27083
És mi a benyomásod?

ha van köztetek aki képes leirni pőr mondatban - nem el regény, de szabad azt is - hogy milyen benyomásia voltak külföldön, járt-e teremben, milyenek az emberek, milyen az élet, a kaja, van e annyi paraszt mint nálunk - irja le!

#166168 - 2008-10-30 20:10:12 Re: Hol jártál a világban? [Re: pingvin]
Lackó(Night) Offline
vadidegen

Regisztráció: 2008-10-30
Üzenetek: 15
Lakhely: New York
szlovákia
terem:sajna teremben nem jártam bawling
emberek:Utálják a magyarokat 1-1ig fenyeget
élet: szugykos retkes minden bokod
kaja: ehetetlen még az előkelő étteremben is bokod fenyeget
parasztok: még több csóró cigus van (rohadjanak meg) morcos
TEHÁT NEM AJÁNLOM SENKINEK SEMMIKÉPEN SEMMILYEN ESETBEN SEM sick

#166170 - 2008-10-30 20:15:20 Re: Hol jártál a világban? [Re: Lackó(Night)]
colos Offline
цолош

Regisztráció: 2004-11-26
Üzenetek: 9767
Lakhely: ahol olimpiát rendeznek majd ...
Azért ennél árnyaltabb a kép. Én elég sokszor voltam kinn még anno síelni. A magyarokat hogy hol nem szeretik és hol szarnak rá hogy az vagy-e... ez attól függ, hová mész. Ott is vannak durvább és kevésbé durva helyek. DE! A kaja szerintem jó, ha jó helyre mész, tradicionális menüt kell kérni és akkor van esélyed egy jó sztrapacskára biggrin Én mindig jókat ettem ott. Szutykos, retkes? Előbb nézzünk körül picit itthon, külső szemlélőnek szerinted hogy néz ki Budapest - leszámítva persze a turistának rendben tartott "elit" részeket? Persze, ott is van mocsok. Meg ott is van tré hely. De azért nem kell olyan szűklátókörűen nézni a dolgot.

Ennél azért komolyabb hangvételű beszámolókat várunk ide, és nem baj, ha van már egy kis élettapasztalatod is.

És ne vigyük el lehetőleg a topikot se köcsögtót, se köcsögromán irányba, mert nem erről lenne itt szó.

GUGGOLJ!

Mert valahol, odakint, egy csaj a maxoddal melegít...

aki nem olvasott alapokat annak klikk ide!

Egyetek csalánt!

#166171 - 2008-10-30 20:18:57 Re: Hol jártál a világban? [Re: pingvin]
SzabG Offline
kezdõ fórumos

Regisztráció: 2007-12-28
Üzenetek: 178
Lakhely: Budapest, 18.
Jelentem Mexikó, 3,5 évig

Terembe jártam: Entrenna volt a neve, dolgoztam is ott egy keveset. Faja kis hely, helyi bajnok faszikkal, bár nagyon "elit" hely volt, így sok emberke csak státuszból járt le. Képzeljetek el egy oxigént csak uszodával és kültéri létesítményekkel is.

Emberek: Kedves mindenki (szó szerint) és segítőkész, szivesen társalog veled. Nincs meg az a hátsó szándék mint egyes helyeken a világban... szegényekkel (nyomornegyed), gazdagokkal (villa, bmw etc) is volt szerencsém, és az általános tapasztalat az, hogy mindenki szivesen osztja meg azt amit csak tud.

Élet: nehéz. korrupció mindenek felett. Ha munkát keresel irónikusan nehezebb találni, mint mondjuk az USAban. De ott a szombat is munkanap pl...

Kaja: vazzegggghhh... azt hiszem ezt nem kell ecsetelni: enchiladas, burritos, carne carne carne smile , molletes, ha kell recepteket szivesen megosztok

Parasztok: vannak, de földeket művelnek laugh de tényleg, van egy bizonyos embercsoport amit ott csak naco-nak hívnak akik törekednek a lehető leggiccsesebb cuccokat összeszedni: ruha (legyen drága, hivalkodó), autótuning (erről regényt lehetne írni) telefon, séró.. van minden.

Nekem bejött, de inkább hazajöttem, informatikusként teniszt oktatni nem tűnt túl sikeresnek (anyagilag)

Röviden: ¡Viva México!

"... győzelem bármi áron, győzelem minden iszonyat ellenére, győzelem, bármilyen keserves legyen is az út. Mert győzelem nélkül nincs tovább élet." - Winston Churchill

"The dictionary is the only place where success comes before work." - Vince Lombardi

#166173 - 2008-10-30 20:25:15 Re: Hol jártál a világban? [Re: SzabG]
colos Offline
цолош

Regisztráció: 2004-11-26
Üzenetek: 9767
Lakhely: ahol olimpiát rendeznek majd ...
És Mexikóban még patikába is érdemes bemenni biggrin

GUGGOLJ!

Mert valahol, odakint, egy csaj a maxoddal melegít...

aki nem olvasott alapokat annak klikk ide!

Egyetek csalánt!

#166177 - 2008-10-30 20:33:40 Re: Hol jártál a világban? [Re: colos]
pingvin Offline
félisten a fórumon

szab: egy szót sem értettem a kaja részből, de az autotuningot is elmezhetnéd egy kicsit!

#166181 - 2008-10-30 20:39:45 Re: Hol jártál a világban? [Re: colos]
Pneumonia Offline
stabilan fórumos

Regisztráció: 2008-03-22
Üzenetek: 865
Lakhely: Pécs
Ez egy nagyon hasznos topik, és SzabG írása tökéletesen összeszedett volt, az lenne a legjobb, ha minden írás ilyen stílusú lenne! Sajnos érdemben nem tudok hozzászólni, mert még nem jártam külföldön (!!), de leírom ezt a pár sort bíztatás gyanánt smile

#166182 - 2008-10-30 20:42:39 Re: Hol jártál a világban? [Re: pingvin]
Kucsu Offline
kezdõ fórumos

Regisztráció: 2007-02-21
Üzenetek: 198
Lakhely: RejtettLevél falu
Hello!
én jelenleg is egy Guadelopue nevü szigeten tartozkodom szeptember ota.ez egy francia anyanyelvü sziget a karibi térsegben talalhato,rokonaim hivtak ki munkalehetoséggel.
tehàt az itteni termek:felszereltségben nem làtok igazan kulonbseget,ahol edzek elegge csalàdias a környezet,mindenki nagyon segitö kész,segitettek gyorsan beilleszkedni,sok uj dolgot tanulhattam,de itt is azt kellett észrevennem h személyi edzök közt is akkora különbségek vannak mint oda haza kb. teremrol annyi még h itt összefutottam azzal a Jean Marc Claire aki ha jol emlekszem a 2007es PDI Francia Grand Prix-en Vörös Zoli mögött lett a 6dik,jo fej,szeret énekelni edzés közben biggrin
Az élet hasonlo talan mint olaszorszagban,delben sziesztàznak nem kapkodjak a munkat,itt még veszekedést sem làttam sehol sem,van h tök ismeretlen emberekkel leàllunk beszèlgetni vagy szolnak itt egymashoz,jot nevetnek azt megy mindenki tovabb,elegge vidam egy hely,senki sem veszi tolakodasnak smile
Kaja àrak mar eléggé hùzosak,viszont lehet kapni ugyanugy csirkemellet(tavaly még magyar csirket lehetett itt kapni,meg is lepodtem smile ) es itt sok marha hus is van ami kb otthoni àrban van,a steakek isteniek smile szal kajam az tiszta,amit az itteni gyumolcsokkel szoktam megfejelni mèg pluszba(a repertoàr igen nagy ezekböl)Tàp kiegek,mivel amerika kozel van,igy nagyja részt az usabol kerulnek ide,de nagy keresgélések àràn hozza jutottam egy vm 35höz is smile
aszem röviden tömören ennyi,pedig oldalakat tudnék errol a helyrol irni biggrin ,akit jobban erdekel es szeretnétek akkor dobok fel kepeket is.
Ne mond azt, hogy nem a te harcod!"

"A türelem keserű, de gyümölcse édes."(Jean Jacques Rousseau)

#166186 - 2008-10-30 20:52:42 Re: Hol jártál a világban? [Re: pingvin]
SzabG Offline
kezdõ fórumos

Bunny, jobb lesz ha képekkel mellékelem:

enchiladas: tortillákba tekert főtt csirke, leöntve pölö zöldparadicsomos, chilis szósszal, rá tejföl, sajt, hagymakarikák, babpürével tálalni (ez az enchiladas verdes)

burritos: tortillaba tekert bármi, gyors, "on the go" kaja, bárhol eheted biggrin lehet hús, hal (a legjobb halas amit ettem az a cápás volt), bab, zöldség és ezek izléses keveréke. vagy akár rántotta:

A carne húst jelet, ezt ne kelljen ecsetelni, de pl egy specialitás az a nagyon vékonyra szeletelt, erősen sózott ló vagy szamárhús (most nem ugrik be a neve)

molletes: ez überfasza! fogsz egy kenyeret, megvajazod, babpüré rá, majd sajt. be a sütőbe és kész! lehet hozzá egy bizonyos tipusú paradicsomos, hagymás, petrezselymes olivás kisérőt adni.

Namost a kukorica ott nem sárga smile hanem: fehér, piros, kék... namost mindegyiknek egy kicsit más az íze. a kék a legjobb, legbizarrabb

Baszki már nekem is csorog a nyálam... elnézést a diétázóktól! A kocsituningról meg a "nakóságról" később írok, addig is wikipedia

"... győzelem bármi áron, győzelem minden iszonyat ellenére, győzelem, bármilyen keserves legyen is az út. Mert győzelem nélkül nincs tovább élet." - Winston Churchill

"The dictionary is the only place where success comes before work." - Vince Lombardi

#166187 - 2008-10-30 20:54:33 Re: Hol jártál a világban? [Re: Pneumonia]
SzabG Offline
kezdõ fórumos

Eredeti szerző Sz. Tamás
Ez egy nagyon hasznos topik, és SzabG írása tökéletesen összeszedett volt, az lenne a legjobb, ha minden írás ilyen stílusú lenne! Sajnos érdemben nem tudok hozzászólni, mert még nem jártam külföldön (!!), de leírom ezt a pár sort bíztatás gyanánt smile
Hiába... mérnökámbör! röhög kösz, jó etalonnak lenni...

#166191 - 2008-10-30 21:19:56 Re: Hol jártál a világban? [Re: SzabG]
pingvin Offline
félisten a fórumon

kucsu, ne fogd vissza magad, nagyon érdekes!

mit csinálsz kint?

szab: szuper, ne hagyd abba!

#166193 - 2008-10-30 21:25:28 Re: Hol jártál a világban? [Re: SzabG]
T Zoli Offline
idegen

Regisztráció: 2008-06-16
Üzenetek: 47
Lakhely: Szeged
Én Svájcban voltam félé évet ösztöndíjjal tanulni.Nagyon nagy reményekkel mentem ki és nagyon csalódottan jöttem haza.A svájciak csak papíron toleránsak,rengeteg a bevándorló,főleg Zürichben,asszem a város 40% bevándorló.Kibaszottul kihasználják őket.Ránk is nagy ívben szartak,nekik Európa Ausztriánál ér véget.A kaja kibaszott drága.A csirkemellre kifejezetten emlékszem.Az akciósan volt 3200 ft átszámolva.Teljes áron 6400 ft.Mondjuk ami nagyon durva,hogy ott a felvágottakat tényleg húsból készítették 70-80%-ban.A sportolási és szórakozási lehetőségek határtalanok.Az egyetemistáknak tök ingyen van bármilyen sport,mindenki sportol és kurva nagy szégyen,ha dagadt vagy.Az egyetemnek 7(!!!!) sportpályája volt,labdasportokat szinte bárhol lehetett játszani.Konditermekről:az is szinte mindenhol van.Az egyetemen ingyenes,de nem olyan jól felszerelt.A külvárosi fitness-termek is marha elegánsak voltak és az áraik is korrektek voltak.Egy havi bérlet 6400 ft volt átszámolva.Összességében Svájc egy nagyon fura ország,sokkal inkább mennék Ausztriába vagy Németországba ha meglesz a diplomám.

#166203 - 2008-10-30 21:52:08 Re: Hol jártál a világban? [Re: pingvin]
Kucsu Offline
kezdõ fórumos

Tudvàn h nagy kutyabaràt vagy aszem tetszeni fog amit csinalok idekint biggrin rokonaim -részben- kutya tenyésztök is,németjuhaszokat ill. spitzeket gondozok,etetek smile Bàr igaz palàntàzàstol kezdve amit mondanak mindent csinàlok,tehat mondjuk legyek kutya gondozo kertész biggrin ,de nincs rossz sorom,szallasomat,kajàmat ök adjàk ugy h nagy kiadàsaim nincsenek,edzésben segitenek,söt nagynéném férje (55éves)is aktivan edz,meg lassan 10 eve kezdte,ez is jo példa arra h sohasem késö elkezdeni.
Itt 6 ora minuszban vagyunk (azaz most csak 5 mivel mar visszalett otthon allitva az ora biggrin ),itt nagyjabol az ev barmelyik honapàban du.6kor sötét van.Hurrikanok minket elkerultek -szomszédos szigeteken viszont sajnos nem-,de itt is olyankor eléggé nagy viharok es esozések szoktak lenni,olyankor ki jàrasi tilalom is életbe szokott lépni.
a szigeten tobb termeszetvedelmi terulet is talahato,van botanikus kert ill. egy kicsi kis esoerdos rész,szal latnivaloban gazdag.szigeten 200ezren laknak,90%-a fekete,iszonyat jo arc némelyik biggrin
(folyt. köv. kis kutyak kezdik jelezni h éhesek smile aztan képekkel is jövök smile )

#166204 - 2008-10-30 21:55:44 Re: Hol jártál a világban? [Re: Kucsu]
pingvin Offline
félisten a fórumon

meg lehet kint élni?

keresem a szigetet nyugdíjas éveimre! biggrin

#166212 - 2008-10-30 22:13:14 Re: Hol jártál a világban? [Re: pingvin]
Dorian Offline
kezdõ fórumos

Regisztráció: 2008-10-26
Üzenetek: 185
sziasztok!...ahogy irtam mar parszor Angliaban lakom egy kisvarosban-fo kulonbseg Magyaroval szemben ez:Magyarorszagon minden 3.srac gyur,itt szinte senki,marmint ugy nez ki,hogy vannak arcok akik komolyan nyomjak,ismerek par ilyet akik akar versenyt is nyerhetnenek de nem versenyeznek-ez 1-2fo/en termemben a tobbi az angol olyanok akik csak kint lejonnek de lovesuk sincs eddzesrol/taplalkozasrol, a tobbseg kelet-europai(magyar,lengyel,litvan)3 terem van itt,2 atlagos,es egy kisterem ami Kevin Hopwood-e aki egy masters versenyzo,voltam itt kint versenyen is,de a szinvonal nagyon lent volt(persze a nagyobb versenyek jok)....ami nagyon szimpatikus,hogy a teremben nincs eloitelet/rasszizmus-ezt azert irom mert az utcan az angolok utaljak a kelet-europaiakat,foleg a lengyeleket,de a teremben ez nincs es az angol segit kinyomni a sulyt a lengyelnek(ez jo,hogy van osszetartas testepitesen belul)-persze most azokrol irok akik komolyan eddzenek.....ja es a mi termunk ugy nez ki:aerob/kardio resz legujabb gepek-kondi resz-akar a 80as evek otthon smile...nem veletlen mert ide csak a vendegek 10%a jon ellenben a kardio resszzel-ami 2xakkora is

ne jarjatok suliba sokat,ne tanuljatok sokat,mert az eddzes rovasara mehet:)

#166214 - 2008-10-30 22:16:44 Re: Hol jártál a világban? [Re: Kucsu]
kemiy Offline
stabilan fórumos

Regisztráció: 2006-06-23
Üzenetek: 630
Eredeti szerző Kucsu
Hello!
én jelenleg is egy Guadelopue nevü szigeten tartozkodom szeptember ota...

A hegyünkön a budi fala tele van plakátolva képekkel a guadelopuei tengerpartól. smile Iszonyatosan szép hely, irigyellek! smile

Eredeti szerző colos
...Szutykos, retkes? Előbb nézzünk körül picit itthon, külső szemlélőnek szerinted hogy néz ki Budapest...

Kb egy hónapja voltam Budapesten. Az egész városban mindenhol húgy szag volt vomit

#166215 - 2008-10-30 22:19:52 Re: Hol jártál a világban? [Re: pingvin]
pingvin Offline
félisten a fórumon

no énse maradjak ki:

ausztrália 1.

én totál úgy mentem ki hogy senkit nem ismertem és egy szállás telefonom volt.

volt valami homályos elképzelésem, amivel kurvára mellé löttem: azt hittem sídney valami hipermodern hely - hát nem az!

másrészt két irányból adtak nekem indot azok,kik játak ott: volt aki azt mondta,a legjobb hely a világon (a nők is nagyon jók) és volt aki azt mondta, bárhova, csak sydney-be ne!

sajnos az utóbbinak volt igaza és ezt nekem jópár millió forintért kellett megtanulnom.

totál más világ. közhely, de igy van.

a reptéren kellemes benyomás. de viszacsévélem aképet: a repülőút 24 óra, megérkezel és beszarsz a látványtól a gépen, felhőkarcolók, öböl, harbout bridge, operaház, mindenhol vitorlások, kék víz...

de közelről már nem olyan fasza azért sajnos.

az első döbbenet, hogy minden tele van bevándorlókkal. ők nem tudjék hogy te nem ausztrál vagy, mert nincs már oylan hogy ausztrál: a cityben echte ausztrál ebmer nincs, de kínai annyi mint az állat.

megérkezem, taxi, felhívom számot, lengyel sráccal beszélek akik ágyaklat adnak bérbe, kivitetem magam - fordítva kell beülni a taxiba, marhaszar! taxisnak ezeréves nokia telefon - mi van, itt ez nem ciki, mint nálunk nyálverőországban?

megtalálom a szállást nehezen, jó messze a citytól, rockdale-ben.

itt nincsenek kerületek. sydney sincs, postacímem nem sydney, hanem rockdale - sydney nem európai értelmeben vett város, inkább kisvárosok összefüggő szokasága.

érdekes, sok régi szar autó van, de jó állpotban. rendegteg autókereskdés. a taxi valami amerikai jellegű böhöm, nagy motorral,de nagyon fapad.

este bemegyek a citybe tömegközlekeséssel. nem metró van náluk hanem kétszintes "train" ami megy föld alatt is meg felette is a külvárosi részeken.

megátom az elsö magasházat a central statiönnél, azt hiszem, ez egy felhökarcololó és a túloldalon már az öböl van. bemegyek eszek valami dzsuvát - vagy ez még a taxizás elött volt? - valami rántotthús szerüt valami ázsiai étermben, de marha szar!

aztán elindulok, felfeldezni a cityt megnézni a vizet a túloldalon - de benéztem a central station a city széle, hamarosan a látótermebe kerül a város és rájövök, elnéztem amit toronyháznak néztem az még semmi...

folyt köv!

Csatolt file
DSC00025.jpg (350 letöltések)
DSC00041.jpg (322 letöltések)
DSC00043.jpg (315 letöltések)
DSC00044.jpg (312 letöltések)

#166217 - 2008-10-30 22:27:40 Re: Hol jártál a világban? [Re: ]
Dorian Offline
kezdõ fórumos

en is teljesen egyedul jottem ki,ugy,hogy itt sem vart senki,..
,,,,es itt is rohadt sok a bevandorlo,pedig ez kisvaros!

-es ugyanugy mint ausztraliaban itt is regebbi kocsikon jarnak es nem ugy mintoothon,hogy 5evesnel jaj nehogy oregebb legyen mer azzal mar nem lehet felvagni...

#166223 - 2008-10-30 23:43:59 Re: Hol jártál a világban? [Re: Pneumonia]
Krissz28 Offline
újonc-hússzal

Regisztráció: 2008-02-05
Üzenetek: 42
Lakhely: budapest
Tamás! Én sem voltam még soha életemben külföldön, pedig 26 éves vagyok. Szerintem nem is leszek. Mások azt mondják hogy nem tudom miböl maradok ki. Én ezt nem érzem, persze nyilván bennem van a hiba.

