Body.Builder |  Shop.Builder |  BB.Tv |  Share on Facebook  Tweet  Follow on Google  Follow on Youtube  Follow on Pipnterest  edzésterv |  edzőválaszol |  étrend |  cikkek |  galéria |  videók
Ki van Online?
4 Regisztrált (Harvy, Shark, 2 láthatatlan), 28 Guests and 9 Spiders online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Shop.Builder.Hu
Top Posters (30 Days)
NuLab 78
pingvin 62
deneverember 47
Tornádó 46
Shark 43
Hurka 27
Biomechanika 25
queensryche 23
Z_M_Robird 11
guldenburg 7
Harvy 5
Weak 4
Mátéé 1
Günther 1
koska 1
greeen 1
Friss Fórum Hozzászólások
Goldentimes Pro
szerző: Hurka
2014-10-21 00:59:20
Egyéb hírek a profivilágból
2014-10-17 00:58:19
Nordic Pro
2014-10-11 22:24:34
Jay Cutler nem vonul vissza!
2014-10-08 00:58:40
Prága Pro 2014
szerző: Günther
2014-10-07 16:07:57
Új tagok
freestar, kike, Korybig, Dimaistro, Zaz
12110 Regisztrált felhasználó
Fórum statisztikák
12110 Tag
26 Fórum
1550 Téma
292551 Üzenet

Max Online tagok száma: 506 @ 2014-06-05 09:18:00
Page 1 of 2 1 2 >
Lehetőségek
Szavazz a témára
#138703 - 2008-05-03 22:06:20 Hány gramm? Avagy a konyhai mérleg fontossága.
Bodó Imi Offline

stabilan fórumos

Regisztráció: 2008-02-05
Üzenetek: 533
Lakhely: Budapest
Ezt a témát azért nyitom meg, mert nagyon sokszor találom magam szembe azzal a kérdéssel, hogy hogyan mérjem ki a:
-protein adagomat
-kreatin adagomat
-glutamin adagomat
-rizs adagomat
-zabpehely a....t
-......... adagomat?

Nos erre a kérdésre a válaszom a konyhai mérleg! Ilyenkor a srácok csodálkozó arccal néznek rám, mintha kínaiúl válaszoltam volna. Pedig ha belegondolunk a válasz igencsak kézenfekvő, és a megoldás is rendkívül praktikus. Mert ha az adagolással kapcsolatos kérdést feltevő vásárlót megkérdezem, hogy rendelkezik e szobamérleggel, amivel a testsúlyát méri, akkor az esetek 99 százalékában a válasz: igen. Akkor miértnem egyértelmű, hogy azt is le kell mérni ami növeli a súlyunkat(naggyá tesz minket), hiszen ha nem tudjuk pontosan, hogy aznap mit is ettünk meg, illetve hány gramm kreatint és +aminosavat vittünk be, akkor honnan tudnánk, hogy mindent meg(t)ettünk-e a siker és az áhított izmok érdekében? Persze konyhai mérleg minden háztartásban van, de lehet, hogy nem mindenhol mér grammot,vagy elavultsága miatt nem pontos stb...
Az adagoló kanalakra (ami nem minden termékben található) nem érdemes hagyatkozni, hiszen szinte minden por formájú kiegészítő más és más fajsúllyal rendelkezik éppen ezért elképzelhető az, hogy a fix térfogatú adagolókanalakba különböző termékeknél más és más tömeget tudunk tenni! Tehát a megoldás egyértelműen a digitális konyhai mérleg használata. Ezek többnyire grammot is mérnek, így könnyen le lehet mérni azt a bizonyos 5 grammos kreatin adagot! smile Ez esetben el lehet felejteni a teás kanalazásos módszert! Sokan megkérdezik, hogy akkor minek van adagolókanál a termékek dobozában? Azthiszem nem várhatjuk el a gyártóktól, hogy minden egyes termékhez külön-külön kis adagoló kanalat gyártsanak, vagy ha igen, akkor az meg fog mutatkozni a termék árában, akkor meg az lesz a baj, hogy milyen drága! Ugyanez igaz egyébként a dobozokra is! Előfordul, hogy egy egy doboz nincs telirakva, vagy éppen teljesen dugig van. Ez is mind mind költségcsökkentés céljából történik, hogy ne keljen 100 féle dobozt legyártatni, és az így megmaradt pénzt fejlesztésekre, versenyekre megatesztekre lehet fordítani! Magyarul ez is értünk a vásárlókért történik! És ez jó dolog! Feleslegesen nem kell szórni a pénzt! Tehát a dobozokra, adagolókanalakra ne hagyatkozzunk, mert azok standard méretek. Ha pontosan akarjátok adagolni a tápanyagokat akkor mielőtt elkészülne a kreatinos protein shake, vagy akár feldobjátok főni a rizst, mérjétek le és csak az előírt súlyú tápanyagot dolgozzátok fel illetve fogyasszátok el! Szinte minden áruházban (én a Rossman drogériában vettem az enyémet) lehet kapni praktikus digitális súlymérleget. Ezek mindegyike mér grammot is, így könnyen megtudhatjuk, hogy mennyi is az a titokzatos 5 grammnyi kreatin! smile Ráadásul ezek a szerkenytyűk 2490 ft-ól kaphatóak márkától és áruháztól függően, tehát még csak azt sem lehet mondani, hogy komoly összeget kell rá áldozni!
Lehet, hogy ezen kis írással nem mondtam újjat a legtöbb blogolvasónak, de higyjétek el sokmindenre hittem már azt, hogy "lerágott csont", aztán kiderült, hogy igenis van igény a további ismertetésre! smile