#166239 - 2008-10-31 01:25:00 Re: Hol jártál a világban? [Re: Krissz28]
Kucsu Offline
kezdõ fórumos

Bunny!sztem siman meglehet élni - tudom nekem itt van a rokoni segitség,gondolhatjàk sokan,de nem erre alapoznék hanem arra h a rokonom is 18evesen jott ki(most 35)és mégis sztem itteni viszonylatba sokra vitte - szal kb az itteni keresetröl: bejàrono aki mindennap szokott jönni(aminek sok értelmét én nem làtom,mivel egyik naprol a masikra nem lehet nagy piszok smile ) es a munkaja abbol àll h felmos,ki vasal pàr ruhàt délre megföz es fél 3kor megy,sztem nem megeröltetö egyàltalàn(viszont ezzel a munkajat nem becsmérelni akarom félre ne értsetek)ö kap készhez 1096 eurot azaz kb ugy 280 ezret.sztem a szinvonal innen nézve nem olyan rossz.Viszont télleg keményen odateszi magàt mindenki ahogy làtom,nem igen lehet làtni unatkozo embereket.
elsö kepeim mondjuk legyenek kutyakrol,noh meg a 55eves rokonomrol(ugyanis buszke vok rà biggrin celja a sportal kb annyi h ne ugy nezzen ki mint a vele egyidosek es h jobb egeszségben örvendjen smile es egy itteni sokat lathato àllat smile )

Csatolt file
nemetjuhaszok.jpg

#166242 - 2008-10-31 01:57:44 Re: Hol jártál a világban? [Re: Kucsu]
Kucsu Offline
kezdõ fórumos

aszem ezek lemaradtak smile

55 evesen

Gyönyörü biggrin

#166254 - 2008-10-31 08:48:48 Re: Hol jártál a világban? [Re: Lackó(Night)]
KLegeny Offline
kezdõ fórumos

Regisztráció: 2008-07-09
Üzenetek: 440
Lakhely: Veresegyház-Budapest
emberek: a nagy rész nem utálja a magyarokat, abszolut leszarja. Ez egy generált hülyeség, ott is itt is megvannak ezek a szélsőséges emberek, de mégis mit várunk addig amíg "Magyar vagyok nem túrista" feliratú pólóban mennek át vagánykodni a gyökerek?
kb 17éve voltam ott elösszőr amikor még Csehszlovákia volt és sokkal nagyobb volt az utálkozás, amiből valahogy nem éreztünk semmit. Azóta voltam többször cseheknél és szlovákoknál is és nem változott meg a véleményem.

élet: gondolom a határ melletti részen voltál, amit dakotákkal népesítettek be még régebben,hogy "elűzzék" a magyarokat (ez pl romániára is igaz) városaik semmiben sem különböznek magyar városoktól

kaja: nem tudom mit kértél de nekünk mindíg minden finom volt, egyedül a száraz köménymagos kenyeret nem értem hogy lehet megenni. És visszakanyarodva arra, hogy mennyire utálnak minket, ahogy meghallották, hogy magyarok vagyunk ,egyből hozták a magyar étlapot.

parasztok: pont annyira mint a magyarok, több csóró cigus a határ mentén van ami ugyan úgy ránk is igaz.

És aki szereti a hegyeket a szép tájakat jó túrákat annak kötelező a magas Tátra.

#166263 - 2008-10-31 09:13:53 Re: Hol jártál a világban? [Re: KLegeny]
KLegeny Offline
kezdõ fórumos

Ha már hegyeknél tartunk, akkor Lengyelek.
Odajutás: vonattal 3 átszállás, ezzel nincs semmi gond amíg itthon felszállsz a vonatra, aztán indul a gáz szlovákiában az átszállásnál, mert nem csak vágány hanem peron is van és jöjjél rá hogy mit írnak ki, a pénztáros meg sansztalan hogy tud bármilyen nyelvan, de szépen mosolyog.Nembaj van 4órád hogy megtaláld nincs gon. Ha sikerült az átszállás és túlélted az 2000db hajléktalan szagát a váróban akkor irány lengyel ország ahol kis állomáson kitesznek és kis gagyi vonatra átszállsz,amit úgy befűtenek, hogy konkrétan szétfolyt a bakkancsom talpa a radiátoron.
Ottlét, felhőtlen minden szép és jó, gyönyörű hegyek igazi hegymászás, találka hegyi kecskével, minden amit az ember csak akarhat.
Szilveszter ott úgy ment, hogy elötte egy héttel elkezdték bedeszkázni az üzletek ablakait, szilveszter éjszaka a főutca két végén felvonultak a készenlétisek, tűzoltók,mentők és közöttük Xezer ember ünnepelt, kissebb polgárhábórú kinézete volt, lábak között repkedtek a rakéták pezsgő folyt mindenhonnan, eszméletlen jó hangulat, nem hittem volna, hogy létezik rendezett káosz.
kaja: hétköznapi kaják jók, ünnepi borzalom, köménymagos kenyér,cékla leves, ecetes aszpkios hal, és valami borzalom a szenes barack füst ízű lében.

Emberek: közvetlenek, barátságosak, de kicsit olyan mintha csak azért mert kötelező. Elmúlt már a lengyel-magyar nagy barátság

Jó hely nagyon szép városok, és ha igazi karácsonyra és szilveszterre hegymászásra,sportolásra vágy valaki Szklarska Poreba-t ajánlom

#166278 - 2008-10-31 09:58:03 Re: Hol jártál a világban? [Re: Kucsu]
kazamoto Offline
kétezerposztos

Regisztráció: 2006-10-08
Üzenetek: 2108
Lakhely: UK, Whiltshire
en is gondolkodtam elhuzni valami jo kis szigetre, most csinalom a CIMA vizsgaimat, es neztem hgoy milyen jo kis szigetek vannak ahol lehet big 4 nak melozni, pl kajman szigetek meg bermuda animal
komolyan tervezem mert nincs annal jobb hogyha nem esore ebred az ember, hanem esetleg a tengerparton vergodik, hat valljuk meg jobb biggrin

Second is the first loser.

"Csak kétféleképpen élheted az életed. Vagy abban hiszel,a világon semmi sem varázslat.Vagy pedig abban, hogy a világon minden varázslat"

#166279 - 2008-10-31 09:58:49 Re: Hol jártál a világban? [Re: KLegeny]
KLegeny Offline
kezdõ fórumos

Románia

kb 15-20 jártam ott először, akkor a hentesnél a hűtőpultban egy cipőkrém és egy harisnya volt, a bankban lehidaltak amikor 100Ft-ot átakartunk váltani.
Mára jócskán megváltozott a helyzet.

Határ mentén tipikus sötét falvak szutyok mocsok. Nagyobb városokban Pl Satumare már megvan a hangulat. nem tiszta nem csillivilli de élhető.
Teljesen beilleszkedett magyar családnál laktam, megismerkedtem törzsgyökerse románokkal is és együtt szórakoztunk sehol nem éreztem ,azt hogy nemkívánatos lennék. Megkérdeztem, hogy mit gondolnak erdély visszacsatolásáról és kurvára nem érdekli őket, ebben élnek nem foglakoznak a múlttal, csak a jelennel és a jövővel, és igazuk van, nem tök mindegy? Még jobban is járnak így legalább fejlődnek. Valamilyen szintem példát lehet venni róluk, szarbb körülmények között magasabb az oktatásuk színvonala, láthatóan fejlődnek. 3-4 nyelven beszélnek (persze a nyelvújításuk óta konkréta angol,olasz,francia és románból van összekevre a nyelvük így talán könnyebb nekik)

#166283 - 2008-10-31 10:25:56 Re: Hol jártál a világban? [Re: KLegeny]
KLegeny Offline
kezdõ fórumos

Olaszok

Délre sajnos még nem jutottam el, északi rész meg olyan semmilyen, vannak szép látnivalók jó a tengerpartjuk és ennyi.
Az emberek pont annyira jópofiznak, hogy vásárolj náluk
Riminit és Bibionét tudom ajánlani nyaralásraés Velence megér 1-2nap nézelődést, de rohadt drága és eszméletlen nagya tömeg és nem magyarnak való a pizzájuk.

#166292 - 2008-10-31 11:05:05 Re: Hol jártál a világban? [Re: ]
Dia Offline
már alig 999 kell a nagyok klubbjához

Regisztráció: 2007-05-01
Üzenetek: 9120
Lakhely: gettoba
en nem tudom nalatok ott fenn mennyi a minimal ber,itt lent most 5.75 korul van.kersek kemeny 640 fontot havonta,es a lakas 600 plussz rezsi,ami meg minimum 300 font.szoval az 900 kapasbol.valoban fenyes eletem van itt biggrin

SZEMETEK!!!!
mindig a kicsit bantjatok bawling
biggrin biggrin

#166296 - 2008-10-31 11:22:31 Re: Hol jártál a világban? [Re: ]
pingvin Offline
félisten a fórumon

asuztrália 2.

multikulturális ország ez szépe hagzik, lefordítom: le van szarva a helyi "őslakos" asuztrál, a bevándolrók általában mocskos cigány életvitel szintjén ingadoznak, leszarjéka törvénykeet, az országot és alibanoni pl. azt képzeli, majd libanon elsz ebből az országból is - eszük ágában sincs beilleszkedni.

arab nők lazán full lepedőbe csomagolva mászkálnak vagy ülnek négyen egy japán seanban úgy hogy az arcuk se látszik ki.

sydneyben a tornyok tövében minden kinaiaké szinte, az össze internetkávézó, közértek, minden.

itt könnyen lehet hogy a vizumot is egy burnuszos indiaitól kapod!

nem tudjáék hogy te turista vagy akkor sem ha nem ebszéled a nyelvet - mivel gyakran ők se beszélik!

a kaja amerika jellegű gyorsszemét, vagy keleti, sokféle hrkentyű is van, de találtam magyar szalámit is, és ha azt gondolod, az itthoni szalámi szemétből van, érdemes ezt megkóstolni!

sydney felhőkarcolós cityje kb budapest beváros méretűnek tűnt, tlán még kisebb is, és jól látható, hogy a régi kétszintes házak közé építettéka a tornyokat - amikor ott jártam 8 éva már lassan, éppen folyt is egy iylan építkezés a város központjában.

parkolnia cityben nem lehet, de az ára horror.

a city határán azonban rögtön kezdődik egy elégé csöves előváros, ahol sok őslakos (aboriginal) lakik, akik eléggé le vannak pukkadva.

egyáltalán nincs tisztaság és semmi modernség, elsőre ami mellbevágó volt az épületek méretében az hamar megszokható és hamar rájössz hogy nem valami csilivili az egész, főleg a város nagyobbrészt alkotó külvárosokban. az utak is szarok, majdnem mint nálunk, bár kátyút nem láttam, a benzinkutak pedig a régi áfor kutak szintjén levő mocskos lepukkant kutak voltak akkoriban.

a belvárosban komoly az éjszakai élet, mégis valahogy tök más mint nálunk. valahogy üresnek éreztem az egészet, érezhető hogy igazából a cityben nem sokan laknak.

a nyálverőautó ott nem divat, d perzse a fiatalokhoz begyűrűzött az amerikai "kultúra" úgyhogy jó sok tuningcsoda meg lefújószelepes turbós janiautó látható esténkétn, először el se tudtam képzelni mi ez a buta füttyögés.

vannak régebbi, de jól megcsinált autók, nálunk sosem látot típusook is.

az ausztrál autópiac számunka nagyon furcsa de erről legközelebb!

#166621 - 2008-11-02 09:56:23 Re: Hol jártál a világban? [Re: ]
SzabG Offline
kezdõ fórumos

Közben beugrott milyen kisérö szószt lehet csinálni a molleteshez (korábbi posztom). A salsa neve "pico de gallo" vagyis kakascsör smile
Hozzávalók:
  • 4 paradicsom, kimagozva és darabolva
  • 1/2 csésze apróra vágott hagyma
  • 2 kis erőspaprika, magok nélkül, apróra vágva
  • 2 evökanál apróra vágott piros vagy sárga kaliforniai paprika
  • 1 1/2 teáskanál finomra vágott friss koriander
  • 1 teáskanál citromlé
  • izlés szerint egy kevés olivaolaj
  • só és bors
Ezeket összekeverni, felhasználás előtt 30 percre a hütöbe tenni. Pár napig eláll.
Ha kész vannak a molletes wink akkor arra lehet kanállal rápakolni, jobban csúszik vele.

Kucsu: szeva, milyen kajákat esznek arrafelé? Amúgya sziget neve full latin, Maria Guadalupe néven illetik Máriát a bibliából. (ok, majdnem egyezik a sziget neve ezzel, ha jól emlékszem 1 karakter eltérés, de az nem számít wink )

#166626 - 2008-11-02 11:13:11 Re: Hol jártál a világban? [Re: SzabG]
Dorian Offline
kezdõ fórumos

szia Mics Bjukenen!

en Angliaban elek,itt sincsen tapkieg bolt,a netrol kell rendelni!...es hazhoz hozzak,van mindenfele nagy marka kivetel scitec!-nem vagom miert?-na mindegy szoval rendelj netrol!

az viszont nem igaz ,hogy itt a kaja dragabb mert nyaron otthon voltam es Magyarorszagon minden dragabb volt,barmi:egy udito,hus,kozlekedes....pl:tonhal,otthon nem tudtam venni mert csak a szar olajos rio mare volt valami 700ftert,itt megveszem a jo tonhal konzervet atszamitva:250ft-ert...1kg csirket atszamitva1700ftert veszem.

#166631 - 2008-11-02 11:47:12 Re: Hol jártál a világban? [Re: Dorian]
SzabG Offline
kezdõ fórumos

Nekem az a személyes tapasztalatom, hogy mindenhol lehet olcsón és drágán is vásárolni, itthon vizes tonhal (tesco) 200 Ft alatt van. A rio mare aránytalanul drága.

#166646 - 2008-11-02 12:38:27 Re: Hol jártál a világban? [Re: Dorian]
Mátéé Online   confused
stabilan fórumos
*

Regisztráció: 2008-05-22
Lakhely: Mór-Győr
hát egy picit hozzászólnék én is
én a zenekarral voltam turnékon lengyelbe, olaszba, ausztriába, csehországba, szlovákiába, németországba.

ezek mind 2-3-4 napos utak ugyhogy igazából edzenem nincs időm elmenni (kötött programok)

külön is ki lehetne emelni mindegyiket (lehet később meg is teszem)
de általánosságba írnék a tapasztalatokról:
az étel az mindenhol ehető! (azért étel) van aki jobban finnyás valaki kevésbé! persze vannak finomak és rosszabak, hagyományos ételek. pl én nagyon szeretem a knédlit!
szoláviába nem éresztük hogy utálnának minket! (lehet hogy ugy nyilvánult meg az utálat hogy meleg sör volt csak! biggrin :D)
ott is voltak piszkosabb részek meg elitebb helyek.

ezeknek az utaknak az a hátránya hogy busszal megyünk és sok út 8-10-12 óra is
majd még írok

#166657 - 2008-11-02 15:33:47 Re: Hol jártál a világban? [Re: Mátéé]
Arelius Offline
eccé még kihúzza a gyufát! :D

Regisztráció: 2006-02-09
Üzenetek: 5618
Lakhely: mikor hol
"Sziasztok!

Imadom a sok külföldön elö es rinyalo emberket...
Halkan megjegyzem,senkinek nem tartottak a fejehez pisztolyt,hogy mar pedig neked külföldre kell menned!!!
Ha nem gyere be a dolog,akkor vissza lehet lepni Magyarorszagra!Szerintem!
En is külföldön elek es eppen leszarom,hogy ki hogyan gondolkodik rolam..Magyarorszagon se volt mindenki a spanom es eppen ezert csak azzal a par emberrel foglalkozok akik jo arcok felem...
Pont az ilyen köpködesek miatt nem jarok itteni Magyar talalkozokra.Semmi ertelmet nem latom,hogy azt a nepet fikazzam aki befogadott,munkalehetöseget adott es ahol elek!Ez undorito!
Azt pedig ,hogy meg kemenyebben kell dolgozni az elismeresert-mar ha ez fontos valakinek-egy idegen orszagban,az szerintem erthetö..
Az altalatok olyan nagyra tartott Magyarorszagon nezzük mar meg,hogy az emberek hogy allnak a külföldi kerdeshez!!:DDDD
Szerintem aki több orszagban sem erzi jol magat,az elgondolkodhatna,hogy ki a hibas..sok millio ember,vagy a sajat hozzaallasa szar.?!
Attol mert a kacsa nem tud uszni,nem a viz a hülye...
Azt latom,hogy a külfödre erkezö emberek,mindent az anyaorszagban megszokotthoz hasonlitanak es nem a sajat környezeteben ertekelik.
Hozza teszem en is szeretek Magyarorszagon lenni.Par napig,aztan tipli vissza.
Nekem ez a velemenyem kb. erröl a dologrol..."

Protanak erre a hszra szeretnek reagalni de itt inkabb.

Minden eremnek ket oldala van am..Ez az egyik bar ugyananyira tulzo ez ebben a formaban pont mint a masik.

Mer ha megforditjuk a dolgokat akkor.
Megszuntel vendegnek lenni egy orszagba ha oda adozol ott koltod a penzed kajara rentre stb.Ugyhogy valoban megkoszonhaeti az ember az orszagnak hogy befogadta de az orszag is ugyananyira megkoszonheti hogy te oda mentel dolgozni es koltod naluk a penzt ez altal az o allambeveteluk novekszik.

ja es ugyannyi jogod van ezekkel a feltetelekkel mint barmelyik allamporganak.

A lenezo vagy megkulonbozteto dolgokat siman lelehet szarni addig amig nem lessz belole barmilyen nemu valos karod.

A kedvencem haza lehet menni..ok en haza megyek de akkor otthon egy kulfodi befektetot se akarok otthon latni mert gyarmaton nem szivesen dolgozok nameg ugytudom a rabszolga munkat mar regen eltoroltek.

Ellehet ezt a reszet meg sokkal joban tulozni pl ugyananyira mint amenyira te teted.Ezzel nem azt mondom hogy nincs igazad abban amit mondasz csak azt hogy nem enyhe tulzas.

Egyebkent meg mindenut jo de legjobb otthon smile

Arelius 2008

Ez az Animal.Vállalod?!

A pénz nem érték...viszont az érték az pénz!

#166661 - 2008-11-02 16:26:59 Re: Hol jártál a világban? [Re: Arelius]
gabor543 Offline
kezdõ fórumos
*

Regisztráció: 2008-03-10
Üzenetek: 138
Sziasztok!

Nekem volt szerencsém a nyarat az USA-ban tölteni. 2,5 hónapot egy gyerektáborban dolgoztam, mosogattam, majd kb 2 hetet nyaraltam Kaliforniában.
Tudom, mindenki azt gondolja Amerikáról hogy mennyire űberfasza hely, meg ahogy kilépsz a reptérről, egyből szilkoncsöcsű nők világító fehér mosollyal egy ford mustangba tessékelnek, miközben a háttérben kis angyalkák dalolnak. Hát nem éppen, de ettől még nekem nagyon bejött.
Az ami a legjobban tetszik ott, az emberek hozzáállása a dolgokhoz. Eszméletlenül segítőkész mindenki, szinte nem tudsz 10 percet úgy állni az utcán hogy valaki oda ne menne beszélgetni veled. Nagyon jó érzés hogy bárhová mész, az emberek segítenek bármiben, és tök mindegy hogy Beverly Hillsben kérdezel meg egy kocogó milliárdost, vagy a new yorki metrón egy alkeszt, vagy egy fekát (nekem mind a kettőben volt részem). És itt szeretném mondani hogy az amcsik abszolúte nem hülyék. Nyilván vannak ott is nagyon idióták, de azért itt se kell messzire menni, ha már csak az edző válaszolba beleolvasol, láthatod.
Viszont ami tudom, egyeseket zavarna, nekem viszont helyenként még ez is tetszett, elég igénytelenek is smile Pl ha a kocsiról valami épp le akar esni, lökhárító vagy ablak, akkor azt duck tappel leragasztják, persze attól még ugyan úgy fityeg biggrin De legalább sose érzed azt hogy meg kell felelned, nekem amcsiban full punkos hajam volt, és sose néztek rám rossz szemmel, mint ahogy itthon tették volna. És ez nagyon jó érzés.
A kaja... hát az iszonyat szar. Ezt nem ragoznám, ha kimentek szerintem ne nagyon egyetek semmit, mert ami tényleg jó az baszott drága. Szerintem jobb megvenni a boltban az alapanyagot és otthon megcsinálni. Esetleg a subwayt tudom ajánlani, mint gyors-kajáldát, de semmi mást, persze ez is egyéni ízlés kérdése.
Jah és még azt is szerettem hogy ott minden mindég a terv szerint ment, sosem volt késés meg semmi. Amikor mondták hogy így lesz, úgy is volt, sose kellett várni 5 percet se, minden pontosan működik, ez nagyon tetszett.