Egyébként ha már a grammos adagolásnál, méregetésnél tartunk ebből következik a tasakolás! smile Merthogy a Scitec megoldást talált arra, ha esetleg vki nem akar "pepecselni" a tápkiegek méricskélésével! De ez már egy másik téma lesz, mert van ezzel kapcsolatos tapasztalatom bőven! smile

Végezetül szeretnék mindenkit megkérni aki ezt a témát elolvassa, hogy pusztán az érdekesség kedvéért írja le, hogy használ e vagy használt-e mérleget a tápkiegek és az egyéb tápanyagok adagolásánál? Mert ez nem evidens! Sok sportoló zacskós rizst fogyaszt, a csirkét méret szerint lövi be, a proteint az adagoló kanálra bízza, a kreatint a GLM-t a BCAA-t pedig a jóöreg teás kanállal adagolja! Szóval ti hogy vagytok ezzel?

„A férfinak nincs joga a fizikai edzés terén amatőrnek lennie. Szégyen számára anélkül megöregedni, hogy látta volna azt a szépséget és erőt, amire a teste képes.” Szókratész

#138705 - 2008-05-03 22:14:29 Re: Hány gramm? Avagy a konyhai mérleg fontossága. [Re: Bodó Imi]
B.Roland Offline
idegen

Regisztráció: 2008-05-01
Üzenetek: 36
Lakhely: Miskolc
Most ráébresztettél arra mekkora egy barom voltam. biggrin Mikor creatint szedtem hagyatkoztam a teáskanál módszerre és ugye mikor több, mikor kevesebb került arra a kanálra. Lehet talán ezért nem is értem el a kívánt fejlődést. Erre figyelni fogok, mert fel sem merült még a fejemben. smile Jó, hogy nyitottad ezt a topicot. wink (amúgy van itthon ilyen mérleg és szoktam is használni, csak én naívan hittem a kieg.gyártó cégeknek:D)

#138712 - 2008-05-03 22:58:42 Re: Hány gramm? Avagy a konyhai mérleg fontossága. [Re: B.Roland]
Juan D Offline
Team Scitec
Mel Gibson

Regisztráció: 2008-03-07
Üzenetek: 883
Lakhely: Ajka
én leginkább a támlálék kimérésénél használom - főleg hús, túró mérésénél! a tápkiegeket ugye zacskózva eszem smile remélem a következő hónapban is wink
jó az a funkció, hogy kilehet nullázni, így ha rajtvan a séker a porral, ha akkor teszem bele a túrót akkor sem kell számolgatni! (mert ugye minden energia az edzésre megy el smile )

#138725 - 2008-05-04 01:05:16 Re: Hány gramm? Avagy a konyhai mérleg fontossága. [Re: Bodó Imi]
Batus Offline
ződfülűbagoly :D
**

Regisztráció: 2007-04-20
Üzenetek: 749
Én kb egy fél éve használok mérleget és úgy megszoktam,h észre sme veszem, rutinból mindnet teszek rá és mérem,h mennyi is az annyi smile noha én nem avgyok profi így azért 1-2 gramm ide oda sztem nem számít (rizsre,húsra,zabra ... gonolok) szóval méregetek lázasan én is mindnet és sokkal egyszerűbb,noh meg az említett gondolat,h "megtettünk e mindnet..?" is legalább afelé tendál,h igen,legalább is az alap tápanyagok tekintetében, mert jó magam kreatin és egyéb "csodaszerek" tekintetében elmaradott avgyok így tapasztalatom sincs azok méregetésével kapcsolatosan,így mindig jót mosolygok ezeken a teáskanalas sztorykon beee

jah amúgy a kis konyhai barátomat a madaras teszkóba szereztem be potom 2 rongy környékén wink

"A tej kisbabáknak való"
"A szart is megenném ha tudnám, hogy növök tőle" /Arnold/

"Ebben a sportban 70% az étkezés és 30% az edzés" /Szakács Sanyi - Gyurma/

"az a fasz van büdösgyökér, hogy mielőtt a degenerált agyaddal faszságot kérdezel, próbálj meg gondolkozni!" /Bunny/

"edzés foreváááááááááááá" /Mókus/
[img]...[/img]

#138726 - 2008-05-04 01:16:38 Re: Hány gramm? Avagy a konyhai mérleg fontossága. [Re: Batus]
peti88 Offline
kezdõ fórumos
**

Regisztráció: 2008-02-17
Üzenetek: 164
Lakhely: Debrecen
Meggyőztél Imi, minnél előbb veszek mérleget, mert eddig tényleg csak sacc/kb volt. hamarosan elkezdek tömegelni, fő lesz a precizitás. smile

"A meggyőződések veszélyesebb ellenségei az igazságnak, mint a hazugságok."

#138727 - 2008-05-04 01:53:34 Re: Hány gramm? Avagy a konyhai mérleg fontossága. [Re: peti88]
Bodó Imi Offline

stabilan fórumos

Nah! Örülök, h volt értelme erről írnom! smile

B. Roland: A Tápkieg cégek az adagolást illetően nem hazudnak!
Sosem azt látod, hogy 1 serving 25g = 1 scoop!
Inkább azt, hogy 1 serving 25g ~ 1 scoop, ami azt jelenti, hogy egy adag 25g (amiből pl.:19g a fehérje) kb 1 adagoló kanál!
De ez teljesen logikus, hiszen egy adagoló kanalat tele is lehet préselni meg lehet bele levegősen rakni úgy, hogy ránézésre mindkét kanál tele van! A teáskanál módszerről nem is beszélve.... smile

Egyébként ha vki nem gondolja komolyan, nem akar kiemelkedő izmokat, csak egy kicsit gyúrogat, meg kreatinozgat, hogy vmennyire regenerálódjanak az izmai, (gyakorlatilag csak karban tartja a testét), annak nem feltétlenül muszáj ezt véresen komolyan venni!
Nyilván vannak olyan hobby sportolók akik beérik egy adagolókanálnyi fehérjével + 1 teáskanálnyi kreatinnal edzés után, de nem is panaszkodnak, hogy nem nőnek, és ez nem is fontos nekik! Ezzel nincs is semmi gond!!!
De aki komolyan csinálja és látványos eredményt akar, annak nincs kecmec, kell a méricske!

Bognár Gergő vmelyik hozzászólásánál olvastam, hogy mindent lemér és a 125g zabpehely az nála nem 115g és nem is 130g!
És ő csinálja jól! Na meg valószínűleg az összes TEAM SCITEC versenyző! smile Hogy is lehetne másként? Ha nem vagyunk tisztában azzal, hogy pontosan mit és mennyit ettünk, akkor milyen jogon mondjuk azt, hogy mindent megtettünk az izmosodás érdekében és várjuk az eredményt?

„A férfinak nincs joga a fizikai edzés terén amatőrnek lennie. Szégyen számára anélkül megöregedni, hogy látta volna azt a szépséget és erőt, amire a teste képes.” Szókratész

#138738 - 2008-05-04 09:20:57 Re: Hány gramm? Avagy a konyhai mérleg fontossága. [Re: Bodó Imi]
sivike Offline
idegen

Regisztráció: 2007-11-27
Üzenetek: 31
Lakhely: Gyor
Foleg, hogy mar 3-4 ezer forinter lehet kapni ilyen merlegeket smile En még a rizst is grammra pontossan merem.Fozes elott utan lemerem, osztok-szorzok es mindjar precizebb smile

#138791 - 2008-05-04 15:11:24 Re: Hány gramm? Avagy a konyhai mérleg fontossága. [Re: sivike]
Timur Leng Offline
kezdõ fórumos