Kalifornia meg egy baromi jó hely, menjen ki mindenki aki teheti, nézzen körül. Sajnos hülye voltam, és nem mentem ki Venicere a Gold's gymbe, de jövőre megyek megint, és tuti hogy veszek ott egy napijegyet biggrin

#166740 - 2008-11-03 03:49:39 Re: Hol jártál a világban? [Re: SzabG]
Kucsu Offline
kezdõ fórumos

Hello!
Sziget lévén eléggé sok tengeri herkentyü dobja fel az itteni konyhàt,de eléggé érdekes szàmomra a francia konyha és az itteni szokàsok(Créol) keveredése
Franciàk szeretnek szinte mindenre lime-ot tenni,hagymàt is elöszeretettel alkalmazzàk,viszont a füszerekkel eléggé ovatosan bànnak,alig füszereznek,pl sot nagyon ritkàn hasznàlnak,viszont a curry-t nagyon szeretik(làsd curry-s csirke) jah meg mindenhez bort isznak biggrin
Itt a szigeten -mint ahogy màrt azt az elozoekben is irtam- délben megàll az élet,ezt ugy kell elképzelni h délben bezar szinte minden és 2ig kisem nyitnak eddig van az ebédidö,kis szieszta.Innen is làtszik h az ebédre amugy nagy figyelmet forditanak:
Elöételek:
ez legtobbszor az itteni zöldségekböl àll,mint pl az avokàdo -de az osszes salàta féle megtalalhato itt is szal a verzio elkészités szinte végtelen
Föételek:
Itt legföképp az itteni egy ket specialitàsra ternék ki
Lambi(angolul Conch):
en ezt egyszerüen oriàs kagylonak hivom, egyszeruen gusztustalan biggrin ez mikor kész van akkor hasonlit a pacalhoz az àllaga,izre meg majdnem,mint a csirke-de nekem megsem nyerte meg a tetszésem,az én ételem menjen,ne pedig màsszon biggrin.Köretnek hozzà babfözelékhez hasonlo szosz amit rizzsel összekevernek,ez finom!
Halakbol rengeteg a vàlaszték:
ezeket legtöbbször sutobe beteszek es szep ropogosra sutik kis pàc alà ami hagymàbol,paradicsomlébôl és pàr itteni füszerbôl àll,ezekhez eloszeretettel adnak köretként egy christophine nevü zöldséget aminek ize szinte ugyanolyan mint a krumplinak.
Langouste(homàr ha jol tudom):
nah ez durva,finomnak finom,de ezzel jol lakni nem lehet,ez tény!Meg ha éhesen ülsz le az asztalhoz,nagy az esélye annak h éhen halsz menet közben.Mire kibontod,mire megvàllsz a pàncéljàtol az maga az örökké valosàg.Egyebként ezt eddig egyféleképpen ettem-föként az àra miatt is biggrin - és azt kb ugy készitették el,mint a pörkölteket szokàs.Moretnek a rizstöl kezdve bàrmi megteszi,de itt én nokedlivel ettem:)

Az a sziget amelyikre Te gondolsz,az a mexikoi,ezert is a latinos név és azon a szigeten van a Guadalupe-i szüz smile

Csatolt file
11conch.jpg (241 letöltések)
christophine.jpg (241 letöltések)
Hal.jpg (259 letöltések)
langouste2.jpg (191 letöltések)

#166931 - 2008-11-04 12:57:07 Re: Hol jártál a világban? [Re: pingvin]
Csepi Offline

légiós már a fórumban

Regisztráció: 2003-09-04
Üzenetek: 5100
Tegnap is olvasgattam a topikot, és egy kicsit előhozta az emlékeimet, ma is rákerestem a cégre, ahol régen dolgoztam, megnéztem a térképen a várost...

De kezdem az elején:
1999-ben (akkor voltam 21 éves) adódott egy lehetőség, ami már önmagában is elég valószínűtlen volt (egy apróhirdetésre jelentkeztem, és az interjú egy panellakásban volt Újpesten), hogy Denverben (USA), egy ottani informatikai fejlesztő csapat gondolkozik egy európai feljesztőközpont létrehozásán, és Budapestet szemelték ki célpontnak.
Ez a cég honlapja, fogalmam sincs, hogy még működik-e, mert 2001 óta nem változott: http://www.bmsc.com/home_ns.html

No, amilyen valószínűtlen volt, annyira gyorsan körvonalazódott a meló: küldtek repülőjegyet, egy szerződést, és fizetést előre (!!!). Egy hónapon belül a repülőn ültem. Az ország pont olyan, amilyennek a filmekből ismerjük: nagy, és a lehetőségeket tekintve is nagy. A város, ahol laktam, viszonylag tehetős, bár ott is vannak szegények (mondjuk ahogy láttam, nagyságrendekkel kevesebb embernek vannak megélhetési gondjai).
Arról hogy mi hogy néz ki, gondolom mindenkinek van fogalma a filmekből, de ami bennem leginkább megmaradt, az az hogy kurvára lenyugodtam kint egy-két hét után (egyszerre általában egy-két hónapot töltöttem kint, de többször is másfél éven keresztül). Mindenki normálisabban áll az emberekhez, ha bemész valahova, mindig van egy-két jó szavuk hozzád. Az is feltűnő, hogy a kollégák mennyire normálisan álltak hozzánk. Rendszeresen meghívtak magukhoz vacsorára, megmutatták a várost, mintha valami cserediákok lettünk volna.
Valakit itthon hívott már meg kolléga egy új munkahelyen magához? (akit meg akartak dugni, az nem számít! biggrin )

#167115 - 2008-11-05 10:21:29 Re: Hol jártál a világban? [Re: Csepi]
sztyepp Offline
vadidegen

Regisztráció: 2008-08-15
Üzenetek: 5
Lakhely: Bp.
Sziasztok,

Én elég sok helyen jártam Európában, jobbára turistaként, de munkaügyben is. Voltam keleten és nyugaton is. Egy hétnél többet azonban nem igen voltam sehol. De azért vannak élményeim és benyomásaim.
Nagyjából mindenhol van valami szar, pláne keleten. Keleten kosz van, meg szegénység, de nagyon kedvesek az emberek (pl. Ukrajna, Szerbia, Erdély régebben, Görögország). Nyugaton sincs kolbászból a kerítés, de minden országnak megvan a maga hangulata.
Akinek Budapest koszos és büdös, az menjen el Rómába vagy Nápolyba, ott meglátja mi a kosz meg a bűz. Vagy akár Milánóba, ami egy qrva nagy gyárváros. A Scala meg nyomába sem érhet az Operának. Ennek ellenére imádom Olaszországot.
Ausztria nyugodt, tiszta, nekem mégis kicsit steril - azért mondjuk eléldegélnék ott egy darabig. smile
A legmélyebb élményem talán idén volt Angliában. Egy kedves ismerősömet látogattam meg, aki kint él Brightonban, ami üdülőváros a csatorna parján. Jobbára bevándorlókkal találkoztam és nagyon jó élményekkel jöttem haza. Magától az országtól nem estem hanyatt, meg a britek sem a szívem csücske, de a hozzáállás a dolgokhoz valahogy egészen más, mint itt. Sokkal nyugodtabb mindenki.

És ez az ami itthon nagyon hiányzik. Mondjuk ilyen körülmények között, mint ami most van nem is csoda, hogy idegbeteg mindenki, de csak magunkat okolhatjuk érte, illetve az ország bizonyos részét...

Egyébként mostanában azon gondolkodom, hogy hosszabb távra kiköltözöm külföldre, bár nagyon szeretem az országunkat, a mostani hangulatot és hozzáállást egyre kevésbé viselem el, levegőváltozásra van szükségem. Ha összejön amit most tervezek lehet, hogy én is a Karib-tengeren kötök ki... smile

#167158 - 2008-11-05 15:51:34 Re: Hol jártál a világban? [Re: sztyepp]
pingvin Offline
félisten a fórumon

magyarország kurva jó hely. nincs azzal gond.

az emberek egy része ráadásul jó fej és nem töketlen, tök jól lehet kapcsolatokat építeni.

csak a többésggel, ezekkel a zsírparaszt tahókkal van a baj.

és itt nem is a feltünösködö audis kopaszgecikre kell gondolni: az ország súlyos velejéig ható mélyparasztságát pl. az ártalmatlannak tünö öltönyös réteg és a kisgyermekes anyukák alkotják, egyáltalán nem azok, akikre gondolnál!

eleve egy ország, ahol nem tanulják meg azt hogy nem dobálják el a szemetet, nem basszák ki a csikket az ablakon, ahol a múlt rendszerben normális volt a gyárból lopni és ez a morál nem sokat változott és ahol ezen körülmények között 2 milió meber tart el másik 8at, halálra van ítélve mind mentálisan, mind gazdaságilag.

#167182 - 2008-11-05 18:18:37 Re: Hol jártál a világban? [Re: pingvin]
csan* Offline
kezdõ fórumos
*

Regisztráció: 2008-02-24
Üzenetek: 143
Lakhely: erdőkertes
ma reggel néztem mccain nyilatkozatát amiben azt mondta hogy lehetnem én nyertem de TÁMOGATOM mindenben obamát és együtműködök vele itt hon ijet mikor halunk bármeik "politikustól"?????

#167193 - 2008-11-05 19:50:15 Re: Hol jártál a világban? [Re: pingvin]
megamokus Offline
idegen

Regisztráció: 2008-10-16
Üzenetek: 46
Hi azért nem olyan jó hely az a mo ám.
1millió 700e minimalberes 3 millió létminimum alatt élő stb stb.

De k.rva szép helyek vannok mo-on az tény én zala megyében lakom de itt olyan jokat lehet kirándulni hogy az b.szarás nem is értem hogy miért nem a turizmusra épitünk.

Bunny az edzőválaszolba sokszor olvasom hogy diák kérdezi hogy mit egyen iskolában ?
Itt nem az a baj hogy nem tudna elvinni éthordot hanem a többi paraszt aki kicikizi hogy mi a faszért ezt eszed miért nem párizsis zsemlét.És ha egy vékony srácrol van szó hát... ma nekem is beszoltak hogy izmos vagy már izmos vagy már?

A szemetelős dolog igen durva ma buszállomáson csávó a cigit a busz alá dobja 1,5m-re van a kuka nagy mutatvány lett volna oda dobni.

Bocs az esetleges offért.

#167197 - 2008-11-05 20:09:35 Re: Hol jártál a világban? [Re: pingvin]
kex Offline
szénhidráttündér :D

Regisztráció: 2008-07-13
Üzenetek: 710
Lakhely: Bp. VIII. kerület
Hello! Én Kanadában voltam néhány éve 1 hónapig. Mivel nem vagyok még túl idős, annyi mindent nem figyeltem meg, teremben sem jártam, de gondoltam azért hátha valakit érdekelnek azok a dolgok, amiket láttam/tapasztaltam. Toronto mellett voltunk, egy kis településen, ami nekem nagyon tetszett, jelenleg itthon is ilyesmiben élünk mi Székesfehérvár mellett, Iszkaszentgyörgyön. A házak előtt nincs kerítés (természetesen oldalt és hátul van), így egy kis kertféleség van elöl, és ez hangulatos szerintem. Ami nagyon feltűnt, hogy rendkívül tiszta volt Kanada, ez nagyon tetszett benne. Érdekesség, hogy a leveleket utcánként egy nagy postaládába gyűjtötték (persze külön fakk volt mindenkinek). Sajnos teremben nem jártam, erről nem tudok nyilatkozni, de az ételekről igen.
Amerre csak jártam, mindenhol gyorsétterembe ütköztem. Az éttermekben szinte csak rántott hús sült krumpli kombó volt (aminek akkor örültem, de most nem biztos hogy ugyanígy éreznék). Az ottani ÁTLAGOSnak számító étrendet követtem, tehát reggel ittak teát, 10-11 óra körül főtt ételt, 4 óra körül megint főtt ételt, majd utána szinte csak nassoltak! (ma is a legtöbben). Át kellett szokni rá, mert itthon akkor is másképp ettem, de meg lehetett szokni. Úgy jöttem haza, mint egy felfújt lufi, nagyon elzsírosodtam egy hónap alatt.
A városok szépek. Kimondottan. Vannak tavak, parkok, és persze nyüzsgő részek is, ahol mindenféle áruház-gyorsétterem-butik-szuperhipermarket van.
A Niagara Falls gyönyörű, mindenkinek ajánlom, hogy nézze meg, ha megteheti, tényleg nagyon szép smile.
Az emberek egy része francia bevándorló, akik franciűul beszélnek, másik része angol, de rengeteg magyar is él kinnt (én is rokonoknál voltam). Vannak kedvesek, és vannak kevésbé kedvesek is köztük, elég változatos keverék.
Az időjárás. Na az szörnyű! Ami alatt ott voltam (egy hónap), volt -24 fok és +37 fok is! Akkora szelek voltak, hogy kidöntötték a fát és hasonlók. Nagyon furcsa volt, gondolom északabbra hűvösebb van mindig.
Egyenlőre ennyi, ha esetleg érdekel valakit, még írhatok smile

#167200 - 2008-11-05 20:11:54 Re: Hol jártál a világban? [Re: megamokus]
pingvin Offline
félisten a fórumon

az hogy szép helyek vannak e vagy sem az lényegtelen kérdés, nem turisztika izgat minet hanem hogy meg tudunk -e élni és hagynak e élni.

a minimálbér nem valódi minimálbér, csak ennyire vannak bejelentve és ennek az az oka, hogy a járulékok olyan magasak, hogy a fizetésedet kétszer kel kifizetni, de egyzser az államnak, nem neked.

a turizmusra azért nem tudunk építeni különösebben, mer tmáshol még szebb helyek vannak: sydneyben 400 park van - a városliget méretűből, és legalább száz komoly strand, sziklás partvonalak, minden.

nem off amit írsz, abszolúte nem. sajnos!

#167201 - 2008-11-05 20:13:44 Re: Hol jártál a világban? [Re: pingvin]
pingvin Offline
félisten a fórumon

kex, persze hogy érdekel, folytassátok, tök jó eza topik!

#167203 - 2008-11-05 20:22:04 Re: Hol jártál a világban? [Re: pingvin]
kex Offline

Az életszínvonal például elég magas Kanadában. Akiknél voltam, átlagos családnak mondhatóak, és mégis egy utcában 3 házuk volt (sajnos csak volt, mert elváltak, és elég szegény lett a család mi általunk rokonítható része). Egy a házaspárnak, egy az egyik részről a szülőknek, egy a másik részről. Igaz, hogy keményen is dolgoztak... Volt BMW cabrio 2 is, meg például elektromos kandalló volt a házban, ami nekem nagyon tetszett, mert nem égeti meg magát senki, de a hangulat mégis megvan. Szóval aki dolgozik rendesen, és nem szórja el, az nagyon jól él kint.
És a város elég modern (jó, Torontoba voltam, de akkoris, ha Pesthez hasonlítom, ami ugye főváros itthon), ott van ugye a CN tower, ami megfelelője lehetne az itthoni TV-toronynak, csak ott van egy résza tetejébe, üvegből van a padló, és étterem van. A kaja bár szín tiszta szemét, de legalább nem túl drága. Akkoriban olyan 7-8$ körül volt egy komplett ebéd. Mivel kanadai dollár, ez 200 ft alatt volt akkor, tehát 1200-1500 ft-ról van szó. Itthon ennyi egy "plázai" vagy hasonló ebéd, az pedig mennyiségileg a háromszorosa volt kb.
Voltam Ferrari és Lamborgini-szalonban is biggrin na az nagyon tetszett :D:D bár ott azért elég csúnyán néztek ránk, de MEGENGEDTÉK, hogy beleüljünk, és ez szerintem nagy szó smile.
Szóval más a felfogás ott, mint itt. Aki keményen dolgozik, annak meg lesz a haszna, és külföldiként is lehet érvényesülni.
Amit sajnálok, hogy a természeti rezervátumos részen nem voltam. (tavak, hegyek, erdők, hó, szép lehet)

#167206 - 2008-11-05 20:28:07 Re: Hol jártál a világban? [Re: kex]
Harvy Online   content
mindenegyen túlvan

Regisztráció: 2005-03-28
Üzenetek: 1648
Lakhely: Nyíregyháza
meg a sok tó smile
"Bizony mondom néked: ha nem limitálod a téves döntések következményeit és nem használsz stop losst, akkor egészen biztosan tönkre fogsz menni, meghalsz, pénzügyi írmagod is nyomtalanul eltöröltetik, és a híd alá kerülsz."

#167207 - 2008-11-05 20:30:02 Re: Hol jártál a világban? [Re: Harvy]
pingvin Offline
félisten a fórumon

kex, kitelepült tezsvéreinket nem láttad? biggrin biggrin biggrin

#167211 - 2008-11-05 20:32:00 Re: Hol jártál a világban? [Re: pingvin]
megamokus Offline
idegen

Azt tudom hogy vki kap zsebbe de ne már mind az 1m700e havi 100e ből él.

Én nyáron dolgoztam balcsit és beszarás németek voltak ott zalakarosban tanárom apartmanjait szintén németek veszik ki.

Szóval nem utolsó a turisztikánk hidd el lehetne rá bőven épiteni .
Az egy kérdés hogy miért nem akarnak.

Persze elsődleges a megélhetés de azért jobb egy olyan helyen élni ahol végigsétálsz az utcán és mondjuk vannak fák nincs cigaretta csik az utcán grafiti a falon esetleg még vannak virágok is.

Persze ehhez az kell amit már leirtál egy 180 fokos szemlélet váltás.

#167212 - 2008-11-05 20:32:04 Re: Hol jártál a világban? [Re: pingvin]
Harvy Online   content
mindenegyen túlvan

"Szóval aki dolgozik rendesen, és nem szórja el, az nagyon jól él kint."
Szerinted? röhög
"Bizony mondom néked: ha nem limitálod a téves döntések következményeit és nem használsz stop losst, akkor egészen biztosan tönkre fogsz menni, meghalsz, pénzügyi írmagod is nyomtalanul eltöröltetik, és a híd alá kerülsz."

#167213 - 2008-11-05 20:33:46 Re: Hol jártál a világban? [Re: pingvin]
kex Offline

Érdekes, de nem biggrin biggrin viszont rengeteg kínai van! minden városban van kínai negyed, és én annyi sárga dolgot egyszerre még nem láttam. Hogy ezek honnan jönnek ennyien... iszonyatos tömegek voltak kínaiból (lehet hogy japán, vagy koreai, pontosan nem tudom, nem figyeltem). Amúgy a kínaiak és a japánok rendesek, van egy japán cserediák a sulinkban. Tök érdekes dolgokat tudtam meg, például, hogy ha az utcán találkoznak, akkor nagyrészt nem tudnak egymással beszélni! Mert annyira különbözőek a nyelvjárások. Van náluk papír meg toll, és egyszerűen leírják, mert az írásuk megegyezik (egész Kínában ugyanazok a jelek vannak), de a kiejtés teljesen más! Nekem ez felfoghatatlan, megállnak egymástól 10 cm-re, és leveleznek biggrin

Harvy: én ezt láttam, ezt hallottam ott. lehet hogy nem így van, én még nem tapasztaltam, egyenlőre még csak tanulok, de nekem ezt mondták kint az ottaniak smile

#167216 - 2008-11-05 20:39:14 Re: Hol jártál a világban? [Re: kex]
megamokus Offline
idegen

Hi.
Azt meg tudnád mondani hogy mennyi ott a minimalber?
Vagy nincs meghatározva mint az olaszoknál.

Munkalehetőségek milyenek?

#167220 - 2008-11-05 20:45:59 Re: Hol jártál a világban? [Re: megamokus]
kex Offline

A minimálbért sajnos nem tudom megmondani, de a munkalehetőségek viszonylag jók. Akiknél voltam, ők ingatlanügynökök (vagy mi az) voltak, tehát házakat árultak, és minden eladásnál százalékot kaptak. Saját iroda, stb. De nem olyan sok koldust és hasonlót láttam. Mondjuk amikor Bécsben voltunk tavaly adventezni, akkor is magyar koldusokat láttunk csak! Ez azért nagyon elszomorító frown

#167225 - 2008-11-05 20:54:46 Re: Hol jártál a világban? [Re: kex]
megamokus Offline
idegen

És ott az ország kiszolgálja a multikat mint itt vagy a saját érdekeit nézi?