Regisztráció: 2008-02-22
Üzenetek: 299
sziasztok,én annyira mérés-buzi vagyok,hogy még a terembe is mindennap leméremmagam(digit mérleg van,itthon meg nem, de csak szórakozásból csinálom:D),no de a kajával más a helyzet...több lehet álam,de kevesebb nem(csak 1,5 éve edzem),most belépek a diétába,u.h. már pontos leszek!!!a kreatint nem mértem le,csak az 1.-t aztán probáltam u.a.-t rakni a teáskanalamra,a prooteinnél is csak az első adagot mérem le.néha a glutaminnal szarozok,meg a bcaa-val,de egészen pontosan nemmér grammot a digit.konyhai mérlegem,ugyhogy kb 2-3g onként ugrik a számok között(pedig márkás:S)de azért jó dolog!!!mindenképp ruházzatok be egybe
wink

#139041 - 2008-05-05 21:23:09 Re: Hány gramm? Avagy a konyhai mérleg fontossága. [Re: ]
wizso Offline
rettenthetetlen :D

Regisztráció: 2004-12-09
Üzenetek: 1225
Lakhely: Szentes, Szolnok
arról már ne is beszéljünk, hogy mekkora a pánik amikor lemerül az elem a mérlegben! smile
Gőzöm sincs olyankor, hogy mennyi az annyi...

#139067 - 2008-05-05 23:47:10 Re: Hány gramm? Avagy a konyhai mérleg fontossága. [Re: wizso]
Juan D Offline
Team Scitec
Mel Gibson

épp ma halt meg a mérlegem frown kedves lakótársaim rátették a mikróra ... megváltozott a kültakarója ... elolvadt!
Nah, ha a tesztbe továbbjutok, meglepem magam 1el! (ha nem, akkor is beee )

#139076 - 2008-05-06 08:49:30 Re: Hány gramm? Avagy a konyhai mérleg fontossága. [Re: Juan D]
vodkanarancs Offline
vodkabagoly poszter :D

Regisztráció: 2008-01-06
Üzenetek: 1405
Lakhely: Grantham
szobamérleg dologhoz: január körül 78 kiló voltam, mostanában ez a szutyok mérleg (ami persze tizedkiló pontossággal mér) elkezdett egyre lejjebb menni, 74, 72, néha 69 kilót mutatott, holott minden nap zabálok mint a gép. Már hótt idegbe voltam, a tükörben is mintha kisebb lettem volna, azon filóztam, hogy lehet hogy izomsorvadásom van vagy valami szar, szóval letörtem mint a bilifüle. Most megmértem magam a teremben, az rögtön 82-t mutatott. Öröm-boldogcág csingcsung
konyhamérleget meg naponta 4-5ször biztos használom, nélküle meg se lennék. Ha szemre mérem ki a kaját, az mindig kevesebbre sikerül...

#139077 - 2008-05-06 09:21:15 Re: Hány gramm? Avagy a konyhai mérleg fontossága. [Re: vodkanarancs]
Juan D Offline
Team Scitec
Mel Gibson

hol van az a terem? hátha én is 82 vok smile

#139268 - 2008-05-06 23:23:37 Re: Hány gramm? Avagy a konyhai mérleg fontossága. [Re: ]
Bognar Gergö Offline
Team Scitec - Giant killer

Regisztráció: 2008-02-09
Üzenetek: 935
Lakhely: Hatvan
Ezekkel a digitális szobamérlegekkel én is gondban vagyok..
3x állok rá és átlagot kell vonjak a végén..de általában amikor a legtöbbet mutatja azt fogadom el helyes tippnek. smile
Persze az sem mindegy,hogy és milyen gyorsan állsz rá,mert ha hirtelen vágódsz rá,átvált fontra.. eek ... biggrin

"Elhivatottság,kitartás,fegyelem!"
"A lusta emberek a fanatizmussal írják le az elhivatottságot."

"Én is ittam tegnap 4deci vért,meg 20deka emberhúst..."

"A teljesítmény nem a mi érdemünk,hanem önmaga jutalma."

Dorian: "It's a very heavy weight...for a little girl!"

#139280 - 2008-05-07 06:59:27 Re: Hány gramm? Avagy a konyhai mérleg fontossága. [Re: ]
vodkanarancs Offline

diétában ez elég lelombozó lehet

#139588 - 2008-05-08 22:26:13 Re: Hány gramm? Avagy a konyhai mérleg fontossága. [Re: vodkanarancs]
Mr.I Offline
fórumos

Regisztráció: 2005-04-27
Üzenetek: 849
Lakhely: Bp
Én tömegelés alatt szemmértékkel is eszek, diétában viszont a grammozás megy ezerrel.
Amikor rotálom a ch-t, és ennek megfelelően növelem/csökkemtem a zsírt, az szép szokott lenni. Meg amikor 10-15 gr-okkal csökkentem a ch-t az se rossz. biggrin Nálam még ekkora különbségek is számítanak.