#167228 - 2008-11-05 21:03:25 Re: Hol jártál a világban? [Re: megamokus]
pingvin Offline
félisten a fórumon

mókuska, neked azért beleszorult ám némi demagógia az agyadba!

a multik nem egészen azok anagy gonosz ördögök aminek divat viszonylag nemértelmes emberkenek lefesteni.

a multi munakheletőséget ad. igaz hogy a tökét kiviszi, de ide fektet be, itt ad munkalehetöséget, és hiába van adókedvezménye, ha idejön és 1000 ember tb-jét és járulékait kifizeti. akik egyébirátn munkenélküliek lennének mondjuk.

a multi nem hülye. mehet kínába is, szarérhugyért dolgoztatni. és ha rosszabbak itt a feltételek sokkal, mint kínában - ahol gecijók, abban biztos lehetsz - akkor megy amulti kínába, a te fizetésedből meg el lehet tartani 1000 munkanélkülit. vagy százezreket, ha egy multi se lesz.

ja persze hogy leveszi a magyaroktól a piacot! ez igy van, ha nem lopták volna szét a gyárakat azok akik ma a multikat szidják, akkor lenne ma magyar termelés és ipar és nem kéne multikat beengedni!

a magyar minimálbér is egy kicsit vicces, ugyanis egyáltalán nem arról szóla mit te hiszel, hogy ez az a pénz amit minimum kötelező fizetni! sokkal inkább ez az a minimális járulékteher amit a téged alkalmazó cégnek kell fizetnie! minél nagyobb a minmálbér, annál többe kerül egy cégnek egy alkalmazott és annál jobban kénytelen megpróbálni spórolni azon, hogy hány embert alkalmaz!

#167231 - 2008-11-05 21:09:24 Re: Hol jártál a világban? [Re: pingvin]
megamokus Offline
idegen

Nem a multival van a gond bunny.
Azzal van gond hogy külföldröl behozzák az olcsó szart.
A magyar termékeknek kéne a polcokon lenni akkor nem mennének tönkre sorra a magyar mezőgazdaságban dolgozok.

Amugy igen ad munkat havi 75e +5e kajajegy tesco árufeltöltő.
Ez a modern rabszolgaság.

#167235 - 2008-11-05 21:18:06 Re: Hol jártál a világban? [Re: megamokus]
pingvin Offline
félisten a fórumon

jajajajjj

megmdondom frankón neked lehet gözöd nincs arról amikor behozzák külfökdröl az olcsó szart.

de nézzük: a magyar minöség jó?

dehogy jó, szar úgy ahogy van.

az egy kicsit egyszerű lenne, de a magyar mezögazdaságot ketten is tönkretették: az állam és a gazdák is.

a havi 75 ezres munkahelyre az megy el akinek az a képessége, aki
meg mondjuk egy jó programozó az elmegy egy multihoz bruttó 800 ezerért + cégautó.

amikor a magyar cég fizet 75 ezret - ami valójában járulékokkal neki 150 be van - az nem rabszolgaság? csak a teszkó az?

ez nem rabszolgaság: ez kapitalizmus, ezt választotta az ország 1989-ben! "szociálkapitalizmus" amit itt sokan képzelenek, nincsen!

visszatérve az olcsó szarra: ausztráliában a plázákban van a kínai piacos szargagyi kihányva mint valami putripiacon. vettem olyan 20as csomag ceruzalemet amiböl 18 döglött volt.

ide a multi egyelöre a plazmatévét hozza meg az audigyárat, ami nem mindegy!

#167243 - 2008-11-05 21:29:16 Re: Hol jártál a világban? [Re: pingvin]
megamokus Offline
idegen

Maradjunk annyiban hogy a minőséget csak bevizsgáltatással dönthetnénk el.

Bunny én nem jártam angliában de ott a minimalber 5,5 font/óra.
Itt mennyit kereshet egy árufeltöltő?
400ft/óra?
Miért ne fizethetne mondjuk 600ft vagy 800-at?
Mikor tudom hogy a tesco napi forgalma milliárd feletti és abból a bevételük bőven fedezi az alkalmazott havi bérét.

Tévedsz árufeltöltő nem az lesz aki hülye mint a faszom szalmakalapban.

Én diákmunkában dolgoztam ott van ott olyan aki folyékonyan beszél angolul.
Szóval nem biztos hogy mindenki végzetségének megfelelően tud elhelyezkedni.

A kapitalizmus egyik nagy hazugsága a piaci verseny ilyen nincs ez egy ámitás.

#167256 - 2008-11-05 22:02:19 Re: Hol jártál a világban? [Re: pingvin]
Dia Offline

na,csak egy picit smile

en 4 evig eltem kanadaba az indian rezervatumba.de azert volt szerencsem 2 honapot niagara mellett is laknom egy eleg jo kis varosban.
en nem tapasztaltam hogy ontarioba toronto kornyeken akar -27 is lenne,viszont sask.ba igencsak hideg volt,pl-35 a szellel egyutt volt az -47.akkor mar a kocsi kereke is muszak vegere kockara fagyott biggrin meg ugy alapba minden.de nem volt azert veszes.
a minibal ber 6.75 volt 4 eve.
az eletszinvonal eleg jo volt,mert ameg pl a parom keresett 1800 at egy honapba,a 3 halos,nappalis,kertes hazam volt havi 360.
a kaja meg baromi olcso.na roviden ennyit biggrin
most 3.eve volt,hogy itt elek angliaba.az eletszinvonal nem jo.a minibal ber 5.72 most asszem.
rossz dontes volt eljonni kanadabol,de keso banat azthiszem smile

SZEMETEK!!!!
biggrin biggrin

#167258 - 2008-11-05 22:07:27 Re: Hol jártál a világban? [Re: csan*]
NuLab Offline
statisztikailag stabilan fórumos :D

Regisztráció: 2006-03-26
Üzenetek: 3769
Eredeti szerző csan*
ma reggel néztem mccain nyilatkozatát amiben azt mondta hogy lehetnem én nyertem de TÁMOGATOM mindenben obamát és együtműködök vele itt hon ijet mikor halunk bármeik "politikustól"?????

hát.... McCain köztudottan az egyik legbalosabb republikánus - Michael Bloomberg után - nem véletlenül aposztrofálják őt " mérsékelt" politikusnak stb., ami alapban elidegenítette szavazóik egy részét.

Obama meg ugye eleve tősgyökeres szocialista, így könnyen találkozik a világnézetük, ahogy a Bunny mondaná: "a férgek mindig megtalálják egymást" biggrin biggrin biggrin
persze azt, hogy férgek-e azt nemtudom, nem szó szerint értettem.

De lehet, hogy ez egyszerű PR fogás, de az is lehet, h McCain tényleg így gondolja.

DE hogy ne csak offoljak, én is hozzászólok vmit a témához

Talán tudjátok azt néhányan, hogy én szlovákiai magyar vagyok. Nos tehát az én szemszögemből Magyarország "külföldnek" számít. Idejárok Budapestre suliba már egy éve, ezalatt tapasztaltam egyet s mást.

Először, ami a számomra a legfurcsább volt, hogy itt szinte minden magyarul van. A reklámok, a hirdetések, az utcanevek, a hivatalos ügyek intézése, szóval sokminden. Valamilyen szinten azt éreztem, hogy "otthon vagyok".

Volt egy-két dolog, amit nem értettem, minek az adóigazolvány - hisz nem is fizetek adót - meg lakcím kártya, nálunk olyan nincsen. Személyi igazolványban benne van a lakás címe is.

Néha idegesítő meg fárasztó tud lenni az, amikor hiába magyarázom vkinek, hogy attól még h Szlovákiában születtem, nőttem föl, még nem jelenti azt, hogy én is szlovák vagyok, de akkor is néha simán leszlovákoznak. Volt olyan is, hogy leszlovákoroszlánoztak, hát pannon pumáról hallottam, de szlovák oroszlánról... fetreng fetreng

Elején megdöbbentett, hogy mikor vkinek mondtam, hogy szlovákiai magyar vagyok stb. stb. Erre megkérdezi, miért lakunk ott, miért költöztetek oda? Még csak nem is hallott a határontúli magyarokról, szóval tartottam neki egy kis töriórát. De sztem feleslegesen. biggrin Hát nem is hibáztatom őket középiskola végén már az érettségire készülnek, törire nem jut idő.
Persze azt hozzáteszem, hogy azért nem annyira kétségbeejtő a helyzet, vannak, akik képben vannak.

Jut eszembe egy sztori. Egyik haverom Balatonon nyaralt, és akart venni hotdogot, odament egy pultoshoz. Ő meg automatikusan: "Kolko to stojí?" (mennyibe kerül?) Szegény pultos nem értette mit mondott,próbálkozott angolul, németül, meg kitudja milyen nyelven, haverom nem érti, hogyhogy nem ért egy egyszerű szlovák kérdést. Próbaltak kommunikálni, de hiába. Aztán haveromhoz jött a nagybácsija, hogy: "gyere fiam, megyünk úszni!" A Pultos meg: "bazmeg azért jól megszívattál!" biggrin biggrin biggrin
Haverom elfelejtette, hogy Balatonon vagyunk, Magyarországon. biggrin biggrin

A többit majd később leírom.

"Az értelmes ember életútja fölfelé visz..."
- Példabeszédek 15:24

"Ne hasonuljatok a világhoz, hanem alakuljatok át gondolkodásotok megújulásával..."
- Rómaiaknak írt levél 12:2

József Attila:
"Mért legyek én tisztességes? Kiterítenek úgyis!
Mért ne legyek tisztességes! Kiterítenek úgyis."

#167266 - 2008-11-05 22:34:45 Re: Hol jártál a világban? [Re: megamokus]
pingvin Offline
félisten a fórumon

Eredeti szerző megamokus
Maradjunk annyiban hogy a minöséget csak bevizsgáltatással dönthetnénk el.

Bunny én nem jártam angliában de ott a minimalber 5,5 font/óra.
Itt mennyit kereshet egy árufeltöltö?
400ft/óra?
Miért ne fizethetne mondjuk 600ft vagy 800-at?
Mikor tudom hogy a tesco napi forgalma milliárd feletti és abból a bevételük bőven fedezi az alkalmazott havi bérét.

Tévedsz árufeltöltö nem az lesz aki hülye mint a faszom szalmakalapban.

Én diákmunkában dolgoztam ott van ott olyan aki folyékonyan beszél angolul.
Szóval nem biztos hogy mindenki végzetségének megfelelően tud elhelyezkedni.

én 35 éves vagyok. találkoztam már magyar kisipari termékkel.

nézd csak meg a szolgáltató szférát, az építöipart: összebasszák a melót és kész. EZ a magyar minöség, mindig is ez volt, olyan aminöség amilyenek az útjaink pl.!

neked magyar tévéd van?

a minimálbér lehet hogy 5 font angliában, de 1500 font egy lakás fenntartása.

persze nem állítom hogy itt jobb. de miböl lenne jobb?

mert neked/nekik JÁR?

mire fel?

ez az orszég tönkre van baszva, 40 éve kölcsönökböl él, az ipara tönkre van téve, de ssosem volt versenyképes elötte sem.

te elég könnyen dobálózol ám MÁSOK bevételével.

miért ne fizetne 600-at vagy 800 at?

figyelj, van egy jó bizniszem. vedd tőlem a proteint ezentúl, dupla áron. miért ne fizetnél kétszer annyit?

gondolkozz egy kicsit logikusan!

van neked egy céged.

felveszel egy alkalmazottat 100 ezer forintért. ez kerül neked 200 -ba. te be vagy jelentve 100-ra sz még 200- 400 ezer forintot kel kitermelned úgy, hogy addig még nem kerestél semmit, nem fektettél be, nem vettél árut, nem béreltél raktárat/üzletet/mühelyt, nem költöttél benzinre!

ha 200 at akarsz neki fizetni mert marhaaranyos csávó vagy, akkor dupla lesz ajérulékod is (perzse cska kb) tehát még többet kell kitermelni.

nem logikus felvenni inkább mégegy embert?

a tesco barátom nem ajándékba kapja a sokmmiliárd forintos forgalmát, hanm sokmilliárd forintot befektet áruba, sokmilliárd forinton áruházakat épít, ezeket sokmilliárd forintért fenntartja, az sokezer alkamazottat sokmilliárd forintért kifizeti, az árut sokmmilliárd forintért szállítja, a logisztikát sokmilliárdért kifizeti, és sokmilliárdot adózik. a napi forgalom nem becsurog a zsebbe, hanem abból lejönnek "apró" költségek!

ez olyan, mint amikor az okofaszok kitalálják hogy milyen geciség hogy x üzletben miylen drága y termék, mert mennyi haszon van rajta.

eszébe nem jut az ilyen seggfejeknek hogy

a.) senki se ingyen él
b.) egy boltot meg kell venni, ki is kell bérelni hogy a vevőhöz eljusson az áru
c.) adózni is kell
d.) alkalmazottakat kell fizetni

tehát kurvára nem adhatja a boltos beszerzési áron a hülyéknek, mert neki KÖLTSÉGEI vannak!

ezekböl a költségekböl élnek mások, a államapparátus, az alkalmazotak, a beszállítók, a fuvarozók, a bérbeadók stb.!

ezt természetesen te, vagy bárki más,a mikor sírsz a fizetésed miatt, nagy ívben szarod le, de elvárnád hogy a te fizetésedet ne szarja le a multi!

a fizetések a munkaeröpiactól függenek. példa hasraütve: a tesconak ma 75 ezer forintos munkabért ér meg kifizetni. ez a meló ennyit ér. az egy dolog hogy ki menyit szeretne: énis havi 200 millát szeretnék keresni, de ez van: ennyit tud fizetni a tesco, hülye lenne többet, ha egyszer enyiért is kap melóst!
nem azért mert csúnya gonosz bácsik, hanem színtiszta matek!

te a drágábban veszed meg ugyanabból?

sokkal jobb példa lenne egy gyár, mert ott bizony ha 75 ezerést nem jönnek el dolgozni, akkor szépen kiviszi a gyárat kínába ahol boldogan dolgoznak a feléért is.

1000 x 50 ezer az mennyi is? 50 000 000

havi 50 millió forint ha csak 75 ezret adnak, nem 100 at (ami szintén lófasz) és ha csak 1000 alkalmazott van.

ja hogy a tesco igazgatói hülyére keresik magukat? és? neked ahhoz mi közöd? azért ők az igazgatók és te a feltöltő!

szerintem barátom árufeltöltö nem az lesz aki okos. kár keresni az ürügyet. mondom ezt én aki nem ezüstkanállal a szánban születtem és voltam trógermelós is!

de tudod mit?

adjon a tesco dupla ennyi fizetést!

mi lesz?

emelkedni fognak az árak, hiszen minden vállkozásnak több lesz a költsége! szerinted benyelik puszira? be tudják?

elárulom a minmálbér komolyabb megemelése sokezer vállalkozást tenne csődbe!

mindezt azért, mert te nem 75 ezret akarsz keresni a teszkóban!

Idézet:
A kapitalizmus egyik nagy hazugsága a piaci verseny ilyen nincs ez egy ámitás.

abszolúte nem jól látod: CSAK verseny van!

verseny a te életed is, hogy el tudja helyezkedni olyan helyen, ami jó.

a magyar átlag aki ötig akar dolgozni, hétvége szabad, telefont kikapcsolom mert a magánélet szent, igyekszem minél többször kiiratni magam táppénzre, komolyat lépni sosem mer, de folyton csak sír és otthon a tévé elött várja a csodát az mit vár?

verseny van!

azok gyöznek, akik nem 8 órát dolgoznak, akik pörögnek, csinálnak is valamit!

ebben a segg országban az ÁLLAMnak van energiája azzal szarakodni hogy tologatják a munkanapokat összevissza, nehogymár bazmeg csütörötkön ünnep van és pénteken bekelljen menni, mert belehalunk és az országban 5000e km-es távolságok vannak ám hogy 4 napos hétvégékre van szükség hogy elmenjünk a nagymamihoz!

ezt persze elcseráljük egy szombatra amin midenki baszik dolgozni!

mit vársz?

#167298 - 2008-11-06 01:40:29 Re: Hol jártál a világban? [Re: pingvin]
Kucsu Offline
kezdõ fórumos

sajonos igazad van, a mai magyarorszàg külsö segitség nélkül csak még szarabb lenne,szal egyenlöre örüljünk annak ami van!De ez nem feltétlen azt jelenti,hogy mint a hülye zombik éljük életünk naprol napra ugyanazt,hanem h ha van kis lehetöség ezen vàltoztatni(mégha az kicsit rizikos is) merjük bevàllalni különben nem sok minden fog vàltozni.....

Amugy bunny ausztràliai kocsik jönnek nàllad,elne felejtsd!! biggrin biggrin

#167305 - 2008-11-06 09:10:21 Re: Hol jártál a világban? [Re: pingvin]
BBBeye Offline
testképzavaros :D

Regisztráció: 2007-11-21
Üzenetek: 1193
Lakhely: London
Teljesen egyetertek Bunnyval ,es orulok ,hogy valaki aki otthon el is igy latja a dolgokat a magyar ipar, es gadasag tekinteteben .

Nem mondom , hogy konnyu a helyzet otthon, de en is ugy erzem , hogy tul sok a siras rivas, es keves a tenni akaras. En 6 eve elek angliaban. 3 evembe telt mire melot kaptam a szakmamban! Egyreszt mert nem ide szulettem ( igy nem voltak kapcsolataim, marpedig "networking" nelkul sehova sem jutsz el ) masreszt mert meg kellett tanulnom mi hogyan mukodik , es mire van igeny. Nem volt faklyasmenet elhihetitek.Ja, es ma sem 8 orat melozom .....

Sajnos en is azt latom otthon ha hazamegyek , es baratokal beszelek,hogy sokan ( tisztelet a kivetelnek) varnak a sultgalambra,de kozben eszukbe nem jut, hogy tenni is kene erte esetleg valamit. Semmi sincs ingyen es mindenert kurvakemenyen meg kell harcolni, epp azert mert verseny van. Ha nem vagy eleg jo , vagy van aki ugyanolyan jo mint te de kicsit olcsobb akkor nem kellessz tobbet ...ilyen egyszeru.
Lehet ezen sirankozni , csak nem erdemes.

Az a baj sok emberrel ,hogy csak nyafogni tud,es nem hajlando korulnezni mit tudna csinalni amitol jobb lesz .Csak egy konkret pelda a hozaallasra:
Gyerekkori cimbi mezogazdasagban dologzik ,sajat vallalkozasa van. Csalad ezer eve foldmuves. Nem kaptak tamogatast allambacsitol ellenben a szomszed igen . Ennek kovetkezteben szomszedeknal John Deer traktor van Cimbinel meg MTZ olyan 15 eves .Szomszed jon at nagy sebbel lobbal ,az uj traktorral (amit egy het alatt meg meloba nem sikerult befogni ) hogy menjenek Pestre tuntetni ,meg utat eltorlaszolni,mert milyen szar a mezogazdasag helyzete.Baratom azt monda, hogy nem mehetek , mert aznap en dolgozom mikor nektek tuntetes van. Nem megy eleg jol a bolt,ahhoz hogy ne melozzak mikor munka van .......

#167307 - 2008-11-06 09:12:20 Re: Hol jártál a világban? [Re: Kucsu]
pingvin Offline
félisten a fórumon

az hogy hülye zombik vagyunk, nem azon múlik hogy multicégek vagy sem. sokkal inkább rajtunk, a hozzáálásunkon, azon hogy beleszarunk-e mindenbe vagy van bennünk annyi alap intelligencia hogy nem dobjuk el a csikket, nem lopunk a cégtől - és ezt negyven évig cucializmusban MINDENKI leszarta, egy olyan közgazdasági anomáliában éltünk, ahol természetes volt amunkahelyről hazahozni dolgokat - hogy van e bennünk annyi hogy nem akarjuk átbaszni a másikat.

változtatni mindenki önmaga tud: a kerítás nem kolbászbó van, nézd meg amerikában a negyvároskoban hol élnek és hogyan - havi 1000 dollárért olyan mocskos putrit kapsz amihez egy panel maga a mennyország!

#167315 - 2008-11-06 09:36:57 Re: Hol jártál a világban? [Re: pingvin]
KLegeny Offline
kezdõ fórumos

Külföldön miről lehet felismerni a magyarokat?
Nyögnek, szenvednek.
Talán mi vagyunk az egyetlen nép ahol divat a "sszenvedés"
Mindenkinek csak bajai vannak.

#167324 - 2008-11-06 10:31:50 Re: Hol jártál a világban? [Re: KLegeny]
pingvin Offline
félisten a fórumon

ausztráliában azt mondta nekem egy magyar akinek benzinkúktaj és autószervize volt:

"a magyarok nem tudnak dolgozni csak sírnak"

mondom, te 20 éve itt élsz, kiváncsi vagyok, mit tudsz arról, hogy mi van magyaroszágon.

mert ott nem nagyon van ám hitel a semmire ,mint itt, de aki elér valamit az nem is dobja el a villáskulcsot öt órakor mint ti!

(ausztráliában bemész a gumishoz defekttel, öt óra 1 perckor már esze ágában sincs nekiállni!)

a magyar közösségek kint is szarok, összejárnak mert nincs más, de egymást köpködik folyton.

mondjuk ez lehet ördögi kör, mert pl amilyen mebreket és megimsertem, ahogy viselkednek, ezeket tényleg csak laköpmi érdemes.

(ezért én nem az összetartást hirdetem a sportban hanem a szétválást)

#167334 - 2008-11-06 12:49:11 Re: Hol jártál a világban? [Re: KLegeny]
SzabG Offline
kezdõ fórumos

Eredeti szerző KLegeny
Külföldön miről lehet felismerni a magyarokat?
Nyögnek, szenvednek.
Talán mi vagyunk az egyetlen nép ahol divat a "sszenvedés"
Mindenkinek csak bajai vannak.
Elég ha csak összehasonlítod a Himnuszt más nemzteket himnuszával. Míg nálunk szenvedés és bünhödés és az ehhez tartozó dallam addig más országok kicsit vidámabbra vették a figurát hogy eléneklés után ne gondolkozzon mindenki az öngyilkosságon (kivéve a spanyolokat mert ök szöveg nélkül nyomják smile ). Félreértés ne essék: én szeretem a Himnuszt, nagyon jól esik ha valahol eljátszák.
pl focimeccsen meg lehet figyelni a két csapat idegállapotát a himnuszok után...

#167338 - 2008-11-06 13:05:47 Re: Hol jártál a világban? [Re: SzabG]
pingvin Offline
félisten a fórumon

tényleg mintha lenne ebben valami pszichológia!

#167340 - 2008-11-06 13:14:50 Re: Hol jártál a világban? [Re: pingvin]
sztyepp Offline
vadidegen

Eredeti szerző drugs bunny
magyarország kurva jó hely. nincs azzal gond.

az emberek egy része ráadásul jó fej és nem töketlen, tök jól lehet kapcsolatokat építeni.

csak a többésggel, ezekkel a zsírparaszt tahókkal van a baj.

Na, ez az. Lehet itten szidni a kormány meg az ellenzéket, Fletót meg Vikit. Valamiért csak ilyen politikai elitet bírtunk kitermelni. Miért is? Aszongyák, hogy a kommunisták közül nekünk annak idején a legrosszabbak jutottak. Miért is?
Miért van az, hogy általunk annak idején olyannyira lenézett szlovákoknak, románoknak lassan már alulról szagoljuk a seggét, mert már a békáét régen elhagytuk?

A helyzet az, hogy ebben az országban az emberek többsége töketlen balfasz, és folyamatos sültgalamb effektus van, ahogyan azt már többen leírtátok.
Meg lehet nézni a történelmünket. Mohács miért volt? Mert egymás basztatása és az egyéni érdekek már akkor is fontosabbak voltak, mint az ország jövője.

A magyarok közül aki az elmúlt 500 évben kicsit tovább látott az orránál és értelmesebb volt, mint a nagy tufa átlag annak az alábbi sors jutott:
- kivégezték
- száműzték
- emigrált
- megőrült
- alkoholista lett
- öngyilkos lett
És ezek esetleges összetett variációi (pl. megőrült és öngyilkos lett, emigrált és megőrült stb.).

Akkor mit akarunk könyörgöm?

(A mai napom egyébként is el van már intézve, egy idióta bejött elém a kereszteződésben, összetörte a 9 hónapos autómat, a munkámban meg sikerült megint a mérhetetlen és gátlástalan korrupcióval találkoznom, ami lassan mindennapossá válik, és mindkét dolog ugye erősen érint anyagilag. Szóval ezekután tudom miről beszélek.)

#167344 - 2008-11-06 13:43:33 Re: Hol jártál a világban? [Re: pingvin]
Harvy Online   content
mindenegyen túlvan

deutschland deutschland uber alles smile

#167347 - 2008-11-06 14:01:27 Re: Hol jártál a világban? [Re: Harvy]
sztyepp Offline
vadidegen

Eredeti szerző Harvy
deutschland deutschland uber alles smile

egy spanom apjától pár éve kérdezőbiztosok megkérdezték a píárkérdést: milyen országban szeretne élni 2008-ban?
ő csak ennyit válaszolt: Németországban biggrin

Módosította: sztyepp (2008-11-06 14:02:08)

#167348 - 2008-11-06 14:04:46 Re: Hol jártál a világban? [Re: sztyepp]
Harvy Online   content
mindenegyen túlvan

nemmondtam hogy ott élnék szivesen de ha lehet valasztani akkor inkabb legyen a "mivagyunk a legjobbak" himnusz a "isten segitsél mar mer itt szopunk miota" helyett

#167350 - 2008-11-06 14:28:01 Re: Hol jártál a világban? [Re: sztyepp]
pingvin Offline
félisten a fórumon

akkor egy kis testépítés helyzet magyarországról:

olyan versenyek voltak itt, ahol nemhogy nem volt díjazás, d volt hogy a 2-3 helyezettenek a kupát vissza kelett adni "mert az csak a fotóhoz van, nem jár".

senkiről egy kép meg nem jelent sehol, mindenki le volt szarva. a sportág a béka segge alatt van, de ünnepélyesen kiosztják a válogatottnak a repülőjegyet amit ők vsznek meg a saját pénzükből.

jópár versenyzővel kibasztak, szivatták őket egyindulós magyar bajnokságon kötelező kvalifikációval, aztán akár vb-ket buktak el azon hogy a szövetség nem ismerte a nemzetközi szabályokat!

a versenyek döcögve, unalmasan, marhaszarul mentek, állandó bakik, névtévesztések még az is előfordult hogy fordítva monták be a helyezéseket, vagy a saját versenyzője nevét nem tudta valaki felolvasni, vagy az utolsót hivták ki első helyre!

mindenki ezerrel a sajátjának pontozott természetesen, volt bunduska, minden.

aki elindult méshol azt eltiltották.

2006ban aztán tavasszal megjelent a wada és összedőlt minden.

"az év versenyén" futni kellett, de nem ez volt a baj hanem hogy utána le lett szarv az egész, a pénzdíj "eltűnt" , még a kupákat se kapták meg.

itt léptünk mi ki és sokan mások is, tudvány hogy a magyar bajnokság ezévtől halott lesz mert a doppingot nemhogy nem tudják, nem is akarják elintézni.

miért röhejes és nulla presztízsű az mb most?

főleg a dopping miatt: ha egyetlen sporoló megbukik, elveszik az állami támogatást, ezért nem kockáztatnak - legyen mindenki röhejesen szar, legyenek egy és kétindulós mezőnyök, a lényeg hogy nincs rizikó, a pénz ugyse a testépítésből van.

itt jön a mondandóm lényege:

hogy reagáltak erre azok, akik eddig a szövetséget szidták és másik szövetséget akartak csinálni?

mivel mindenki más elpártolt, rohantak vissza segget nyalni! eleve most nincs mezőny, könnyű nyerni! egyenesen versenyzőket készítenek most egyesek a szövetségnek úgy, hogy előtte minden szarnak elmondták!

vannak olyanok akik mai napig külön szövetséget akarnak, vagy átvenni a hatalmat. a multkor mondta valaki hogy rájött hogy lehetne ezeket tönkretenni - miután pénzt adott nekik a nagyonhülye!

ez a nagy magyar összetartás. amikor bajokk éjszakája volt, pénzdíj, akkor midneki összeakart tartanai. amikor tenni keltt volna valami, mindenki csak a szövetség háta mögött köpködött és mástól várta a csodát - aztán amikor tényleglépni kellett volna, vagy legalább azt mondani hogy NEM, mentek vissza mint a marhák a vágóhídon azért aminimális siekrért, amin a szakmabeliek csak nevetnek.

aki szar versenyző volt, az most magyar bajnok lehet és akik eddig megszopatták, most azok szekerét tolja. persze ezután is meg fogják szopatni, de nem baj, ennyi eszük van!

#167351 - 2008-11-06 14:28:39 Re: Hol jártál a világban? [Re: Harvy]
mks Offline
félkegyelmű fitnesspicsa :D

Regisztráció: 2007-07-16
Üzenetek: 6655
Örülök hárvimárvi, hogy végre elkezdted a világot pozitívan nézni! röhög

#167357 - 2008-11-06 15:03:34 Re: Hol jártál a világban? [Re: pingvin]
megamokus Offline
idegen

Bunny egy versenynek igaszságosnak kell lennie nem?
A piacon nincs igaszságos verseny.

Gondolom te sem tartanád igazságosnak ha kiálok a szinpadra a vörös zolival szemben én a 198cm magaságommal és 84 kg-mal egy edzésem volt eddig a zoli meg 180-185 magas simán 100kg felett van több évnyi munka van mögötte és engem hoznak ki győztesen mert nekem volt pénzem lefizetni a birokat.
Tudom ilyen nincs az egy abszurd helyzet csak megprobáltam szemléltetni a helyzetet.

#167360 - 2008-11-06 15:11:00 Re: Hol jártál a világban? [Re: megamokus]
pingvin Offline
félisten a fórumon

dehogynincs igazságos verseny.

az győz aki jobb, nem pedig az aki szerint neki jár ez vagy az.

te nem nyerhetsza vörös zolival szemben, és egy 5 után sörivő, tehetséggel, ambícióval vagy akár protekcióval nem rendelkező ember nem nyerhet egy aglis munkavállalóval szemben.

ezena szinten ez igazságos, globálisan.

(alsóbb szinteken perzse már nem, a baszható női alkalmazottak és segnyaló furkáló férgek szintjén nem, de ez nem oylan társadalmi probléma amit egy multicégnek kéne megoldania!)

nem kéne elfelejtened, hogy a piacon a győztes szerint mindig igazságos a verseny, a vesztesek szerint meg sosem!

ez a tipikus önző gondolkodásmód, mert a társadalom széles rétegei közül sokan képzelik hogy nekik egyes dolgok járnak csak úgy.

a buzik is jogokat képzelnek be maguknak. a tesco árufeltöltő meg 75 ezernél több fizetés képzel be magának. a vasutas meg sztrájkol, mert megakarják szüntentni a vonalát és nem elsz munkája - miközben elszarja hogy az a vonal veszteséges és ezt a veszteséget más emberek fizetik meg!

#167363 - 2008-11-06 15:16:57 Re: Hol jártál a világban? [Re: pingvin]
megamokus Offline
idegen

A mávról annyit hogy én eladnám vagy megszüntetném a cargo-t meg vissza állami kézbe.

Én nem árufeltöltő akarok lenni bakker de iskola mellett ez van ez is elvállalom ezt kell csinalni hogy legyen pénz husra.
Most leszarom ha lenézed ezt a munkát kapok érte kis zsét nekem ennyi elég.

A verseny meg nem igaszságos szerintem néz meg a magyar mezőgazdaság támogatását nézd meg egy osztrákét.Vagy ne adj isten egy franciáét.

#167364 - 2008-11-06 15:25:43 Re: Hol jártál a világban? [Re: megamokus]
pingvin Offline
félisten a fórumon

azt nem érted mókus, hogy EZ VAn, amerikában ugyanugy dolgoznak suli mellett!

én nem nézem le a munkát, voltam én minden szar.KELL a szar meló hogy az ember megtanulja, milyen dolgozni!

de remélem amikor 35 leszel mint én, nem itt tartasz majd!

bazeg a mezőgazdaság támogatása nem úgy megy, hogy az állam puszira dobálja aki az ablakon a pénzt egy hótveszteséges baromságra.

lehet támogatni a mezőgazdaságot, ha működik. de most a magyar agráráhaza úgy néz ki, hogy követelik a támogatást a semmire olyanok is akik bálnamercival járnak meg 20 milláért vettek traktort.

az államnak és az adófizetőknek nincs pénze erre azonban!

#167365 - 2008-11-06 15:27:41 Re: Hol jártál a világban? [Re: pingvin]
Arelius Offline
eccé még kihúzza a gyufát! :D

Regisztráció: 2006-02-09
Üzenetek: 5618
Lakhely: mikor hol
hat erre a magyar termek vs kulfodi termekkel vitaba szalnek csak marhara nincs ertelme most mar mer ez a hajo mar nagyon regen elment es igy neked lenne a vegen igazad.

Nemregiben eppen kajat vettem kint es "paraszt" modjara van egy szokasom hogy alkalmankent meg szagolom a paprikat vasrlaskor.
Most is igytortent es szagolom es bazzeg elkezdek csodalkozni hogy pont olyan tipikus otthoni illata van (nem ugy mint kint altalaba hogy se ize se szaga) nezem ladat amibol kivetem ravan irva hogy debrecen..ez engem pl elszomorit.

En ugygondolom ezt az egesz rossz hozzalas dolgot hogy elobb az allam vezetoinek meg hivatalos kozegnek kene valamilyen pozitiv peldat megpenditeni ilyen teren(jo kis utopia biggrin ) es akkor talan nem int be a normal allampolgar se es talan elindulhat valami pozitiv dolog is ezugybe.Ami persze egy igen lassu es hosszu folyamat.

szal mindket fel kell hozza de amig FENT(allitolag ok az inteligensebbek muveltebbek okosabbak) nem kezd el tisztulni a dolog addig LENT esely sincs ra.Szerintem.

Arelius 2008

Ez az Animal.Vállalod?!

A pénz nem érték...viszont az érték az pénz!

#167366 - 2008-11-06 15:39:00 Re: Hol jártál a világban? [Re: pingvin]
mks Offline

azt nem érted mókus,

ne mókusozzatok mást! az hivatalosan én vagyok! bawling

#167369 - 2008-11-06 15:40:57 Re: Hol jártál a világban? [Re: Arelius]
pingvin Offline
félisten a fórumon

pontosan.

az ország vezetői, fontos pozícióban levő "szakemberei" hülyék mint a segg.

- milliárdokban van a 4es metro, de azt se tudják van-e értelme, miközben az egész város szopik maitta. és melesleg a beruházó egy alvállakozóval vitakozik, hogy 1 vagy 37 milliárd (!!!!) forint túlmunkát végeztek el! cirka 36 miiiárd forint nem látszik ebben az országban, egy kisebb lakótelep ára!

- beszerzik a villamosokat, oylan fasza mérnökök vannak, hogy kidőlnek az oszlopok

soroljam még?

szerintetek a mezőgazdaság ügyét enneél okosabb emberek intézik?

#167370 - 2008-11-06 15:46:16 Re: Hol jártál a világban? [Re: pingvin]
pingvin Offline
félisten a fórumon

mókus, jáccátok le! biggrin

#167371 - 2008-11-06 15:48:49 Re: Hol jártál a világban? [Re: pingvin]
prolihisztor Offline
fürgébb mint a mókus(lány) :D
Juditka (by dia)

Regisztráció: 2007-01-17
Üzenetek: 6158
Lakhely: Langerhans-szigetek
és most ez melyik mókusnak mondtad? biggrin biggrin biggrin biggrin

#167372 - 2008-11-06 15:51:50 Re: Hol jártál a világban? [Re: pingvin]
mks Offline

Jó! Enyém és kész! Én vótam előbb! cool megamúgyisésakkoris ...ésésésésésés... enyémenyémenyém morcos

#167374 - 2008-11-06 15:56:38 Re: Hol jártál a világban? [Re: prolihisztor]
mks Offline

Temegmosmá fogd be a lepcsest te rohadt dög mer nem csak a géped lesz megvuduzva hanem te is! hot

#167375 - 2008-11-06 16:04:49 Re: Hol jártál a világban? [Re: mks]
prolihisztor Offline
Juditka (by dia)

Oké nem szoltam. biggrin

#167376 - 2008-11-06 16:07:52 Re: Hol jártál a világban? [Re: prolihisztor]
mks Offline

öööö....nem! ez több a soknál! chain

#167377 - 2008-11-06 16:24:42 Re: Hol jártál a világban? [Re: pingvin]
megamokus Offline
idegen

Bunny a mezőgazdaság azért szar mert nem versenyezhet a külföldivel.

Az a k.rva sok autopálya sem azért épült hogy idejöjjenek a multik hanem a lejárt szavatoságu holland csirke jöhessen ide.

Ha jól tudom hollandiában nem szabad lejárt szavatoságu élelmiszert tárolni nálunk ez 3 hónap (itt most a tárolásra gondolok nem arra hogy kirakják a polcra persze átcimkézve kikerül de ez lényegtelen)

Amugy nem minden mezőgazdasági dolgozó 20 millios traktorral jár.
Megjegyzem az még középkategoria.

Egy szó mint 100 ma mo-on 1 millió hektár föld van müveletlenül hogy miért?
Mert az eu támogatja.
Mezőgazdasági ország lévén élelmiszer válság idején nekünk kellett volna meggazdagodni.

A vezetőink viszont seghülyék ebben igazad van.
Néha az az érzésem ha a parlamentbe dolgozó összes ember eltünne mondjuk szibériába az ország még akkor is müködne tovább.

A mezőgazdaság nincs támogatva mert nincs rá pénz azt mondod?
Érdekes az egyik kisebbségnek annyi pénze van csak abbol hogy potyogtatja a gyereket mint állat.
Persze nevelni már nem tetszik csak a csp-t várja meg a tüzifát meg a segélyt meg a közüzemi számlákat fizeti nekik az önkormányzat.
Életében nem dolgozot de tartja a markát.
Ez sem igaszságos azzal aki napi 8 órában havi 75-ért dolgozik.

#167380 - 2008-11-06 17:07:18 Re: Hol jártál a világban? [Re: megamokus]
pingvin Offline
félisten a fórumon

te bazeg annyira buta demgóg faszságokat beszélsz hogy elképesztő!

mi lenne ha nem csak a te szemszögedből néznéd?

ÉNÉNÉN?? csak igy megy?

a mezőgazdság azért szar, mert

1. az államnak kéne a termelést szabályoznia, de hülye emint a segg.
2. a gazdák is hülyék mint a segg - tisztelet a kivételnek - és nem tudják felmérni a piaci viszonyokat. (mit érdemes termleni, emnyit, menyniért leht amjd eladni sb.) érdekes, amikor egy vállkozásba kezek, kiatlálom előbb mit akarok, paickutatást végzek valamiylen szinten és ha ugy látom, megéri, elkedzem - a mezőgazdaágban miért nem igy van?

az autópályát tuti azért épíitik hogy lejárt szavatosságű csirke jöhessen ide. a villággazdaság nagy titkait tudjuk meg tőled, ennek örülük!

szerinted nem jár mindenki jobban az autópályával?

vagy igazmagyar vagy, és lehet hogy neked is jobb, de a másiknak nelegyen már jó mégha általad vélt toálidiótaságról is bezsélünk?

nem vagyunk mezőgazdasági ország, ott kedződik. csak voltunk valamikor, amikor volt kgst piac.

abbl a pénzből amiből a kisebbség a gyerekeit potyogtatja, nem biztos hogy rendbe lehetne tenni a mezőgazdaságot.

de ettől még mert a cigány segélyt kap mert sz ország - sőt avilág hülye és toleráns az élősködőkkel, nincs sok többet fizetni másoknak, különösen hogy fizetés nem a gyucsány adja a két kezével, hanem az egyik állami a másik magánszfére, kapitalizmus uygebár!