A súlyomat is szoktam mérni, de arról már tudom, hogy semmit nem ér. 1 hét alatt fel tudok hízni 5 kg-t úgy, hogy az egész víz meg zsír. Csodálattal olvasom, amikor egyesek örülnek +1-2 kg-nak, nekem eleve 2-4 kg a napi ingadozás.

#139657 - 2008-05-09 14:49:18 Re: Hány gramm? Avagy a konyhai mérleg fontossága. [Re: Mr.I]
Peti(ke) Offline
kezdõ fórumos

Regisztráció: 2008-04-27
Üzenetek: 75
Mérd mindig reggel minden kaja előtt a súlyod, az már egy támpont.
A 2-4 kilos ingadozás valamilyen szinten érthető, mivel egy nagyobb kajálás után, ha még iszol is, simán 1,5-2 kg a mérleg szerint.

#139668 - 2008-05-09 16:16:56 Re: Hány gramm? Avagy a konyhai mérleg fontossága. [Re: Peti(ke)]
Vejne Offline
retard whisperer :D
a fórum lelkiismerete

Regisztráció: 2007-12-29
Üzenetek: 1253
Lakhely: SzSzBM
Én megfogadtam, hogy nem hiszek a digitszobamérlegnek biggrin

1ik nap:
91 kg, estére meg 101 kg
másnap: 94, aztán 88, majd 93, tegnap este 92, most 89, holnap reggel meg leszek 150 biggrin

és majd írok egy könyvet, hogy pakolj fel hatvan kiló színizmot egy éjszaka alatt biggrin biggrin

van két szép barna szemem, meg egy fogkrémmaradványos fürdőszobatükröm meg két mínuszhatos lencsém a szemüvegemben, ezekkel állapítom meg inkább a növekedést smile

Módosította: Väinämöinen (2008-05-09 16:17:39)

#139680 - 2008-05-09 17:36:09 Re: Hány gramm? Avagy a konyhai mérleg fontossága. [Re: Vejne]
vodkanarancs Offline

Ha legközelebb kell nagymuternak venni a táposbótban takarmánykukoricát majd lemázsálom magam, az legalább pontos biggrin

#139704 - 2008-05-09 19:26:36 Re: Hány gramm? Avagy a konyhai mérleg fontossága. [Re: vodkanarancs]
Sanci Offline
kezdõ fórumos

Regisztráció: 2008-01-12
Üzenetek: 309
Lakhely: Hajdúszoboszló
Nekem is digitmérlegem van és full elégedett vagyok vele, akárhogy állok egymás után rá ugyanannyit mér. Szerintem minőség kérdése bár nem vagyok egy mérlegszakértő.
http://www.youtube.com/watch?v=zT_heJ5bQKw&feature=related

#140913 - 2008-05-16 02:00:35 Re: Hány gramm? Avagy a konyhai mérleg fontossága. [Re: Sanci]
Bodó Imi Offline

stabilan fórumos

Jó hogy megnyitottam ezt a topicot! Így legalább el tudom panaszolni, hogy beszart a konyhai mérlegen, és át tudjátok érezni, hogy ez mekkora katasztrófa! smile Vettem bele új elemet, mert kezdett összevissza mérni és jelzett a töltöttségmérő.... Beletettem az új kis gombelemet azóta csak 1000 g-ig mér 3000 helyett! frown

Page 1 of 2 1 2 >

Moderátor:  Biomechanika, Bodó Imi, Harvy 
Google Hirdetés
Csevegő

Shop.Builder Facebook
BB.Tv Flash
BB.Tv  |  BB.Rádió  |  BB.Tv Flash
Shop.builder ajánló
Kiemelt oldalak

Táplálékkiegészítők
Scitec
Biotech
Kondigépek
Súlyzó
Fekpad
Szobakerékpár
Kiemelt kategóriák

Fehérjék
Tömegnövelő
Zsírégető
Kreatin
Multivitamin
C-vitamin
Omega 3 zsírsavak
Keresés

Today's Birthdays
No Birthdays
Google Hirdetés

Shop.Builder · Body.Builder · Adatvédelmi nyilatkozat · Médiaajánlat · Felhasználási Feltételek