#167394 - 2008-11-06 18:54:01 Re: Hol jártál a világban? [Re: megamokus]
Harvy Online   content
mindenegyen túlvan

a munkat nemnezi le senki max nemér több pénzt biggrin

#167396 - 2008-11-06 19:08:12 Re: Hol jártál a világban? [Re: pingvin]
megamokus Offline
idegen

"1. az államnak kéne a termelést szabályoznia, de hülye emint a segg."
Igaz igaz

"2. a gazdák is hülyék mint a segg - tisztelet a kivételnek - és nem tudják felmérni a piaci viszonyokat. (mit érdemes termleni, emnyit, menyniért leht amjd eladni sb.) érdekes, amikor egy vállkozásba kezek, kiatlálom előbb mit akarok, paickutatást végzek valamiylen szinten és ha ugy látom, megéri, elkedzem - a mezőgazdaágban miért nem igy van?"

Tökmindegy mit választasz nem tudsz versenyezni egy francia termelővel vagy egy osztrákkal.

Esetleg olyan lehetőség lenne hogy mas piac felé nyitni ide jön a holand francia német termékek a magyar meg menne kinába.

#167397 - 2008-11-06 19:14:39 Re: Hol jártál a világban? [Re: megamokus]
burgonya
Unregistered

Pornó DVD-t kell termeszteni, abból jó a magyar biggrin

#167398 - 2008-11-06 19:24:35 Re: Hol jártál a világban? [Re: ]
megamokus Offline
idegen

Inkább adjunk ki egy könyvet hogyan legyünk alkoholisták öngyilkosok depressziosak.
Ebben is élen járunk.

#167399 - 2008-11-06 19:34:20 Re: Hol jártál a világban? [Re: megamokus]
SzabG Offline
kezdõ fórumos

Meg a Nobel díjban is, de az mindegy. Meg szerintem az egy före esö pornószinészek számát tekintve is laugh Amúgy a topik címében található kérdésre adandó válaszodra kíváncsiak lennénk smile

Korábbi posztodra: a magyar turizmusról annyit, hogy szar. Ahol lopják az üzletekben/klubbokban a turistákat és a magyarok (pl én is) inkább Horvátországba megy nyaralni mert olcsóbb és jobb ott ne építsünk a turizmusra.

Story: egyik távoli kollégám látogatott meg minket Bp-n, ide jöttek legénybúcsút tartani a haverjának Angliából: olcsó a pia, cigi és a lányok is. Na erre lehetne építeni turizmust nem a többi retekre.

#167402 - 2008-11-06 19:43:56 Re: Hol jártál a világban? [Re: SzabG]
pingvin Offline
félisten a fórumon

a nobel díj szerintem kamu! (arról nem beszélve hogy egyik nobel díjasunk se maygar állampolgár volt szinte, ez s evéletlen)

a kurvákra nem nagyon kéen azért turizmus építeni.

amikor másodszor volt itt eddie abbbew, megkérdezte tőlem hogy miért hivják budapesten európa bangkokjának, nem lát ő itt egy kurvát se!

mondom neki: ne higgy a szemednem, nem tudod mit kell nézni, ez tényleg európa bangkokja!

#167403 - 2008-11-06 19:45:51 Re: Hol jártál a világban? [Re: megamokus]
lolagold Offline
kezdõ fórumos

Üzenetek: 96
1. az állam tényleg segghülye, de abban igaza van, hogy halott vállalozást kár támogatni ( ha már annyival nem tudja, amivel feléleszthetné)

2. a gazdáknak észre kéne venniük, hogy döglődik a mezőgazdaság, és váltani, a baj csak az, hogy a legtöbbjük máshoz nem ért, túl öreg, buta, korlátolt gondolkodású (stb), ahhoz, hogy továbbképezze magát, vagy már a dédnagyapja is gazda volt, és ragaszkodik a "hagyományokhoz".

Mellesleg régen a bányászatunk is kiváló volt, de csak volt. Túl kell lépni. Az életképes, aki tud alkalmazkodni.

#167404 - 2008-11-06 19:46:16 Re: Hol jártál a világban? [Re: pingvin]
Harvy Online   content
mindenegyen túlvan

biztos nappal volt itt biggrin

#167405 - 2008-11-06 19:47:47 Re: Hol jártál a világban? [Re: megamokus]
Dia Offline

en nem hiszem hogy ez igy lenne.
kanadaba iszonyu sok a depis.othon ez nem jellemzo.
angliaba iszonyu sok az alkoholista.itt a nok is ugy isznak,hogy a magyar alkesz ferfiak megirigyelhetnek oket.
a drogrol nem is beszelve.
nem ertem miert csak a magyarokat kell leszolnotok?!ja azert mert mas nepet nem ismersz?nem jartal mas orszagokba,mas kulturaba?hat akkor inkabb maraggy csenbe!! botoz

SZEMETEK!!!!
biggrin biggrin

#167407 - 2008-11-06 19:49:07 Re: Hol jártál a világban? [Re: pingvin]
lolagold Offline
kezdõ fórumos

Hol nem látott kurvát? Én nem tudok úgy átutazni egyik városból a másikba, h ne lássak vagy egy tucatot belőlük az útszéleken...

#167409 - 2008-11-06 19:51:25 Re: Hol jártál a világban? [Re: Dia]
lolagold Offline
kezdõ fórumos

Talán azért, mert mi imádjuk sajnálni magunkat? (korábbi hozzászólások...) Szerintem ez egy újabb jó példa rá.

#167417 - 2008-11-06 20:22:21 Re: Hol jártál a világban? [Re: lolagold]
pingvin Offline
félisten a fórumon

hát dia ezzel vitakoznék.

midnehol sok az alkoholista, a svédeknél is pl.

de hogy magyarország előttük van az tuti.

én bejártam nyugat európát - igaz régen volt - voltam asuztráliában, görögben stb.

a balkánon nagyon szar cigány népek élnek, az tény - na mandjnem az a szintünk.

lola azért nem látott kurvát mert nem volt sehol, csak jött és ment. de beviottem a westendbe és mondtam neki: na itt jelentős százalék az! biggrin

a mezőgazdasággal az a baj hogy nem mondhtaod a gazdának hogy szálljon ki és menjen el a gyárba dolgozni. már csak azért sem mert nincs gyár.

de a másik oldalról: kurvráa leszarja mindeneki, hogy te vagy én megélünk e babból amit csinálunk. ha nem, nekünk is váltanunk KELL. nekem ide keltt költöznöm budapestre, mert nem tudtam megélni. mindenki előtt ott a lehetőség: vált, költözik, vagy termel olyat amit el tud andi.

csak ez nem megy azzal alátókörrel,a mit a tévéből kapunk.

és nem megy a magyar oktatástól sem, a magyar kultúrától sem.

én szeretek rádiókabarét hallgatni de egy dolgot nagyon utálok benne: ezt a seggséget, hogy arra büszkék a művészeink, hogy ők azt se tudják mi az internet, mer ezeka modern dolgok hülyeségek - nézz meg egy koltait, az ötvenes években tart, kóbasz meg szalonna a fasza, ez a szint.

ez az ország csak visszafelé tud nézni, sose előre az a baj.

nem a kurva mezőgazdasággal foglakozunk, hanem tüntetünk meg mingyá 48 as szabadságharc, meg 56 al fogllkozunk orrbaszájba!

#167420 - 2008-11-06 20:45:05 Re: Hol jártál a világban? [Re: pingvin]
lolagold Offline
kezdõ fórumos

A tüntetés még mindig jobb, mint beperelni bárkit bármikor vélt vagy valós sérelmünkért, pl mekit, mert nagy a seggem biggrin

#167423 - 2008-11-06 20:52:36 Re: Hol jártál a világban? [Re: lolagold]
pingvin Offline
félisten a fórumon

azért amikor elindultak pestre a parasztok, hogy a minket kurvára nem érdeklő porblémáik miatt tönkretegyék egy kétmmilliós város életét - ha má' nekem szar, legyen szar másnak is! - az kicist meleg volt.

de még melegebb hogy az agykombájnok ezt "traktorral behajtani tilos!" táblákkal oldották meg!

#167429 - 2008-11-06 21:09:17 Re: Hol jártál a világban? [Re: pingvin]
lolagold Offline
kezdõ fórumos

Igaz, én ezt csak tv-ben láttam beee

Azért bízom benne, h előbb-utóbb feladják. Muszáj lesz...

#167433 - 2008-11-06 21:17:29 Re: Hol jártál a világban? [Re: lolagold]
lolagold Offline
kezdõ fórumos

Ha már a világ más országairól van szó, a "melegebb éghajlaton" élők a statisztikák szerint kiegyensúlyozottabbak, és inkább mondják magukat boldognak. Igaz, ami igaz, a szaunában én is mindig jól érzem magam smile
Van valakinek vmilyen tapasztalata ezzel kapcsolatban?
Én szivesen költöznék... smile

#167438 - 2008-11-06 21:40:46 Re: Hol jártál a világban? [Re: pingvin]
kemiy Offline
stabilan fórumos

Regisztráció: 2006-06-23
Eredeti szerző lolagold
Talán azért, mert mi imádjuk sajnálni magunkat? (korábbi hozzászólások...) Szerintem ez egy újabb jó példa rá.

Na akkor jövök én is! beee

az hogy szép helyek vannak e vagy sem az lényegtelen kérdés, nem turisztika izgat minet hanem hogy meg tudunk -e élni és hagynak e élni...

Eredeti szerző megamokus
Azt tudom hogy vki kap zsebbe de ne már mind az 1m700e havi 100e ből él...

Én tervezomérnökként kapok 110 nettót, próbaido alatt kevesebbet, úgyhogy szerintem elég sokan vagyunk akik kb havi 100ból élnek...

#167451 - 2008-11-07 00:00:00 Re: Hol jártál a világban? [Re: pingvin]
SzabG Offline
kezdõ fórumos

(arról nem beszélve hogy egyik nobel díjasunk se maygar állampolgár volt szinte, ez s evéletlen)
Hát igen, megértem öket. link
a kurvákra nem nagyon kéen azért turizmus építeni.
Nem is komolyan gondoltam wink , mások már úgyis megtették. (forrás: private gold biggrin )

Módosította: SzabG (2008-11-07 00:00:21)

#167469 - 2008-11-07 09:11:30 Re: Hol jártál a világban? [Re: pingvin]
vins Offline
párposztos újonc

Regisztráció: 2008-11-04

midnehol sok az alkoholista, a svédeknél is pl.

Csak a system bolagetbe lehet vásárolni normális alkoholt, ami még drága is. Boltokba csak ilyen 2%os lóhugy van, attól még én se lennék alkoholista. Úgyhogy eléggé le van szabályozva.

#167472 - 2008-11-07 09:49:11 Re: Hol jártál a világban? [Re: vins]
pingvin Offline
félisten a fórumon

hiába van leszabályozva, megveszik.

amikor mentem ki, mentek vissza a svédmagyar parasztok, találd ki mit vittek tonnaszámra? (gondolom amennyit lehetett)

piát, mert az náluk óccsó!

egyébként a forásom a kocsis csaba!

#167478 - 2008-11-07 10:22:52 Re: Hol jártál a világban? [Re: vins]
lolagold Offline
kezdõ fórumos

Csak egy valamit érnek el a komoly szabályzással: a feketepiac virágzását, mint az alkohol tilalom idején.

A drogosok száma is egyre csak nő, pedig az aztán tényleg tiltott mindenhol.

#167503 - 2008-11-07 12:55:11 Re: Hol jártál a világban? [Re: lolagold]
Mátéé Online   confused
stabilan fórumos
*

Regisztráció: 2008-05-22
Lakhely: Mór-Győr
(ez inkább átment Magyarország és Európa gazdaságába! nekem jobban teccet az eredeti téma: a szigetek, élmények, ételek, vidékek....!) tudom hogy senki nem kérdezte!

az érdekelne hogy a földön merre van olyan rész, ország ami jól, kifejezetten kedvez a testépítő életmódnak főként kajálási kultúra és szokások,, és időjárás és egyebek szempontjából??? ? aki járt ilyen helyen írhatna?
((vagy ezek mind ilyen helyek voltak smile?))

#167504 - 2008-11-07 13:00:54 Re: Hol jártál a világban? [Re: Mátéé]
pingvin Offline
félisten a fórumon

thaiföld. szerintem a hikka most is ott van mert nagyon el van tűnve!

#167507 - 2008-11-07 13:14:16 Re: Hol jártál a világban? [Re: pingvin]
KLegeny Offline
kezdõ fórumos

Bulgária

97-ben volt először, igazi békés vendégszerető emberek,gyönyörű tájak szép falvak, igazi romantikus helyek erőteljes orosz hatással.
Azóta 3* voltam és sajnos- nem sajnos nyugat betört rendesen, az emberek kicserélődtek, kissé személytelen. De vannak csilli-villi szállodák.
Egy várost ajánlok az Nesebár gyönyörű, hangulatos óváros a tengerpartja nem a legjobb de ott van mellette 5-10perc sétára Újnesebár aminek szép homokos lassan mélyülő partja van,szállás jobb ha itt van.
Aranypart és társai felejtősek, nagy kaka az egész.
Árak: nevetségesen olcsó vagy közel egyáron vannak mo árakhoz
2VH-s fanoknak igazi paradicsom, rengeteg háborús és a korszakhoz tartozó tárgyat lehet venni. Sisakok,egyenruhák,orosz német órák,SS gyűrű,jelvény lenin,stalin szobor stbstb

#167510 - 2008-11-07 13:42:02 Re: Hol jártál a világban? [Re: KLegeny]
KLegeny Offline
kezdõ fórumos

Spanyol

Costa Brava-t ismertem meg jobban

Loret de Mare, Tossa de Mare fiatalos bulizós vásárolós aktívan pihenős hely.
Callela ezek felett van, kicsit visszafogottabb város de a sétálóutcája eszméletlen hosszú neki is. És ami a legfontosabb, hogy innen indul a vonat Barcelonába.
Costa Brava konkrétan nem kisgyerekes családoknak való, gyorsan mélyülő durvahomokos/aprókavicsos partja van erős hullámzással.
Barcelonába érdemes mindenképp elnézni szép, gyönyörű város regeteg látnivalóval. És a mellette léő Portaventura vidámparkot is kötelező kipróbázni, eszméletlen milyen gépek hullámvasutak, látványshow-k vannak. Míg itthon...
Az emberek aranyosak, barátságosak, szeretek oda visszamenni.
Kaják jók, kissé íztelenek, olyan zöldségek mellett nem is csoda:D
Árak: magyar és olasz árak között

#167603 - 2008-11-08 08:13:38 Re: Hol jártál a világban? [Re: KLegeny]
pokoli Offline
öreg tüzér :D

Regisztráció: 2005-04-12
Üzenetek: 643
Lakhely: nagyfalu
Másodszor voltam Olaszországban. Szép, barátságos, Rimini aranyos kisváros, de nincs egy normális konditerem!!! Az olasz férfiak elég puhatestűek.

#168552 - 2008-11-14 02:15:50 Re: Hol jártál a világban? [Re: pokoli]
Kucsu Offline
kezdõ fórumos

emberek ne hanyagoljuk ezt a topikot hisz kurva jo smile !!
Bunny te pl még mindig ados vagy egy ausztràliai kocsik témàval,nah de én most leirom h itt(akinek nincs kedve vissza nézni,Guadeloupe-on)mi a helyzet a kocsikkal:
Vicc az h itt jogsi nélküli kocsi is létezik!Vagy ha elvették a jogsidat ezzel még jàrhatsz,a kocso formàra hasonlit egy kis Smartra,max sebessége 60km/h és eléggé sokat lehet làtni beloluk,forgalmat nem kissé akadàlyozva.Itt nem menö dolog az autok tuningja,ahogy én észre veszem leszarjàk h milyen,ahogy megvették azon nem vàltoztatnak(persze itt is van egy ket helyi vagàny aki a pözso 206bol csinàlt egy porszivot es azzal szaggatja a betont biggrin ) Francia szigetn lévén, renault és a peugeot a legelterjetebb.Itt a peugeot kb olyan mint odahaza nekunk a suzuki,oszevissza vannak karcolva,torve es nem igen foglalkoznak kisebb horpadàssal,vki meglök vkit le sem szarjàk joformàn szinte anyàzàs nelkul mennek tovàbb azt kész.Luxus katergoriàs kocsik rengeteget làtni belölük(h honnan van ezeknek ennyi pénzük crazy ) pl.:Lexus,BMW (nah az X5os ill az uj x6os az itt lassan nép auto lesz ha igy haladnak)Jobban veszik erre fele a terepjàrokat ill. kisebb nagyobb egyterueket mivel,h a szigeten sok hàz domboldalon ill domb teton helyezkedik el és igy a kell egy olyan kocsi amivel felis tudnak menni smile
nah roviden kb ennyi...majd folyt köv.

#168553 - 2008-11-14 05:53:13 Re: Hol jártál a világban? [Re: KLegeny]
Cody Jr. Offline
stabilan fórumos

Regisztráció: 2007-08-24
Üzenetek: 524
Lakhely: Hollandia
Én Spanyolországban baszk földön voltam. Ott már nem olyan kedvesek az emberek. Mi több este 10-kor az óceánparton sétálgattunk, aztán keményen feljelentettek. morcos

#168560 - 2008-11-14 08:31:08 Re: Hol jártál a világban? [Re: Cody Jr.]
KLegeny Offline
kezdõ fórumos

Németország

Drezdában töltöttem el egy pár hetet.
Hát érdekes egy város. A 2VH-ban ezen a városon álltak bosszút így majdnem hogy porig bombázták.
Ezután az oroszok minden üres helyet feltöltöttek panel házzal.
A víz vezeték a belvárosban sok helyen az föld felett megy szép nagy lila csövekben:)
Ezeket leszámítva gyönyörű a város,renoválták a régi épületeket szép templomok,kastélyok, parkok. Gyönyörű minden ezer látnivalóval.
Az emberek közömbösek mármár bunkók az utcán, pl felszállnak a villamosra mindenki a leül a belső székre és esz ágába nem jutna alrébbhúzodni hogy beülhess az ablak mellé, leszállásnál meg szabályosan fellöknek. Mintha csak itthon lennék:)
Amúgy meg jófejkek, ha ismernek.
Érdemes elmenni ide, ez a legközelebbi német nagyváros.
Kövi német cél Berlin lesz.

#168565 - 2008-11-14 09:43:32 Re: Hol jártál a világban? [Re: KLegeny]
pingvin Offline
félisten a fórumon

ausztrál autózás

az ausztrál autózásnak 3 nagy problémája van:

1. rossz oldalon van a kormány
2. az ausztrál-amerikai autók minősége
3. az autókereskedők és szevizek

a másik oldalon való vezetést könnyebb megszokni mint gondolnánk, csak egy addig még soha eszembe nem jutó szabályra keltt figyelnem: mindig felm van az út közepe!

amikor ausztráliában autót akar venni a paraszt, 3 lehetőség van:

1000 dolláros vagy az alatti japán vagy ausztrál valami 120 évesen, valami csúnyaság.

autónak kinéző valami 2-3-5 ezer dollárért

új vagy viszonylag új autó 10 ezer felett.

én sajnos nem ismerve az ausztrál autópiac sajátosságait sajnos a középsőből, 3 ezer dollárért vettem egy 88-as holden commodore vn-t ami nem nézett ki rosszul.

nem mondom hogy egy tökély volt, de egyszerűen a tököüm tele volt azzal hogy enm volt autóm, ugyhogy nem szaroztam, megvettem egy kereskedésben. sydneyben nem annyira triviális hogy újságban keresgélsz és elmész a cimre, mert az könnyen egy napi utazásba kerülhet, mivel sydney északról délre vagy 120 vagy 200 km, már nem is emlékszem.

érdekes volt hogy midneki régi fos autókkal mászkáélt, máérmint ennél is régebbibel és fosabbal, pl. sok toyota corolla volt 84 körüli. ezeket viszonylag olcsón meg lehetett venni, 1000 körül.

és ha lett volna eszem, ilyet veszek én is!

az olcsó, 1000 dolláros autók és a 10000 dolláros határ között ugyanis ott, akkor az autók eladhattalanok voltak, főleg a nagyköbcentisek.

asuztráliában ugynis senkinek nincs pénze, oylan mint amerika: vagy nagyon keváés megtakaritásból vesznek olcsót, vagy hiteleznek, de ekkor már nem egy 88as szart fognak venni, mivel azt meg se hitelezi senki - hanme közel újat.

tehát sikeresen - persze nagy autókereskedői rábeszélésre - vettem egy eladhatatlan szart, még ha akkor nem is tudtam.

a v6 3.8 furcsa volt, nem ment rosszul, és nem is evett sokat, főleg hogy féláron vol a benzin.

egészen sokáig el se romlott. úgy 24 óráig!

nem vicc, az eg napos autómmal elmentem bevásárolni, végre nem kézben cipeltem a kurva kaját, és nem indult be a rockdale plaza mélygarázsában.

visszamentem ehhez a buzihoz, aki küldött egy trélertés elvittéka kcsit egy szerelőhöz, aki megcsinálta természetsen inygen, csaerébe a trélerezésnél letölrték az első spoiler alját amit le se szartak. (később autótsboltban - ott elég komoylak vanak - vásárolt műgyantakészlettel próbáltam meg otthon megjavítani)

ezután kezdődtek csak a gondok!

a légkondit természetsen fel keltt tölteni. először leszartam, de aztán nagyon mleg lett az ablakot meg nem lehetett letekerni (kézi!) mert beszart a tekerő.

aztán jött a "műszaki vizsga" ami tök máshogy működik.

ausztráliában az autóra érvényes biztosítást kel kötni minden évben, egyösszegbe kifizetve az egészet, ami erre az autóra 1000 dollár volt és el kell vinni egy szervizbe aki a mászaki vizsgát megcsinálja, erre szinte az össze szerelő jogosult, majd bevinni egy hivatalba az RTA ba, amely az összes közlekedési ügyet intézi és ott kapsz egy matricát a szélvédődre. forgalmi nincs. ezt az ausztrálok úgy nevezik hogy rego és ha sok rego van az autódon az marhafasza, igaz ha übersok van az is max egy év!

na itt volt marha jó, mert a szerelő megmondta: kikell cserélni az abalkemelő mechanikát mert azzal nem mehet vizsgára és a sportkormány is meg volt repedve. irány a bontó, vettem egy echanikát, megmagyarázta az öreg hogy az nemjó mert a műanyagbiszbaszok nincsenek rajta, átbaszott a bontóüs, ezek mindig átbasznak, én meg mondom: pattintsuk rá a régiét! á azt nem lehet, ugyse sikerül ez iylen hőtágulos szar. fogtam egy fogót és pikkpakk rápattintottam az összeset és odabasztam neki hogy rakja össze.

ráköltöttem itt kb 1500 dollárt a 3000 dolláros autómra.

a vicc az - és ez nem tudom hogy ez előtt vagy ez után következett be - hogy egyszer autókázok, éktelen kerregés, füst! félreállok, nézem, tiszta olaj minden. kiraktam egy táblát a kocsira hogy rossz, feltotlam a járdára, épp egy benzinkút előtt.

másnap megyek arra. nézem a kút melett egy szerviz is van! bemegyek, mondom nekik, mi a pálya, az egyik kijön, megnézi a motort, lukas a blokk, hajtókar kiugrott!

bekiabál: "jani, gyere ki, ezt nézd meg!" - magyarok voltak!

na mondom szerencsém van!

kiderült hogy az autónak EZ A TÍPUSHIBÁJA, ez a 3.8as v6 os AMERIKAI blokk meg szokta amgát adni, mert szarul van kitalálva/megcsinálva az olajpumpa. menthetelen a téma, vegyek bele másik motort. megnyugtatásul közölték: nehogy azt higgyem ez az eredeti motor ebben az autóban!

megyek bontóba, mondom a bontósnak mi van, nekem tuti motort adjon, mert visszahozom kurvára ha szar. a bontóban az a ciki hogy le van hányva a földre egy csomó, és nem nagyon tudod kipróbálgatni!

ő égre földre esküdözött hogy ez a motor egy haverja autójában volt és tuti, nagymama használta csakis autópályán amikor vitte 500m-re az oviba a gyereket.

na ott jöttem rá hogy ez mind simlis féreg.

nem volt választásom, megvettem, a szerelők rögötn mondták hogy szar, mondom nyugi, rakjátok csak bele, ha szar lesz ez a srosom, itt az ausztrál karrierem vége mert visszamegyek és a nyakára állok a féregnek.

mondtak a szerelésre egy ajánlatot, rábólintottam, a motor jó volt, az ár másfélszerese lett, magyarokról beszélünk ugyebár!

közben felhivtam a new york-i haveromat, elemésltem neki az egészet. azt modtam, nyugodjab bele, az merikai autók ilyenek. ismeri ő is ezt a blokkot, egy oldsmobile eredetű v6-os, neki is volt ilyen, az egyik autójában 4 szer cserélt ilyen motort!!!

én hülye állat pedig nemhogy vettem vola egy 84 es corollát a inek soha smemi baja, itt szivatom magam ezzel a szarral!

ezek után perzse amikor 6500 dollár körül jártam a szuper autómmal, azt gondolnátok már midnen okés lett - én is azt hittem!

na erről majd legközelebb!

Csatolt file
holden1.jpg

holden2.jpg

holden3.jpg

#168691 - 2008-11-15 01:46:25 Re: Hol jártál a világban? [Re: pingvin]
Kucsu Offline
kezdõ fórumos

pedig igy rànézére külsöleg(ahoz képest h 88as) nem làtni rajta h ennyire fos lenne biggrin
Hogy Te hogy utàlhatod a szervizeseket,képzelem rettegve mész màr hozzàjuk biggrin

#168693 - 2008-11-15 02:03:48 Re: Hol jártál a világban? [Re: Kucsu]
Kucsu Offline
kezdõ fórumos

nah az elobb ezeket elfelejtettem!!
az itteni tengerpart szerintem csodàlatos:

Csatolt file
user_9238418_1223235713623_box.jpg

user_9238418_1223236303945_box.jpg

#168775 - 2008-11-15 18:39:48 Re: Hol jártál a világban? [Re: Kucsu]
prolihisztor Offline
Juditka (by dia)

Most szívesen elmenekülnék a tél elől egy ilyen helyre! cool

Látom valakinek szörnyű az élete... biggrin biggrin biggrin

#168780 - 2008-11-15 18:55:39 Re: Hol jártál a világban? [Re: prolihisztor]
Kucsu Offline
kezdõ fórumos

A december 4én haza megyek és nagy valoszinuséggel otthon töltöm a karàcsonyt,igy egy kis hidegben lesz reszem nekem is smile

#168783 - 2008-11-15 19:02:22 Re: Hol jártál a világban? [Re: Kucsu]
prolihisztor Offline
Juditka (by dia)

Na igen, aki a karácsonyt a hóeséssel meg a télapóval köti össze annak azért, az az igazi, de amióta nincs normális tél csak eza a a szürke esős lófasz meg kurva hideg, asszondom, díszítsetek fel inkább egy pálmafát! biggrin biggrin

#168784 - 2008-11-15 19:08:35 Re: Hol jártál a világban? [Re: prolihisztor]
Power Jim Offline
kezdõ fórumos

Regisztráció: 2007-10-29
Üzenetek: 359
Lakhely: Gyula
nehogy valami ilyesmire számíts -> http://www.kepeslap.com/images/12703/hav8.jpg
biggrin biggrin

"Aki el akar érni valamit az módszert keres, aki nem, az kifogást!"

#168785 - 2008-11-15 19:15:42 Re: Hol jártál a világban? [Re: prolihisztor]
Kucsu Offline
kezdõ fórumos

noh igen,lehet egy ilyen verzio is,de hàt a kicsalàdom mà làtni akar éngemet luv

Ma reggel kutyàt voltam sétàltatni a sziget olyan részen ahol nincsenek fürdözök,gyönyörü.....

Csatolt file
user_9238418_1226107675020_box.jpg

user_9238418_1226107765346_box.jpg

#168787 - 2008-11-15 19:56:27 Re: Hol jártál a világban? [Re: Kucsu]
pingvin Offline
félisten a fórumon

kucsu: kapd be! biggrin

#168836 - 2008-11-15 23:39:14 Re: Hol jártál a világban? [Re: pingvin]
wizso Offline
rettenthetetlen :D

Regisztráció: 2004-12-09
Üzenetek: 1225
Lakhely: Szentes, Szolnok
szerintem tilcsukki, az a biztos ! nagyon provokálja! biggrin

#168846 - 2008-11-16 01:33:14 Re: Hol jártál a világban? [Re: wizso]
Kucsu Offline
kezdõ fórumos

Tul öszinték vagytok,néha lehet kicsit füllenteni is biggrin
Kezdem azt hinni h utàltok biggrin vagy ez is betudhato egy üldözési màniànak? balta biggrin biggrin

#168859 - 2008-11-16 08:53:25 Re: Hol jártál a világban? [Re: Kucsu]
kisrémiás Offline
idegen

Regisztráció: 2008-09-17
Üzenetek: 26
Lakhely: Szeged
Namur, Belgium

szeptemberben jutottam ki egy konferencia alkalmával ebbe a kis belga városba
a nők kicsit teltebbek mint idehaza, de mindnek nagyon szép arca van, természetesen megengedhetik maguknak, hogy jóval többet költsenek szépségápolásra, mint a magyarok
az autósok udvariasak, de ha a piros lámpánál lépsz le a zebráról, vérszemet kapnak
a kaja jó, csak nem bírta a gyomrom a rákot, ennek egy átvirrasztott éjszaka lett az eredménye
rengeteg az arab, a kebab- és gyros-árus az utcákon
majd teszek fel képeket, ha megtalálom őket

Módosította: kisrémiás (2008-11-16 08:54:12)

#169311 - 2008-11-19 05:17:28 Re: Hol jártál a világban? [Re: kisrémiás]
Kucsu Offline
kezdõ fórumos

nah nem azé h kiticcsatok biggrin
A szigeten azon részén voltam ahol az Atlanti-oceànt és a Karib-tengert is làtni smile
képekben:

Csatolt file
1.jpg

2.jpg

3.jpg

#169323 - 2008-11-19 09:00:16 Re: Hol jártál a világban? [Re: Kucsu]
Szetcsuszottfiu Offline
rejtőzködő kifordított :D
*

Regisztráció: 2006-12-12
Üzenetek: 301
Lakhely: mosmá Nyíregyháza
Najóvammosmá' fejezzedbe télleg bazzeeg!! biggrin biggrin ez már túlmegy azon a ponton, hogy ELÉG!!
eztkapdki

#169327 - 2008-11-19 09:30:52 Re: Hol jártál a világban? [Re: Szetcsuszottfiu]
KLegeny Offline
kezdõ fórumos

Megverjük? smile fenyeget morcos botoz

Módosította: KLegeny (2008-11-19 09:31:16)

#169328 - 2008-11-19 09:39:13 Re: Hol jártál a világban? [Re: KLegeny]
Szetcsuszottfiu Offline
rejtőzködő kifordított :D
*

Regisztráció: 2006-12-12
Üzenetek: 301
Lakhely: mosmá Nyíregyháza
Jó nagydarab,még a végén megsérülünk vagy valami, uszítsuk rá inkább a kutyát! coool
animal

#169337 - 2008-11-19 10:36:42 Re: Hol jártál a világban? [Re: Szetcsuszottfiu]
KLegeny Offline
kezdõ fórumos

Nem kutyasétáltatok:

Asszony kiült a teraszra reggel:

smile

#169340 - 2008-11-19 11:50:52 Re: Hol jártál a világban? [Re: KLegeny]
Ricardo40d Offline
idegen

Regisztráció: 2008-09-03
Üzenetek: 28
Lakhely: Bp.-Rio de Káposztásmegyer
Elmentem egy Prága - Karlovy Vary - Drezda 4 napos buszkötútra. Gyönyörűszépek a városok, Prága olyasmi mint Bp. kicsit, folyó 2 oldala, az egyiken a várnegyed a másikon "pest". Egyetlen hatalmas különbséggel: NINCS szemét az utcán (ill én nem láttam), igaz ugyan, hogy 20 méterenként van 2-4 kuka amit rendszeresen, naponta többször kiürítenek.
Karlovy Vary olyan mint egy babaváros, rengeteg porcelánházzal. Szinte csak szállodák-boltok-fürdőkből áll a város.
Drezda volt a kedvencem, hatalmas, monumentális épületek, közadakozásból újjáépített teplom (nem kicsi :), a neve nem ugrik be). majd adok képeket is.
Jah egy "jótanács": ha négynapos ünnep van ne menjetek ki sehova közel, Prágában 4-szer próbáltak meg fellökni ill a fényképezőmet.."megnézni"...mind a 4 alkalommal mit ad isten magyarok voltak:D kint volt a fél ország biggrin

#169344 - 2008-11-19 12:15:32 Re: Hol jártál a világban? [Re: Ricardo40d]
KLegeny Offline
kezdõ fórumos

én pont karácsonyt szilvesztert szeretem ilyen helyeken ünnepelni, mert van hangulat.

#169347 - 2008-11-19 12:25:42 Re: Hol jártál a világban? [Re: Ricardo40d]
humma Offline

hetesek klubbja

Regisztráció: 2001-10-14
Üzenetek: 7356
Eredeti szerző: Ricardo40d
ill a fényképezőmet.."megnézni"... biggrin

ha amsterdamban kattingatsz bizonyos negyedbe este ugyanezt a hatást érheted el, kedves tekintetű 2x2 méteres úriemberekkel biggrin

#169350 - 2008-11-19 12:43:46 Re: Hol jártál a világban? [Re: KLegeny]
Ricardo40d Offline
idegen

Regisztráció: 2008-09-03
Üzenetek: 28
Lakhely: Bp.-Rio de Káposztásmegyer
Ez mondjuk igaz. Hangulat volt itt is, csak a drága honfitársaink kicsit izgalmasabbá tették:D

#169442 - 2008-11-20 02:20:11 Re: Hol jártál a világban? [Re: KLegeny]
Kucsu Offline
kezdõ fórumos

jo képek ezek is,szép smile

#170510 - 2008-11-26 21:56:53 Re: Hol jártál a világban? [Re: Kucsu]
Gajda Zoltán Offline
kezdõ fórumos

Regisztráció: 2005-07-22
Üzenetek: 85
Lakhely: bárhol elöfordulok a világb...
Akkor én is bekapcsolodom a a kiindulo témához! Szerencsém volt a világ nagyon sok oeszágában edzeni! Sok érdekes élménnyel és érdekes emberek megismerésével lettem gazdagabb!Számomra mindegyik teremés anak tagjai élményt nyújtottak! Ebböl egy pár:
Canada-toronto-ez volt számomra a legszebb és legnagyobb terme! 2000-ben amerikai földrész edzöterme címet nyerte el a szaklapok szerint! Family fitness:Már a parkoloja momumentális volt! Maga a terem mindenben a legfullosabb! Éves tagdij és ezen kivül minden 1 CAD!külön kelett fizetni még a cardio teremért is!alapterület 7000 m2 és 2 szint! Az embeek nem szóltak egymáshoz! Ez nem tetszett!
Cuba-santiago: egyetlen termet találtam nagynehezen! Egy magánház udvarán a pálmák alatt saját kezüleg összetákolt gépek! Szerintem nálunk ilyen a hatvanas évekbe lehetett! Viszont a hangulat hatalmas! Salsa zene és mindig volt rum!! Csak férfiak jártak edzeni. A férfiak az 8-10 embert jelentett! Ennyi embert láttam 2 hónap alatt az udvarba edzeni! A házba pedig egy karate iskola volt a nagyszobába! Beszarás!! És a legszebb!! A tulaj egy félvér férfi volt! Karatemester!! És milyen félvér? Chinai és kubai!
India-mumbai: Ez egy kedvencem. Találtam egy Golds gym-t,de taxival kb.1 óra volt,csúcs forgalomba akár 2,5 óra a szállodámtol! Tehát edzés ejtve,gondoltam! Aztán séta közben látom egy táblán fent az épületen:Fitness! Bementem,ahol akkora szemekkel néztek rám mint ET! Hát nem egy muzulmán terem volt! A hátamon meg a hatalmas tetko kereszt egy kigyurt Bodybuilder Jézussal! És senki nem bántott,inkább segitettek és a 4 nap már edzéstervet kértek! Még a helyi bajnokot is bemutatták! Melesleg 17 óráig csak nök edzettek és utánna jöhettek a férfiak! Vallás! Két nagy szoba volt berendezve a 3.emeleten,persze minden saját készitésü volt! Erre a tulaj Abdullah nagyon büszke volt! Egyik nap épp guggoltam és kb.170 kg volt a sulyon amikor látom mindenki néz!(kb. 10 ember!) Mondom a barátomnak:
-Nézd már?! Ezek még a guggolást sem ismerik?
a barátom körbenézett és mosolyogva közölte
-nem téged néznek,csak a tárcsát várják mert nincs több!:DDDDD
Thailand: Na ez a Bodysok mekkája! Nem is értem,hogy miért amerikát tartják számon! Itt a megélhetés fillérek! Csirkemell filé 400 ft/kg és akkor drága helyen vásárolsz! De egyes helyeken el is készitik neked ennyiért! Bélszín 1200ft,tintahal 800ft Rizs napi adag kb 100ft/400gr. Vannak minőségi proteinek:Muscle Tech,Prolab,És persze "minden" ami kell! Az edzötermek minden fajtája megtalálható,de a legolcsobb (7000ft/hó) terem színvonala is felveszi a versenyt bármelyik BP-i teremmel!Persze Bangkokba edzettem a worlds-be és a Californiába is! Egy napijegy 5000ft! Itt viszont a géphez viszik neked a hostess lányok a kért italod! Mindenhol külföldiek edzenek föleg90% mert náluk nem divat az izmos ember! Viszont ne menj el még nővel se bxolni! Ahol én edzek ott nagyon jó a társaság és a hangulat! Ja és néha szoktam az Universalba edzeni ami "névleg" a Dennisé! Viszont ő csak egyszer volt ott! Viszont rengeteg ismert Bodys edz kint! vajon miért?Ki tudja!:DDDDDD

#170537 - 2008-11-27 02:14:57 Re: Hol jártál a világban? [Re: Gajda Zoltán]
Kucsu Offline
kezdõ fórumos

képeket ha tudsz dobj màr fel,engem érdekelne...köszi

#198469 - 2009-06-12 22:01:43 Re: Hol jártál a világban? [Re: Kucsu]
fflexx Offline
újonc-hússzal

Regisztráció: 2005-06-11
Üzenetek: 20
Lakhely: Amishland
Jó kis topic ez, nem kéne hagyni lecsendesedni. Úgy adódott, hogy több országban is élhettem több-kevesebb ideig. Nem egyszerű megoldani, hogy csak ugy utazgassunk ossze vissza,de megeri. kinyilik az ember elott a vilag, uj kulturak nyelvek emberek kajak, én magam is sokkal másképpen tekintek a vilagra azota. de a korrektség miatt hozza kell tennem, hogy nekem is csak a sport miatt sikerult, mert kézilabdazom, amugy eselytelen lett volna ijen helyeket elernem. Éltem néhány hónapig görögbe, ahol a kajakkal nem volt baj, a csapatnak volt egy szponzor etterme ott napi 3 kaja ment én mindig salatat nyomattam sztékkel, reggelire meg mindig tojas. amugy még a szuflaki volt nagy sztár, az apartmanomtol 50 meterre volt egy talponallo ott nyomattam, ilyen 1 euro korul volt egy darab. ketto - harom ebbol eleg komoly mennyiseg. a lanyokrol nagyon rossz szájizzel távoztam....kókuszbőr mond vmit?:) Sajna direkt konditerembe nem jutottam, mert volt egy a csarnokban fenntartva nekunk, heti 3szor 1 ora ment. Sokkal jobb a zenei kulturajuk, egy szimpla plazaba beterve, olyan Metal zenei cdket talaltam, amit itthon 1000 evig sem lehetne beszerezni. a radioba is sokkal tobb a jofajta Rock.
Aztán volt - sajna csak 1 honapig - az Emirátusok. Al-Sharjah ban laktam egy fullos szálloda kulon konditeremmel, medence a teton lent az etterem mellett stb, szal nem volt rossz!:) az arabok nagyon gyatrak testlieg, pocak, általaban alacsonyak is, semmi testkulturajuk nincs batran allithatom, és soknak elég érdekes szaga van ha eleg kozel kerulsz hozza:)Na lényeg, hogy az Al-Shaab város csapataban voltam probajatekon, es a két hely kozott van Dubai es igy nehanyszor keresztul mentem rajta. Mindig az etteremben volt kaja, ott pedig a tradicionalis arab kajaktol az europai kajakig minden volt 15-20 fogasban, lehetett valogatni. a konditerem a szallodaban eleg alap volt inkabb gepek. a varosokba feher ember csak kocsival tud kozlekedni, mert olyan a klima h gyalogosan nem lehet. sajna engem fuvaroztak az edzesekre, igy gyalog nem tudtam nyakamba venni a varost. igazabol reggelig lehetne meselni mert annyira mas kultura. DE tele van orosz meg ukran kurvakkal, de olyanokkal, hogy rajzolni se lehetne szebbeket. iszonyat pénzek forognak ott, a szivem megszakad, h nem jott ossze. (kéziseknek: vigyazzatok, kurva gyorsak,de nem nagydarabok, szigoruan 6os falat kell ellenuk vedekezni, nem tudnak atloni. kinn védekeznek, gyakran 1-5öt!!!! felszantjak a palyat)
Na minden jot!

béke

#198488 - 2009-06-13 09:20:09 Re: Hol jártál a világban? [Re: fflexx]
tpr Offline
kezdõ fórumos

Regisztráció: 2007-03-01
Üzenetek: 429
Hát fflexx, irigyellek az utazásaidért és az ott szerzett tapasztalataidért. Én sajnos még csak 4 országba jutottam el eddig, oda is csak néhány napra vagy hétre, mint túrista (igaz, 10 évig a Vajdaságban éltem, de az mégse teljesen külföld).

#290001 - 2012-02-11 14:45:52 Re: Hol jártál a világban? [Re: pingvin]
irlako Offline
tejjesen új fórumos

Regisztráció: 2012-02-11
Üzenetek: 2
Sziasztok!

IRORSZAG.
roviden: tudom ajanlani. par honapra vagy tobb evre is.
bovebben:
- terem: 36 euro/honap vagy 400 euro/ev (Dublint nem tudom), van majdnem minden, de csak 2 helyen voltam eddig szoval nem tudom.

- idojaras: nagyon valtozekony, de ritkan van zuhe, inkabb csak szital az eso. 4 evszak tavasz. mindenesetre emiatt bar huvos, de nagyon tiszta a levego es kellemes a paratartalom (joval kevesebb vizet kell inni mint otthon), futaskor lehet erezni milyen jo hogy nem egeti az ember tudejet a szaraz poros levego.

- kozlekedes: baloldali, nem kell fosni tole jo lesz. nekem egy honap kellett hogy megszokjam, aztan vettem egy kocsit (eleg draga a fenntartasa, foleg a biztositas miatt. benzin 1.58euro/L), most mar teljesen termeszetes. nagyon motorizalt az orszag. busz draga, vonat mocsok draga, felejtos mindketto.

- auto: Dublinban nem ajanlott, de azon kivul szukseges az auto.

- kaja: rengeteg junk food van, kiskolykoknek is van penzuk es megveszik a hamburgert, 7up-ot, dehat micsinaljak. viszont van sok bevasarlokozpont es LIDL is: ugyanazt a zabpelyhet es tonhalkonzervet megkapod mint otthon. biggrin
1 kilo zab - kb. €1
turo nemigen van
1 kilo csirkemellfile - €6-8-15 (hentes - csomagolt bolti - "free range")
1 kilo rizs - nemtudom, ha minimalberbol elsz, akkor sem szamit a rizs ara biggrin
1 sor €4-5
1 szendvics €3-4
1 kajalda €5-10
1 vacsora €15-
1 Optimum 100% whey gold 2.27kg €50-60
1 Animal Pak (44packs) €40
minimum wage: €8.65/hour

- emberek: az emberekben jobban megbizhatsz es nem rangatja oket az ideg. tahok: az ki van zarva mert nem tudom. a lenyeg hogy tudj jol angolul. nagyon jol. a pub mast jelent mint otthon: neha latsz gyerekeket is, oregek mindig vannak. fontos elem az ir kulturaban - ha beulsz egy sotet, esos, szeles nap utan egy szaraz kandallo melle egy kobol epitett pubban akkor megerted miert.

- latnivalok: oszinten, itt nem sok van (oke, sok van, de mind egy kaptafara: valami szep taj, templom v. ilyesmi) Dublinon kivul (ami jo hely), viszont az orszag jo helyen van: a fapados Ryanairrel olcson elerhetok erdekes helyek, nem sorolom fel a nyugat europai varosokat.

udv

p.s.: jertek ki! 100000 lengyel nem tevedhet...

Módosította: irlako (2012-02-11 14:48:13)

#290002 - 2012-02-11 14:54:58 Re: Hol jártál a világban? [Re: irlako]
Dia Offline

udv!
lidle-ben van cottage cheese.
a sajtoknal altalaban.
200g-os es ugy van,hogy egy talcan van kb 20 sima es 3 fatfree.
en ossze szoktam valogatni,hogy legyen egy hetre valo biggrin

SZEMETEK!!!!
biggrin biggrin

#290108 - 2012-02-14 08:04:24 Re: Hol jártál a világban? [Re: Dia]
Japó Offline
önjelölt bruce lee :D

Regisztráció: 2003-10-24
Üzenetek: 1774
Ha valakit valami kulonos oknal fogva erdekelne mi a helyzet kanadaval, akkor szivesen segitek csak uvoltsetek ram...

#290115 - 2012-02-14 10:45:56 Re: Hol jártál a világban? [Re: Japó]
Shark Offline
шаркпапа :D

Regisztráció: 2004-03-01
Üzenetek: 7530
Kinnvagy?

#290116 - 2012-02-14 11:11:01 Re: Hol jártál a világban? [Re: Shark]
pingvin Offline
félisten a fórumon

ja, ő az egyik kinti kontakt! már baszogatom, hogy kezdjen blogolni, lenne miről.

#290125 - 2012-02-14 14:33:35 Re: Hol jártál a világban? [Re: pingvin]
Dia Offline

engem is erdekelne,hogy miujsag mostanaban odakinn smile hatha meg a vegen vissza esz a rossebb oda engem is.de egy nyaralast mindenfele kepp tervezek kanadaba hamarosan. smile
kezdem egyre jobban erezni,hogy remenytelen a magyarorszagra valo visszakoltozesem frown biggrin

SZEMETEK!!!!
biggrin biggrin

#290145 - 2012-02-14 18:32:14 Re: Hol jártál a világban? [Re: Dia]
Japó Offline

kussgeci te ki vagy ? regiek kozul valaki uj design-al ?

#290146 - 2012-02-14 18:33:46 Re: Hol jártál a világban? [Re: Japó]
köcsögfinta Offline
nemvoltáltemég vidéken kisfiam :D
**

Regisztráció: 2004-02-15
Üzenetek: 6526
Lakhely: Szám véér óvör dö réé...
áááh, ez meg se vót még régen biggrin biggrin

"nektek mindig az igazicucc jut, a hamisat másoknak adják el, meg elviszik az ufók!" by bunny

"ki mondta, hogy a testépítés az egészségről és fitnessről szól?" Lee Priest

Én Istenem, jó Istenem,
Beszúródik már a szerem,
De a WADA itt van, Atyám,
Amíg szúrom, vigyázz reám. Imre 12-3

#290147 - 2012-02-14 18:33:58 Re: Hol jártál a világban? [Re: Japó]
Japó Offline

alberta-rol vannak pontos infoim mert itt vagyok en, BC-rol vagy hozzavetolegesen hiteles informaciom, a keleti oldalrol csak amit hallok... es a legfontosabb amit kanadaban meg kell tanulni: mindenki mond mindent, de senkinek nem szabad elhinni semmit... anno Kanada szlogenje az volt hogy Kanada, a bevandorlok orszaga...
Na en ezt atfogalmaznam masfel ev tapasztalata utan: Kanada az "i dont know and i am sorry" orszaga...

#290150 - 2012-02-14 18:46:32 Re: Hol jártál a világban? [Re: Japó]
Dia Offline

hat en lassan 5 eve vagyok meg csak a forumon,bar en mar akkor sem voltam kisgyerek mint egyesek itt biggrin
amugy dia vagyok smile
en saskatchewanban voltam 4 evig amugy.
albertaba csak nyaralni voltam.jah meg ontarioba is voltam,de ott csak 2 honapot niagaratol 10 km-re kb smile

SZEMETEK!!!!
biggrin biggrin

#290151 - 2012-02-14 19:00:16 Re: Hol jártál a világban? [Re: Dia]
köcsögfinta Offline
**

és odahallatszódott? biggrin

"nektek mindig az igazicucc jut, a hamisat másoknak adják el, meg elviszik az ufók!" by bunny

Én Istenem, jó Istenem,
Beszúródik már a szerem,

#290155 - 2012-02-14 20:30:00 Re: Hol jártál a világban? [Re: köcsögfinta]
Japó Offline

hat akkor te is jol kineztel magadnak egy rusnya szar helyet... albertanal mar csak saskatchewan kietlenebb es undoritobb laugh
leszamitva az eszaki teruleteket biggrin

eszmet cserelhetek veled adminisztracios dolgokrol ? (eszmecsere = en kerdezek, te okositasz)

#290157 - 2012-02-14 21:31:10 Re: Hol jártál a világban? [Re: Japó]
Dia Offline

ha ismernel,nem mondanad,h en kifogtam a szarhelyet biggrin ruhellem a tomeget,a nagyvarosokat alapban az embereket,imadom a hideget es a havat es kusst biggrin
prine albertnal mar eszakabbra nem igen volt tobb lakhato varoska,talan meg egy.a tobbi az telleg csak paremberes rezervatumok ugye inkabb es farmok.
Noh de mindegy,nekem tokeletesen megfelelt smile
persze,kerdezz nyugottan,segitek ha tudok smile
de elkepzelheto,hogy majd inkabb privibe,ha annyira olyan biggrin

SZEMETEK!!!!
biggrin biggrin

#290159 - 2012-02-14 22:36:44 Re: Hol jártál a világban? [Re: Dia]
Japó Offline

A hideg meg a ho az alapbol gusztustalan biggrin ugyhogy picit eltevedtem ugy erzem, bar iden itt eleg konnyu kis tel sikerult, plane a tavalyihoz kepest mikor a takony belefagyott az orromba.... hogy azon mit lehet szeretni az nekem kimeriti a rejtely fogalmat beee

#290160 - 2012-02-15 08:32:10 Re: Hol jártál a világban? [Re: Dia]
köcsögfinta Offline
**

fúj

Én Istenem, jó Istenem,
Beszúródik már a szerem,

#290161 - 2012-02-15 08:39:01 Re: Hol jártál a világban? [Re: köcsögfinta]
Dia Offline

inkabb a takony faggyon az oromba mint kimarja az izadtsag a szemem biggrin
feloltozni fel lehet a hidegben de 40 fokos melegbe,csak megdogleni lehet,uh en inkabb a hideget szeretem,havat lapatolni meg jooo biggrin

SZEMETEK!!!!
biggrin biggrin

#290162 - 2012-02-15 08:50:59 Re: Hol jártál a világban? [Re: Dia]
pingvin Offline
félisten a fórumon

oszt hogyan motorozol hóban dia? és az izommopszok?

#290167 - 2012-02-15 09:57:53 Re: Hol jártál a világban? [Re: pingvin]
Tornádó Offline
X
**

Regisztráció: 2008-07-22
Üzenetek: 5553
Lakhely: szőröstalp country
hát én se értem mi a jó a hidegben? szerintem a legjobb ha van ez is az is!
ahol meg már pingo-k vannak menne a faszom biggrin

www.taygetos.hu

#290174 - 2012-02-15 12:07:42 Re: Hol jártál a világban? [Re: Tornádó]
Dia Offline

sehogy nem motorozok,azt lehet akkor mikor nincs ho biggrin
a mopszikak meg boldogok a hoban is smile
legalabb is lulu az volt,novesztett kanadaban olyan budat,hogy csuhaj biggrin

SZEMETEK!!!!
biggrin biggrin

#290186 - 2012-02-15 13:06:01 Re: Hol jártál a világban? [Re: Dia]
pingvin Offline
félisten a fórumon

nekem a pók utálja, kurva jó, ahogy néha tiplizik vissza a házba magától! biggrin

http://youtu.be/QeSPZF0LHPQ

#290187 - 2012-02-15 13:09:44 Re: Hol jártál a világban? [Re: pingvin]
Dia Offline

uristen,megzabalom oket biggrin luv

baszki mekkora ho van ott biggrin

SZEMETEK!!!!
biggrin biggrin

#290188 - 2012-02-15 13:29:12 Re: Hol jártál a világban? [Re: Dia]
pingvin Offline
félisten a fórumon

ja, ez nem idei! biggrin de amugy esik most is.

#290190 - 2012-02-15 14:43:51 Re: Hol jártál a világban? [Re: pingvin]
köcsögfinta Offline
**

konkrétan gecire fujja a szél

Én Istenem, jó Istenem,
Beszúródik már a szerem,

#290193 - 2012-02-15 15:53:20 Re: Hol jártál a világban? [Re: köcsögfinta]
Japó Offline

hat nem tudom dia, koltozz akkor vissza saskafaszomba fagyasztani az orrod biggrin en az a bevandorlo vagyok aki kepes negyed oran keresztul karomkodva baktatni az utcan ha minusz 35 van, latvanyossagot szolgaltatva a helyi lakossagnak biggrin

#290194 - 2012-02-15 17:34:26 Re: Hol jártál a világban? [Re: Japó]
Dia Offline

nemnem,oda en mar nem megyek,en alaszkaba megyek,ha megtehetem valaha biggrin

SZEMETEK!!!!
biggrin biggrin

#290199 - 2012-02-15 19:32:07 Re: Hol jártál a világban? [Re: Dia]
köcsögfinta Offline
**

mennyél szibériába!

Én Istenem, jó Istenem,
Beszúródik már a szerem,

#290219 - 2012-02-16 01:00:53 Re: Hol jártál a világban? [Re: köcsögfinta]
Japó Offline

Alaszka jo hely... kozel van egy HAARP letesitmeny is, hatha osszeszedsz valami szart biggrin valami jo kis tumor vagy effele biggrin

#290233 - 2012-02-16 12:58:13 Re: Hol jártál a világban? [Re: Japó]
GéBé Offline
mindenegyen túlvan

Regisztráció: 2010-01-05
Üzenetek: 1246
Én kiskorom óta Amerika-mániás vagyok, mindig LA és Vegas érdekelt.
Tavaly ősszel volt szerencsém 12 napot tölteni ezeken a helyeken....és nagyon nagyon rossz volt hazajönni.
Idén ősszel szeretnék Vegasba visszamenni...és ha lesz lehetőségem akkor kiköltözni egy időre.
- este fekvenyomod az ágyat...
biggrin

#290237 - 2012-02-16 14:03:52 Re: Hol jártál a világban? [Re: GéBé]
pingvin Offline
félisten a fórumon

szerencséd, mert ilyenkor szokott felébredni az ember az álomból.

#290241 - 2012-02-16 14:16:20 Re: Hol jártál a világban? [Re: pingvin]
prolihisztor Offline
Juditka (by dia)

LA-ben énis eltengetném az egész életem valszeg.... biggrin dehát erre nemsok esélyt látok sajnos biggrin

#290242 - 2012-02-16 14:18:29 Re: Hol jártál a világban? [Re: prolihisztor]
pingvin Offline
félisten a fórumon

nem tudom, azért ha megnézel egy-két sikátort, lehet elmegy a kedved.

#290243 - 2012-02-16 14:20:14 Re: Hol jártál a világban? [Re: pingvin]
prolihisztor Offline
Juditka (by dia)

Persze nyilván régi igazság az, hoyg ahol napfény van ott van árnyék is.... dehát abból indulok ki hoyg remélhetőleg azért nem a sikátorokban élnék biggrin

#290259 - 2012-02-16 16:21:47 Re: Hol jártál a világban? [Re: prolihisztor]
pingvin Offline
félisten a fórumon

szerintem kurvára nincs ott napfény. csak amit a tévében látsz, de az nem a hétköznapi prosztóknak van.

#290262 - 2012-02-16 16:55:36 Re: Hol jártál a világban? [Re: pingvin]
Dia Offline

nem tudom bunny.anyum testvere kinn el,losban.
neki a gyerekei egyik vegasban a masik losban el,es nem sikatorban hanem a tipikus fasza amerikai eletet.a nagybatyam is persze es ok hetkoznapi amerikaiak smile
egyertelmu,hogy amerikaban vannak iszonyatos helyek,de hol nincs?

SZEMETEK!!!!
biggrin biggrin

#290279 - 2012-02-16 18:47:44 Re: Hol jártál a világban? [Re: Dia]
Japó Offline

Na itt kezdodnek a problemak biggrin

Hogy a fasza amerikai elet biggrin Alapveto problema hogy az amerikai elet nekem nemhogy nem fasza hanem egyenesen az idegeimet kesziti ki biggrin Kezdjuk ott hogy nem birnak egy kurva hazat normalisan osszerakni, a teglarol annyi fogalmuk van hogy nagyon draga es oszlopokra kell rakni disznek (ami oszlop ertelemszeruen fabol van eszkabalva), es nekem ez a fabol meg gipszkartonbol osszetakolt szar az nem haz... ahogy azt sem akarom hogy a gyerekeim amerikai vagy kanadai iskolaban tanuljanak, hogy aztan olyan sotetek legyen mint fonokom felesege meg a 18 eves gyerekei akikkel fel oras vitat folytattam hogyha most lemennek jamaicaba nyaralni az milyen mokas mert minnel kozelebb vagy az egyenlitohoz annal kevesebb a differencia nappali es ejszakai orak kozott, es NEM TUDTAM meggyozni oket hogy ez igaz... de kanadaban nyaron 11kor megy le a nap, telen 3kor, ez mindenhol igy van... jovan bazmeg akkor igy van biggrin amerikai elet ? koszonom nekem ez nem alomvilag...

#290290 - 2012-02-17 07:54:28 Re: Hol jártál a világban? [Re: pingvin]
GéBé Offline
mindenegyen túlvan

Regisztráció: 2010-01-05
Üzenetek: 1246
Mi azért ismerkedtünk helyiekkel, nyilván rengeteg árny-oldala van, de pl pestnek is. És amiket elmondtak...
Nyilván a szervezett városnéző túrán azt a részt láttad, amit kellett, de amúgy végig a saját fejünk után mentünk, és az átlag környék és élet teljesen rendben van...és tetszik.
Bár nekem Vegas a szívem csücske....
- este fekvenyomod az ágyat...
biggrin

#290291 - 2012-02-17 09:25:23 Re: Hol jártál a világban? [Re: GéBé]
prolihisztor Offline
Juditka (by dia)

nekem is él kint ismerősöm LA-ben... sőt mára már az állampolgársága is megvan... és nemigazán szokott sirdogálni, hogy degeciszar ott neki..... Ha csak fele igaz azoknak dolgoknak, amiket mesélni szokott, már akkor olyan szinten más ott az élet mint pl itt, hogy szinte nem is uyganaz a világ.... és ő sem filmcsillag vagy iylesmi, csak egy "egyszerű" vállalkozást csinál... Lehet hoygnem álomvilág, de hoyg egy átlag amerikai élete fényévekkel jobb, mint egy átlag magyar paraszté, az vitán felül áll...

#290318 - 2012-02-17 15:34:24 Re: Hol jártál a világban? [Re: prolihisztor]
Japó Offline

Szogezzunk le valamit, egyvalami jobb itt: a bevetel... De ha mar azt kell megnezni hogy a penzedert mit tudsz megvenni itt, es mit europaban, akkor mar bukott is a sztori... de sajnos a penz nagy ur, es egyelore azt sajnos itt lehet keresni jobban :S

Page 1 of 9 1 2 3 4 5 6 7 8 9 >

Moderátor:  Biomechanika, Csepi, Harvy, colos, humma, pingvin 
Google Hirdetés
Csevegő

Shop.Builder Facebook
BB.Tv Flash
BB.Tv  |  BB.Rádió  |  BB.Tv Flash
Shop.builder ajánló
Kiemelt oldalak

Táplálékkiegészítők
Scitec
Biotech
Kondigépek
Súlyzó
Fekpad
Szobakerékpár
Kiemelt kategóriák

Fehérjék
Tömegnövelő
Zsírégető
Kreatin
Multivitamin
C-vitamin
Omega 3 zsírsavak
Keresés

Today's Birthdays
No Birthdays
Google Hirdetés

Shop.Builder · Body.Builder · Adatvédelmi nyilatkozat · Médiaajánlat · Felhasználási Feltételek